bethulda bethulda komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Knihu jsem si stáhla do čtečky, v půlce si jí vypůjčila v knihovně a po přečtení jsem si jí zakoupila, protože takový klenot nemůže v mé bibliotéce chybět!
Kniha je skvěle napsaná, po dobu čtení vás přenese do doby Protektorátu a dle mého je nejlepším způsobem, jak se dozvědět víc o atentátu a událostech, které ho provázely.

11.06.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha je napsaná pro mě nezvyklým stylem, což vůbec nevadilo, přidávalo jí to na opravdovosti a dokonale vyvolávalo tísnivou atmosféru příběhu. Naprosto doporučuji!

29.07.2017 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Krásné, prostě krásné.

26.09.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Říkám si, co mě na těch jeho knížkách vždycky tak přitahuje, když jsou vlastně všechny úplně stejné. To je podle mě to pravé umění, které Brown ovládá lépe než kdokoliv jiný. Bohužel tady jsem se musela obejít bez luštění symbolů a uměleckých děl, což mě na knížkách s Langdonem baví vždy nejvíc. Tak proto ty 3*.

07.07.2020 3 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Takový Saturnin. Akorát na horách. S Bongem místo Milouše. A Saturninem je osm lidí. Perfektní.

30.06.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Z knihy mi nejdřív pár úryvků předčítal můj milý, posléze jsem mu knihu zabavila a už nevrátila. Uchvátil mě nápad vzít klasické pohádky nebo pohádkové bytosti a překlopit je do “reálného světa”. Příběhy jsou zajímavé, napínavé a celou knihu provází lehce ironický humor.

29.05.2020 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Mně dala kniha přesně to, co jsem si představovala. Lehký, inteligentní a místy až ironický humor. Smršť přísloví tety Kateřiny doplněné o stejně působivá životní moudra strýce Františka (II.). Nějaká velká zápletka nenastala ani v původní knize, takže v pokračování mi ani nemohla chybět. Jistěže na originál to nemá, ale dle mého to je důstojné pokračování a stejně jako první knihu si i tuto budu ráda znovu a znovu číst.

01.05.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Je až děsivé, jak přesně dokázal Čapek vystihnout předválečnou atmosféru, myšlení lidí a jednání davu. Přesto je téma aktuální pro každou dobu a pro tu dnešní obzvlášť. Všichni by si měli Bílou nemoc alespoň jednou za život přečíst (možná proto je v četbě k maturitě :-)).

06.02.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Byla to moje první knížka od Hartla. Čekala jsem od toho nenáročné “dovolenkové” čtení. Četlo se to skutečně samo, ovšem náročné na psychiku to bylo dost. Tolik blbých rozhodnutí, náhod a vztahů, že to je snad na jednu knížku až moc. A spousta pasáží u kterých mi přišlo, že něco takového bych taky dokázala napsat, ale přišlo by mi blbé to vydávat jako literární dílo. Zkrátka na to, jak v poslední době o Hartlovi všichni básní, jsem doufala v trochu víc. (Začala jsem Veronikou a myslím, že jsem vzhledem k ději udělala dobře.)

22.06.2020 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Stejně skvělá jako první kniha.

29.05.2020 5 z 5

Ačkoliv je tohle klasika, vlastně se mi víc líbilo pokračování Proč bychom se nepotili, možná protože mám k horám větší vztah než k vodě. Ale obojí je samozřejmě moc příjemné čtení, které pohladí duši a rozvibruje bránici.

07.07.2020 4 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Kniha nezabere moc času, zato spolehlivě rozšíří obzory.

30.06.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ne tak vtipné, jako první díl, ale stále je to oddychové a pohodové čtení.

08.08.2017 3 z 5

Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Tomáš Macek

Další majstrštyk pana Macka, po “světových” knihách o Tour a Giru tentokrát 100 % česká záležitost, ale právě díky té blízkosti je kniha nejosobnější a tím možná i nejpovedenější. Krom všech jiných krásných pocitů při čtení jsem si taky poplakala, co vám budu povídat...:-)

17.03.2021 5 z 5

Způsoby vidění Způsoby vidění John Berger

Knihu jsem četla kvůli práci do školy. Některé myšlenky mi přišly zajímavé a převratné, u některých mi naopak přišlo, že se mi autor snaží vnutit jeho světonázor. Myslím, že o dojmu z knihy rozhodne především to, s jakým myšlenkovým nastavením se do ní pouštíte.

22.06.2020 3 z 5

Danubia - Osobní pohled na dějiny habsburské Evropy Danubia - Osobní pohled na dějiny habsburské Evropy Simon Winder

Když se sejde milovník historie (autor) s milovníkem historie (čtenářem), vzniká z toho dobrodružná jízda historií střední Evropy, díky které se toho dozvíte spoustu nejen o pár desítkách lidí, ale také o stavbách, obrazech a hudbě. Některé části knihy by se daly rovněž s úspěchem použít jako vtipný a neotřelý průvodce po městech v bývalém Rakousku-Uhersku. Čtení knížky byl opravdu úžasný zážitek, vřele doporučuji!

25.01.2020 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Ohromně se mi líbí myšlenka hry - souboj mladých a těch, kteří už mladí nejsou. Vřele doporučuji všem, ať už se za Loupežníka považujete sami nebo ho znáte ze svého okolí :-)

29.07.2017 4 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Dokonale vykreslené charaktery postav, bohužel už ne tak povedený děj. Přečteno na dovolené, kde se přečte vše, ale znovu to už číst nepotřebuji.

29.07.2017 3 z 5

Cesta do neslobody: Rusko, Európa, Amerika Cesta do neslobody: Rusko, Európa, Amerika Timothy Snyder

Čtivě napsaná, zajímavá kniha nabušená fakty (až jsem si někdy říkala, jak něco takového může autor vědět a kde to má ozdrojované). Rozšiřuje obzory a zároveň vás z ní mrazí.

22.06.2020 5 z 5