Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Příběh se mi velmi líbil, a nevím co k tomu podotknout. Možná jen to, že příběh byl ze začátku trochu pomalý, ale to vůbec nevadilo celkovému dojmu z knihy. Rozhodně ji doporučuji :) .

01.10.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nerada píšu negativní komentáře, ale tato kniha si u mě bohužel oblibu nevybojovala. Autorka sice píše skvěle, a má vážně napínavé zápletky, ale velmi mi vadí Josií. Spoustě hlavním postavám se dějí strašné věci, mají toxické rodiče, trauma, atd., ale někdy mi to přijde prostě moc. A přišel mi i trochu přehnaný konec, kdy zjišťujeme, kdo je (spoiler) Josiina pravá rodina. Přijde mi prostě divné, že si nikdo nevšiml, že ona a Trinity vypadají minimálně velmi podobně (konec spoileru). To však neznamená, že autorčinu tvobu přestanu číst úplně. Každý díl je o něčem jiném, a věřím, že v ostatních se tolik toxické matky a traumata z minulosti řešit nebudou. Knize jsem se rozhodla dát dvě hvězdy : ( .

01.10.2023 1 z 5

Skvělá doplňková kniha k sérii Krutého prince. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne, a rozhodně se k ní v budoucnu vrátím. Nebylo to nic akčního nebo dobrodružného, nemělo to napínavou zápletku - i když nějaká zápletka tam byla. Je to takové rychlé počtení, ale věřím, že si ho zamilujete :)

05.08.2023 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Zase jedna povedená kniha, co dodat. Snad jenom to, že se těším, až vyjde další :)

30.07.2023 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Kniha velmi dobrá a méně zmatenější než předchozí, což cením. Jenom mě začala štvát Emma. Přijde mi, že začíná být strašně protivná, a pořád srovnávala hlavního hrdinu s jeho dědou. (možná mu to nikdy přímo neřekla, ale prostě to vždycky tak vyznělo) Částmi to bylo zdlouhavé a někdy jako na houpačce. Ale jinak dobré:)

26.07.2023 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Občas se v knize vyskytne nějaká chyba, nebo nesouvislost, ale jinak asi nemám co vytknout. Prostě mám tuhle sérii ráda.

Nedávno jsem zjistila, že autor knihy má za manželku Tahereh Mafi, autorku série Shatter me. Pro mě to byla novinka, a jelikož mám sérii od Mafi ráda, nevím proč, ale strašně mě to potěšilo. Prostě autor jedné série, kterou mám ráda, si vezme autorku další série, kterou mám ráda. Asi jsem dětinská, nebo nevím. Ale Shatter me ( nevím, jak je to přesně v čj) můžu taky rozhodně doporučit ;)

26.07.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Už jsem docela utahaná na psaní komentářů, tak to zkusím shrnout. Na hlavní postavě se mi líbí, že nepřišla na scénu a všechno umí a všechno zná. Příběh je jednu dobu trochu nudný, ale pak dokáže naprosto zatáhnout čtenáře do děje, a ten neví o světě. Mám ráda když jsou v knihách básně, takže i to oceňuji. Doporučuji jak puberťákům, tak dospělím a předem doufám, že si knihu užijete tak jako, já :)

25.06.2023

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Ze začátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, ale po pár stránkách jsem se nechala vtáhnut do děje, a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Autorka docela dobře popsala prostředí ( i když jsem měla občas pomotané, co se děje a kde vlastně jsou (ale možná to bylo jenom mnou)) a líbilo se mi jak napětí ke konci eskalovalo. Posledních pár řádek, kdy tam přišla Elizabeth (pokud se nemýlím se jménem) jsem seděla jak na trní a čekala jsem na jistě velkolepý konec. Úplný konec, kdy už je po všem, mi příjde docela nostalgický. Je mi líto Harta a nemůžu uvěřit, kdo byl vrah. V knize se krásně mísí několik různých žánrů a rozhodně doporučuji.

25.06.2023 5 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Napínavé to bylo do poslední chvíle, a pořád jsem přemýšlela, kdo za tím může být. Zatím asi nejlepší příběh ze Stop hrůzy .

06.03.2023

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Mně se kniha vážně líbila, i když bez nějakých částí by se to obešlo. Byla trochu předvídatelná, ale to byla i docela velká část jiných knih, které už jsem přečetla. Takže dávám pět hvězdiček :)

06.02.2023 5 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Nikdy hrdinka mě tolik nezaujala jako Jenom nestvůra. Tím ale nemyslím, že byla špatná. Nikdy hrdinka je sice víc chaotická a některé kapitoly vypadají trochu "vycpávkově", ale to mi tolik nevadilo. Nejvíc mě štval vztah Joan a Nicka. Proč si prostě nemohli normálně promluvit? Chápu, že to ze začátku nešlo, ale pak mu mohla vysvětlit, proč udělala to, co udělala. A lehce se bojím, jak autorka vyřeší ten romantický trojúhelník. Ale až na tyhle drobnosti dávám solidní 4* z 5* :)

26.05.2024 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Kniha mi přišla celkově dost chaotická. Velmi mě bavily retrospektivní kapitoly a slovanská mytologie, ale knížka měla jednu chybu. Stalo se tam (zjistilo) až moc věcí najednou. Když už to vypadalo, že se to objasní, objevil se tam navíc nějaký *kouzelný předmět, po kterém všichni touží*, o kterém předtím nebyla ani zmínka.
K postavám jsem moc neulpěla. Jediná postava, které které mi bylo líto, byl Milton.
Knize dávám 3,5 *, a jestli se o slovanskou mytologii zajímáte, můžete knihu zkusit :) .

10.05.2024 2 z 5

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Fraktální šum je snad prvníc sci-fi, které jsem zatím četla, navíc v angličtině. Úvod do příběhu byl za mě velmi dobrý, střed se nesmírně táhnul a všechno se vyřešilo asi do deseti posledních stránek. Spát v moři hvězd jsem zatím nečetla, tak snad jsem s výběrem knihy neudělala chybu. Takže pokud nedokážete číst knihy, co se hodně táhnou, nedoporučuji :( . Jestli vám ale zdlouhavé kapitoli nevadí, určitě si ji přečtěte :) .

08.05.2024 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Tahle kniha mi přišla o něco horší než první díl. Emiliina povaha se žel bohu nezměnila, i když k tomu částmi příběhu měla nakročeno. Bylo tu žalostně málo nějakého plnohodnotného děje. Na konci se sice zvrat našel, ale jsem z něho hodně zmatená. Tak doufám, že se to všechno v posledním díle vyřeší :)

01.04.2024 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, a když jsem slyšela o čem kniha je, trochu jsem se lekla, že se v tom ztratím. Kdyby spolužačka neměla na knihu referát, asi bych se v ději opravdu ztratila. Neříkám tím, že kniha byla špatná, ale zorientovat se v ději by mohlo být pro někoho těžší :)

01.04.2024 4 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Kniha byla dobrá, ale četla jsme mnohem lepší. Bylo tam spoustu namíchaných věcí, a občas jsem se ztratila. Věřím, že autorka mohla ubrat minimálně milostný trojuhelník. Bylo to krásné, a bylo toho dost - Sbohem a šáteček

17.11.2023 3 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Většinou moc grafické romány nečtu, ale tomuto jsem prostě nemohla odolat, a výsledkem je, že ho zbožňuji! Nemám co vytknout, tedy až na to, že mi přijde moc krátký, a chtěla bych se o Temnyjovi minulosti dozvět víc. Takže jestli jste si oblíbili knihy od Leigh Bardugo, tak ji doporučuji přečíst :).

01.10.2023 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl mě bavil asi o trochu méně, ale to nic nemění na tom, že je i tahle kniha skvělá (minimálně podle mě), a čtení jsem si užila. Pořád se tam něco dělo, ale nemůžu říct, že bych byla nějak extra napjatá. Jedině je konci jsem byla "nervózní" jak to tam s nimi dopadne.

28.06.2023 4 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Tato kniha mě uhodila do očí, když jsem zase náhodou zabloudila do knihkupectví, (nevím proč, ale děje se mi to pořád) a protože vypadala zajímavě, tak jsem si ji koupila. Litursum je velmi originální svět, který doufám využije svůj potenciál naplno v příštích dílech. Malou mi připadala docela nerozvážná, a snad se v dalších knihách vyvine. Zápletka byla dobrá, rozhdně nic světoborného, ale konec mě velmi překvapil, a zároveň rozesmutnil. Jak psala uživatelka lilites, i mě ukápla slzička. Konec mi přišel docela nedodělaný (možná trochu dětinský??) , jako by autorka nevěděla jak to zakončit. Knihu jinak doporučuji, není to sice "dospělácká" kniha, ale věřím, že i dospělí by si ji dokázali užít :)

25.06.2023 4 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Možná malý spoiler:

Již dočteno, a i když jsem ze začátku očekávala konec trochu jinak (shipovala jsem Jamieho a Lottie) jsem spokojená. Je to kniha spíš pro mladší věkové skupiny. Doporučuji, pokud hledáte nějakou romantickou oddechovku, knihu jsem měla přečtenou snad do dvou dnů. K poslednímu dílu jsem se dostala dlouho poté, co jsem četla předchozí 4, takže jsem se musela rozpomenout, kdo je jaká postava. Mohlo tam být sice více hetero párů, ale je to jenom maličkost, takže pokud máte výhradu proti LGBT+, tak nedoporučuji. Zde, v posledním dílu, se začaly také objevovat trochu fantasy a kouzelné prvky (viz.: jakmile porazili zlo, vyšlo slunce a všechno rozkvetlo). To by byla také malá výtka, ale jinak dávám 5 hvězdiček.

19.04.2023 5 z 5