beruzzka beruzzka komentáře u knih

Obecná teorie zapomínání Obecná teorie zapomínání José Eduardo Agualusa

zaujal mě název i trochu "exotika" místa děje. Líbilo se mi konečné propojení všech osudů i dobrý konec.
Zasmala jsem se, když vedlejší děj popisoval muže s cvičeným hrochem a hlavní hrdinka -Ludo, stran všeho, psala, že už blázní, když vidí na balkoně sousedního domu hrocha.

09.04.2024 4 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Jako na českou knihu to nebylo tak zlé, ale některé časti byly příliš přitažené za vlasy. - celý vztah za 2 týdny? dovolená v Táboře? Prostě kniha která nenadchne, ani neurazí.

26.01.2024 3 z 5

Tajemná kráska Tajemná kráska Sophie Barnes

Naprosto příšerná kniha. Děj se neuvěřitelně vlekl a nic se tam vlastně nestalo. Vedlejší zápletku autorka střelby úplně vynechala a nevyřešila a polovina postav měla jen jméno a žádnÿ charakter.

21.01.2024 1 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kniha byla dobře napsaná, čtivá. Ale chování hlavní postavy mě neuvěřitelně štvalo. Pořád to sebemrskačství a stížnosti. Neumět čelit problémům.

31.12.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

krásné, romatické, smutné. Zápletka je trochu prvoplánová ale tak krásně napsaná, že mi to vůbec nevadilo.
Trochu jsem si poplakala.

09.12.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice těžké téma, skvěle zpracované. Osobně jsem pochopila jednu věc - pokud vyrůstáte ve sračkách těžko se od vás může očekávat sebereflexe a třeba omluva jiným. Něco, co mi na hlavní hrdince velice vadilo, ale pochopila jsem, že je to díky tomu mnohem přesnější.
Kniha se četla dobře, tušila jsem kde bude problém ale doufala jsem v jiný konec.

28.11.2023 5 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Ke knize jsem se dostala kvůli čtenářské výzvě a jsen za ni opravdu ráda. Dozvěděla jsem se mnoho nových věcí a zamyslela se nad jiným pohledem na svět, emigraci, náboženství. Všem doporučuji.
Nápad autora, psát to slovy a pohledem malého kluka je úžasný, moc mě to bavilo.

15.11.2023 4 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Aaaa to bylo TAK ŠPATNÉ! Přečetla jsem stohy historických románů a tento je snad nejhorší. Zcela chyběla hloubka a zápletka.

13.10.2023 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha plná úžasných osudů. Pohled do hloubky duše a přírody. A úžasný konec.

22.09.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Bylo to tak dobré, jak jsem čekala, že bude. Postavy byly úžasné, přívěh rychle utíkal a já jsem díky knize nahlédla do jiného světa a zase se něco dozvěděla.

27.06.2023 5 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Dobrý díl serie.

07.06.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) To bylo taaaak dobré!!
Stejně zajímavé jako "manželka cestovatele časem" nebo "podivný život Adelain.."

bylo to strašně dobré a od 1. chvíle jsem si říkala, zda měl ten Sokrates pravdu:
Kdyby všechna naše neštěstí byla snesena na jednu společnou hromadu, odkud by si každý musel vzít stejný díl, většina lidí by byla spokojena, kdyby si mohla odnést ta svoje vlastní. Sókratés

Vybere si Nora svůj život, nebo jiný? Sázela jsem na ten její, ale způsob, jakým k tomu došla byl skvělý, čtivý, napínavý, smutný i zábavný. V pasáži s dcerou mi bylo do breku z jejích pocitů.
Konec byl krásný, jiný bych nechtěla. Pohádkový a šťastný, možná až příliš, ale Nora si to zasloužila.

24.05.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Zajímalo by mě, jestli jednou otevřu knihu od Colleen a řeknu "nuda" nebo "klasická colleen" protože knihy od ní jsou vždy úžasné a nikdy nejsou stejné! Jako vždy se kniha četla jako když dýchám, ani jsem o tom že čtu nevěděla, stránky plynuly a já jen snila tento příběh.
ať jen nechválím, jasně, že mi došlo, co bude mít Samson za problém, ale netušila jsem kam až to povede. Přeci jen, na tuhle knihu už nejsem cílová skupina, ale i tak, to byl skvělý příběh.

19.05.2023 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

už ani nevím, po kolikáte tuhle serii čtu, určitě 3x, možná spíš 4x, poprvé se ke mě kniha dostala jako nehotové pdf s pracovním názvem. První díl mi úplně učaroval, miluji jak autorka píše. A moc jsem se těšila, že si knihu v rámci výzvy opět přečtu, ale už to není ono. Možná už jsem vypadla z cílové skupiny, nebo načetla desítky jiných knih. Pořád je to skvělé, vtipné, a určitě knihu zase za pár let otevřu - Poslední díl a Henryho mám nejraději. Ale už je to místy moc naivní. Pořád ale sakra čtivé a milé

16.05.2023 5 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Po dlouhé době jsem zase u autorky sáhla po dobré knize! Skvělý romantický příběh s detektivní zápletkou.

13.05.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

výborně napsáno. Přesnost každodennosti a bezvýchodnost z problémů. Četlo se jedním dechem.

06.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Když jsem četla Daisy a the six toužila jsem slyšet jejich hudbu, když čtu o Evelyn toužím vidět její filmy.
Postavy které T.J.Reid stvoří jsou tak opravdové. Taková hloubka a tak krásně psané!

Doporučuji všem. Já byla nadšená.

26.04.2023 5 z 5

četla jsem nejprve "svědectví" a tak už pro mě tato kniha neměla takový "wau" efekt, ale i tak se četla dobře, pocity jako ze čtení sci-fi. Velké překvapení, že má KLDR aerolinky :-D

14.04.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Bylo to jako vždy skvělé, miluji tuto autorku, ale pravda je, že po Heřmánkovém údolí byla laťka sakra vysoko a nebylo snadné ji překonat.
Děj se mi moc líbil. Kniha přečtena za 3 dny a musím říct, že studna mi naháněla husí kůži.

24.03.2023 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Takovou knihu jsem ještě nečetla! Byla naprosto úžasná! Celý příběh rychle utíkal a kdo četl Malibu v plamenech, je tu jedna odbočka na Rivru. :-)

Měla jsem pocit, že postavy jsou skutečné a ten závěr! Všem doporučuji

16.03.2023 5 z 5