bellinkabell bellinkabell komentáře u knih

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Doteď čteme dětem ve školce před spinkáním, krásná kniha.

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla v mém pubertálním období stejně jako My děti ze stanice ZOO a Matka Davida S., které byly podle mě lepší. Ale i tak hodnotím knihu jako přínosnou a každý mladistvý i jejich rodiče by si ji měli přečíst. Stejně jako výše zmiňované knihy. Co se týče obsahu, bylo tam moc přeskakování, což byl nejspíš záměr, ale alespoň to nebylo až tak děsivé, jako například My děti ze stanice ZOO.

28.01.2019 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Truman Capote

Pro mě je toto nejoblíbenější kniha, neříkám, že je nejlepší, ale znamená pro mě mnoho.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství.

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Stará česká klasika! Bezvadné námět, který nikdy nepřestane bavit.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velmi silný příběh, jako každý z tohoto období. Více netřeba psát.

Šéf Šéf Vi Keeland

Úžasná kniha s jednoduchým, ale zajímavým dějem, která se dá jedním dechem zhltat ve dvou dnech. Jsem moc ráda, že existují i takové oddechové knihy, u kterých se nemusí přemýšlet, ale stačí se nechat vtáhnout do příběhu. Hotový relax. :)

22.06.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla jedním dechem. Do první poloviny vypadala kniha suprově, ale poté je více než jasné, kdo je pachatel. Ale zase se mi moc líbila jednotlivá tajemství a mírné zápletky, které se poté objevovaly u každé postavy. Velmi nečekaný závěr knihy, který by tam spousty lidí nenechalo, ale mně se tam hodil. Pro začátečníky hezké čtení.

26.04.2020 3 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Krtek je klasika a já jsem za něj pořád ráda i dnes.

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Další z knih, které doprovázely mé dětství! Ach ta nostalgie.

Jehla Jehla Karel Žilák

Velmi zajímavá a drsná kniha, která stojí za přečtení.

28.01.2019 4 z 5

Velice silný, zároveň však drsný příběh, který stojí za přečtení.

28.01.2019 4 z 5

Doporučuji si knihu přečíst jako návaznost na její první díl, ale jen kvůli tomu, aby se čtenáři dozvěděli, jak se vlastně Christiane nezměnila. Chvilkami jsme ji litovala, protože nebyla natolik silná, aby ten svůj styl života ukončila a začala úspěšně za jiný konec. Spíše mě to rozčilovalo. Ale zkrátka tu cestu si vybrala sama a jak se říká, těmto lidem není snadné pomoci, když oni sami to nedokážou. Co se týče samotného psaní, bylo to až moc chaotické, ale dá se v tom orientovat.

28.01.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem četla jako náctiletá někdy ve 13ti letech spolu s knihou Matka Davida S. . Obě knihy se mi líbily. Věřím, že by se s tím mělo seznámit každé dítě v pubertě a stejně tak i samotní rodiče.
Nejvíce mě na knize upoutaly hned jedny z prvních stran a to ty, kde autorka popisuje život a bydlení v Německu. Doporučuji si přečíst i pokračování, kde Christiane popisuje její ,,Druhý život”.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha je za mě super nápad. Vždy, když mám volnou chvíli, čtu si básně a vciťuji se do veršů. Musím říci, že v originálu je více k pochopení.

05.10.2019 4 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Krtek je klasika našeho mládí a jsem ráda, že jsem si ho mohla kdy přečíst. Jakožto budoucí učitelka ve školce si ho přečtu zase brzy.

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Další kniha mého skvělého a bezstarostného dětství!

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Vzhledem k tomu, že já osobnej nemám ráda typy mužů, jako je hlavní hrdina, tak se mi to moc nelíbilo. Zkrátka se mi nelíbil vývoj příběhu a měla jsem tendence hlavního hrdinu postrkovat. Ale komu tito muži nevadí, určitě příběh ocení. Je to čtivé a uvolňující.

09.07.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha byla velmi čtivá a vtáhla mě do děje. Ovšem jak se již psalo v komentářích níže, některé scény byly opravdu doslova až neuvěřitelné, čímž se pro mě stala kniha postupně předvídatelná. Z děsivých svém mě už nemrazilo, protože jsem si byla jistá, že to zase Darbs přežije a všechno jde dál.
Co velmi cením je celkově rozvržený příběh a zapojení osob do společného kontaktu. Ze začátku knihy by mě opravdu nenapadlo, že všichni tři patří k sobě. Dále je to konec, který mě hodně překvapil.