Malý špalíček pohádek

Malý špalíček pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24911/maly-spalicek-pohadek-24911.jpg 5 164 30

a304
a304
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Prvňáčci znají již písmenka a rádi se pochlubí. Dejte jim možnost, ať se zaradují. Poznávají nové kamarády - písmenka. Dnes ještě naslouchají, za nedlouho prožijete hrdost v roli posluchače. Jak je krásné znovu a znovu se vracet do pohádky, přestože dospěláci vědí, že jen na krátkou chvíli, o to je tento čas vzácnější...
Jedna pohádka hezká , druhá také, třetí..., no znovu posuďte se svou ratolestí.
Doporučuji.

Sandik
Sandik
29.08.2021 4 z 5

Pro děti je to příliš dlouhé a tajuplné, jako dospělák jsem si ale četbu celkem užil. Celkový dojem: 75%

Anitram22
Anitram22
16.04.2021 5 z 5

Pro mne klasické pohádky na čtení před spaní. Jako dítě jsem je měla ráda a syn je má rád také.

boxas
boxas
13.02.2021 5 z 5

Krásná knížka! Milovaná od dětství.

Kontryhelka
Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásná klasika, která nepotřebuje komentáře.

zdenkacte
zdenkacte
12.12.2020 5 z 5

Špalíček prochází napříč generacemi stále obdivován a čten, to je vzácné. Verše jsou hebké jako samet a kloužou z úst samy, a dokonce baví i děti. Ilustrace pohltí a nepustí, snový svět se stává realitou. Miluju tuhle knihu na maximum.

Greenfingers
Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Tak tohle je opravdová klasika. Není co dodat. Snad jen to, že ilustrace Jiřího Trnky jsou bonusem navíc.

draka
draka
24.07.2020 5 z 5

Přišla vnučka, po prázdninách jde do první třídy. V ruce smartphon, sedne a čučí do něj.
„Chceš něco vidět ?“ ptám se. „A co dědo?“ „Poznáš co je na obrázku!“ odpovídám.
Nepoznala vlka skákajícího do studny na ilustraci od J. Trnky. Nic neříkám a čtu. Měním hlasy, koulím očima, cením zuby. Po očku po ní pokukuji. Poslouchá ani nedutá. Chce vidět a ukázat, kde je to napsané, jestli prý opravdu čtu, co je napsáno na stránkách. Ukážu na nějaké písmenko a je spokojená. Takhle přečtu ještě Perníkovou chaloupku a Smolíčka.
„Já budu taky číst, dědo“, říká a prohlíží si Špalíček. Jo jo, děti umí být vděčnými posluchači.
„Co dáme knížečce za známku ?“ ptám se. „Jedničku.“ říká a směje se.
„Dobře, od tebe jedničku a ode mě pětku !“

m_martina
m_martina
26.05.2020 5 z 5

Stačí jen napsat, že tyto pohádky jsou krásné, ráda jsem je předčítala dětem a nyní i vnučkám. A všem se nám moc líbily.

bellinkabell
bellinkabell
05.10.2019 5 z 5

Doteď čteme dětem ve školce před spinkáním, krásná kniha.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
16.01.2019 5 z 5

I tuto knihu jsem jako dítě četl. Bohužel už si všechny pohádky nepamatuji.

Hani77
Hani77
04.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě milovala a ráda jsem z ní četla i svým dcerám. Nejoblíbenější byla O Jiříkovi a jeho 3 psech.

Péťa1950
Péťa1950
10.07.2018 5 z 5

Jak už jsem psala o dalších knihách F.Hrubína, krásná tvorba pro děti, veršovaná i próza.
Pro mne stále nepřekonané. Verše se mi vybavují i po šedesáti letech.

Olous1
Olous1
22.05.2018 5 z 5

Už je to tady,začínám oprašovat a číst pohádky mého dětství a dětství mých synů.A ted přišel na řadu vnouček Štěpánek.Mimochodem špalíček pohádek je moc hezká kniha a mohu jenom říci,že se může číst v každém věku.

Chesterton
Chesterton
26.04.2018 5 z 5

Skoro bych zapomněla na tuto perlu mého dětství. A to, že nekazí vkus, je velice přidaná hodnota v dnešní době :)

topi80
topi80
23.02.2018 4 z 5

František Hrubín tvorbu pro děti uměl, tato kniha pohádek, které nepatří k těm úplně nejznámějším, je toho důkazem.

Jana283
Jana283
09.11.2017

Není mnoho knih, které prochází úspěšně všemi generacemi dětí. Jsou milované a nekazí vkus. Doporučuji všem, tato kniha by neměla chybět v žádné knihovničce.

Gi-Gi
Gi-Gi
20.09.2017 5 z 5

jelikož jde o pohádkovou klasiku, nelze hodnotit jinak, mám tam své oblíbené - Paví princ, O Jirkovi a jeho třech psech a Bílou laňku.

janulka1310
janulka1310
27.08.2017 5 z 5

Krásné pohádky na dobrou noc :)

DejnaDee
DejnaDee