befel befel komentáře u knih

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

cely HU je fajn.. pohodová četba

13.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Waw... neřekla bych že to je jen román pro ženy.. napětí.. strach.. erotika.. koktejl který mě dostal.

29.06.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Taková ta kniha o osudu, vině, nevině, oběti a pomstě... no přečetla jsem to celé, ale že by mě to naplnilo nějakým hřejivým pocitem, tak to ani ne.. za mě.. přečíst se to dá, ale nic moc..

19.04.2020 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Strhující příběh..

05.03.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čtivá strhující love story z pohádkovo - vílího světa, plná krásy, kouzel, příšer, lásky, nenávisti vraždění a krve.

19.12.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se čte jedním dechem.. příjemné, trochu pohádkové, zpestření pro zimní večery.. Jak už tady bylo řečeno.. odpověď na otázku jsem věděla hned a bylo docela frustrující sledovat tak zapeklitý děj a čekat až jí to chuděře docvakne :-) Už se těším na druhý díl...

12.12.2019 4 z 5

Parádní četba plná veselých situací, slovních obratů a životních paradoxů.. mohu jen doporučit.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá kniha.. zajímavý příběh, ale podruhé už si ji nepřečtu..

09.12.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

ano ano.. taky jsem podlehla masovému šílenství a přečetla to.. a celé.. ale už nikdy víc :-) :-)

09.12.2019 2 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Rychle se čte, pobaví a rozpláče.. pohodové čtení.. nemusíte u toho moc přemýšlet, prostě to je přečtete a jdete dál.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tu knihu miluji, četla jsem ji snad 5x.. nevím vlastně proč.. Je to v podstatě velmi fádní storka z doby viktoriánské Anglie, ale já ji budu číst pořád a pořád dokola.. Vždycky se mi po pár letech po ní zasteskne a já jí potřebuji znovu prožít..

Gejša Gejša Arthur Golden

Japonská kultura, je pro nás středoevropany natolik zajímavá, že samotná zpověď gejši stojí za přečtení, ale příběh sám o sobě neobsahuje žádné hlubší zážitky.. Doporučuji jako sondu do orientu..

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Minimalistická kniha o veliké lásce.

09.12.2019 5 z 5

Psychologický pohled na dobu strávenou v koncentráku.. Síla vůle žít.. síla touhy zemřít.. byla to SÍLA

Šógun Šógun James Clavell

všechny tři díly zhltány najednou.. v knihovně jsem je musela donutit vytáhnout je z archívu, prý už si to celé roky nikdo nepůjčil.. no to mě podrž.. taková kráása to byla. Alogatóo

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Líbí se více holkám, než klukům.. Já ji milovala, mí synové jsou už méně nadšeni.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Typický humor, skvělý příběh.. Viděla jsem i film, ale kniha je lepší.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jako sen.. Krásné ... něžné.. pravdivé..

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná něžná kniha

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem již mnoho knih s válečnou tématikou a pár let se jim vyhýbám.. řekla jsem si že už dost.. Ale přeci jen mě kamarádka přemluvila ta tuto knihu.. DÍKY .. úžasná..