benda02 benda02 komentáře u knih

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Natož, že Tom Egeland se vnímá jako předchůdce Dana Browna a nechápe, že se neuchytil stejně jako on, tak já to chápu. Zápletka je působivá, ale samotný děj je špatný, strašně jsem se nudil a vůbec přemáhal, abych tuto knihu dočetl.

05.08.2013 2 z 5

Olympiáda kocoura Vavřince Olympiáda kocoura Vavřince Dagmar Lhotová

Stále stejně skvělý Vavřinec už ale v novém kabátě.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Akce přibývá, milostný trojúhelník zůstává, ovšem cokoli nového v knize nenajdete. Pořád ta stejná slaďárna.

12.08.2013 3 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Moje první kniha, kterou jsem od Rollinse přečetl. Díky téhle knize jsem si musel koupit vše co tenhle člověk vydal, protože tohle bylo neskutečné čtení a jak už někdo uváděl, na tuhle knížku je zdejší hodnocení málo.

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Jednu chybu tahle kniha má a nevim, zda je to autory nebo překladem, ale v první části se téměř na každé straně opakuje "Dimitrij, svinskej pasák" to mě vždy zvedalo ze židle a dal bych tomu kdo to tam dal facku. Nicméně to je jediná věc, která mi nesedla, jinak je to naprosto neskutečný příběh, který graduje každou stránkou blížící se ke konci. Opravdu jsem se knížkou skvěle bavil.

06.08.2013 5 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Skvělá kniha se stejně výtečným dějem, který vtáhne a nechce Vás pustit. Libí se mi, že do děje vtahuje jak svoji představivost, tak věci reálné.

14.09.2013 5 z 5

Queen - jejich vlastními slovy Queen - jejich vlastními slovy Mick St. Michael

Skvostná poblikace, kde jsou zaznamenány i takové názory členů kapely, které se nikde jinde nevyskytují. Pro milovníka této skupina je to určitě nutnost, zbytek v tom ovšem moc nepocítí.

13.08.2013 5 z 5

Strojnické tabulky Strojnické tabulky Pavel Vávra

Pro strojaře nutnost, pro zbytek nudnost :)

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Hodně nepovedené ukončení této serie. Chtěl jsem masakr, umrtí v rodině Cullenových, prostě takovou vizi co Bella měla, konečně něco, čím by spisovatelka překvapila, ovšem dostáváme se do stejných kolejí jako předchozí díly, ale tyhle koleje jsou už vyjeté a ničím nepřekvapí. Opravdu jsem se nudil.

12.08.2013 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nejlepší díl celé série, konečně se něco děje, už to není jen cukrování a chození za ručičku. Dokonce teče i krev. Stejně ale jako zastupce mužského pohlaví postrádám akci, tudíš suchý průměr.

12.08.2013 3 z 5

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Je vidět, že Zděnda už něco odvařil a ať se jedná o tv pořad či o tuto knihu, je to opravdová bomba. Nejsou tam žádné nudné recepty, takže pokud toužíte po nevšední přípravě jídel, kde se hraje hodně na kvalitu, je tohle to pravé.

12.08.2013 5 z 5

Každou další knihou napětí stoupá, stejně tak i počet stran a bezesné noci strávené s knihou.

06.08.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě začátky kouzlení, učíme se mávat hůlkou, létat na koštěti, říkat jednoduchá zaklínadla.
Příběh nám otevírá svou bránu a vstup je opravdu fantastický, každý si knížku určitě zamiluje.

06.08.2013 5 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Lepší jak předchozí díl, přesto mě úplně nevyhovuje tento vymyšlený svět. Na druhou stranu je to psano pro mladší nadšence knížek, takžesi myslim, že svoje to splní.

06.08.2013 4 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Příběh je spíše komický a ke skutečnosti by měl dost daleko, přesto se to hezky četlo a člověk se čas od času pousmál nad hloupostí právníků v této knize.

06.08.2013 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Lituju, že jsem si tuto knihu nekoupil už v době, kdy vyšla, fantastické čtení, které jen tak neomrzí.

05.08.2013 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Velmi obsahlý děj, který je detailně sepsán a člověk si tak snadno představí, co přesně autor má na mysli. Přesto má pro mě jednu chybu, celou dobu dopodrobna vyprávý den po dnu, až dojde k tomu, že X dní přeskočí, protože se nic nedělo a zase se dopodrobna rozepíše, to pro něho není obvyklé, protože jeho knihy jsou psané den po dni a tohle mě trochu vadilo. Jinak zas a znovu super kniha od tohoto autora.

14.09.2013 4 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Je to napínavé, dobrodružné, zajímavé, je to čtivé, ale zároveň mě to příjde jak kopie Dana Browna a Šifry mistra Leonarda, má to spoustu podobných prvků, které člověk nepřehlédne.

20.08.2013 3 z 5

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Většinou má kniha navrch oproti filmu či seriálu, tady to ale tak není, zpočátku pěkné čtení a vzpomínka na dětská léta, ale to je všechno.

13.08.2013 2 z 5

Perly lásky Perly lásky Vladimír Kolník

Kniha ve které jsem nejednou hledal verše a citáty.

13.08.2013 5 z 5