Bee - Komentáře

NabíječNabíječA. Clayton

Musím se přiznat, že k erotickým románům už jsem opravdu hodně skeptická, proto jsem Nabíječi tak dlouho odolávala. Nakonec mě asi ukecala hláška na obálce, která tvrdí, že se jedná o druhou nejvtipnější knihu roku.
Kupodivu - je to pravda. Tohle je totiž erotický román, jak má být - nejsou tu divní lidé s psychologickými poruchami a fakt prapodivnými choutkami a úchylkami, žádná hysterka, ani holka, kterou nedokážete pochopit, ani když se sebevíc snažíte. Je to příběh o celkem normálních lidech, plný humoru a neskutečně dvojsmyslných hlášek, které jsou často tak peprné, že naprosto vynahrazují absenci sexu na každé druhé straně na jedno brdo, jako to vídáme v jiných knihách.
S Nabíječem jsem se neskutečně pobavila, nedošlo k žádnému odumření mozkových buněk a celkově to stálo za přečtení :)

02.04.2014

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Když jsem si Hledání Aljašky odnášela domů, byla jsem hodně skeptická, protože jsem věděla, že to Hvězdám nemůže sahat ani po kotníky. Ach, mé hloupé, naivní já. Po kotníky to samozřejmě nesahá, protože tyhle dvě knihy se vůbec nedají srovnávat. Obdivuju autora za to, že dokáže psát o tak rozdílných věcech a zní přitom věrohodně. Úžasně pracuje s postavami, takže bych ani nemrkla, kdybych je někde potkala na ulici a zjistila, že jsou skuteční. Nechybí tomu neuvěřitelnej smysl pro humor - v jednu chvíli jsem se tak hlasitě smála, že jsem musela vypadat jako totální magor.. Líbí se mi rozdělení knihy na "Předtím" a "Potom", protože to funguje jako perfektní hnací motor a nedokázala jsem to odložit. Abych to ukončila - určitě budu číst každou Greenovu knihu.

24.02.2014

Učiněná katastrofaUčiněná katastrofaJ. McGuire

Absolutně jsem netušila, co od toho mám čekat, ale ani náhodou mě to nezklamalo. Líbí se mi, že jsme taky dostali pohled druhé strany a ač jsem vlastně četla to samé, neztratilo to humor. Dostala jsem taky spoustu dalších detailů, které autorka v prvním dílu vypustila. Jako bonus tu máme scénu o X let později, což mě naprosto nadchlo, protože jednička mi přišla ukončená strašně na rychlo. Travis Maddox je prostě pan úžasňák a z jeho pohledu se to zdá ještě lepší než od Abby, která to přeci jenom prožívala trochu jinak, než on. A navíc už víme, kde se vzala ta přezdívka Holubička. Tohle bych mohla číst pořád dokola :)

22.03.2014

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Musím se přiznat, že když jsem kolem téhle knihy kroužila, vždycky mi proběhlo hlavou, že to určitě bude nějaká "trapná motivační kniha, na kterou momentálně nemám čas". Ale nedalo mi to a jeden výtisk jsem ukořistila v knihovně. Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem se po pěti minutách začetla takovým způsobem, že jsem to přečetla na jeden zátah! ( a navíc zjistila, že to s motivační knihou nemá pranic společného )
Rozhodně jsem nečekala takový krásný a poutavý příběh, přistihla jsem se, že jsem po dlouhé době opět četla nedočkavě a nemohla se odtrhnout.
Podle mě je velkým plusem rozdělení knihy na dva pohledy a různé časové úseky a určitě také skvělá práce s postavami a hlavně jejich psychologií. Celé je to navíc psané opravdu zvláštním stylem.
Kniha je podle mě naprosto geniální, a budu se opakovat - krásná. Autorka nádherně pracuje s postavami a dokáže udržet čtenáře napnuté jako kšandy. Za mě rozhodně pět hvězd a musím si ji okamžitě pořídit do sbírky.

12.04.2016

Magie ničiváMagie ničiváI. Andrews

Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

30.06.2015

VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Jodi Picoult si v poslední době našla stálé místo v mé knihovně. Po dočtení Až na konec všech dní jsem byla přesvědčená, že už se tomu nic nevyrovná, ale Vypravěčka to dokázala. Určitě bych od knihy neočekávala nějakou akčnost nebo dobrodružství, ten největší skvost se totiž odehrává přímo v hlavní hrdince. Téma holocaustu je věc, o které by se mluvit mělo, aby se na něj nezapomnělo. Autorka o tom píše realisticky, ale zároveň tuto tématiku zvládla poměrně citlivě. Líbí se mi i vyprávění babičky, postava Josefa Webera je také úžasně zpracovaná a ten konec nemá chybu. Bavil mě i vývoj Saginy osobnosti, byla to uvěřitelná postava a poměrně sympatická. Autorka s postavami opravdu skvěle pracuje, dokáže popsat vývoj osobnosti vlivem okolností jako by to sama prožila. Za mě skvělé čtení a určitě se k tomu ještě vrátím.

25.08.2016

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti.
Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.

08.11.2016

RozbřeskRozbřeskS. Meyer

Tohle je jednoznačně nejlepší díl z celé ságy. Konečně to má nějaký spád, i když číst z pohledu Jacoba mi občas přišlo ještě horší, než Bellina mentalita starý ženský. Nejsilnější je pro mě závěrečná část knihy, kde přibyla spousta nových postav, Bellina výprava za padělatelem dokladů taky byla parádní, ačkoliv škoda toho neuskutečněného boje. Všimla jsem si, že autorka o tom asi nechce moc psát, protože ani v Zatmění bitvu nějak moc nerozpivávala. Každopádně se mi to líbilo. :))

SelekceSelekceK. Cass

Nečetla jsem si anotaci a sem tam jsem o Selekci něco zaslechla. Možná proto jsem čekala nějakou krutopřísnou dystopii, která mi poleze na nervy, ale zároveň mě bude bavit. Proto mě to tak překvapilo a ještě víc bavilo. Líbí se mi prostředí knihy, a co se týče postav - hlavní hrdinka je pro mě naprosto ideální, i když je to prostě už taková klasika podle pohádkového scénáře. Jednou za čas to asi člověk potřebuje. Ostatní dívky ze Selekce mě taky bavily, autorka je hezky vykreslila, některé jsou přímo na zabití, další jsou zatím normální, ale uvidíme, co z toho nakonec bude. A princ? Trochu mu kazí charakter fakt, že si vychází s dalšími dívkami, jako by se nechumelilo, ale jsem schopná mu to odpustit. Trošku mě mrzí, že to opět směřuje k dalšímu romantickému trojúhelníku, což už mě opravdu, ale opravdu nebaví.
Co se děje týče, bylo to pro mě perfektní a bavilo mě to celou dobu. Trochu jsem si k závěru hryzala nehty, protože jsem čekala nějaký šílený cliffhanger, ale dopadlo to, jak to dopadlo a já jsem spokojená. Určitě budu číst další díly.

04.11.2014

Kde končí duhaKde končí duhaC. Ahern

Od autorky jsem četla již PS: Miluju tě a doslova jsem u toho ryčela smíchy - a sem tam uronila slzu, to přiznávám. Proto jsem tuhle knížku rozečítala s vysokým očekáváním, které se splnilo. Styl psaní mi naprosto vyhovoval - už jsem na to v několika knihách narazila a vždycky mě to bavilo, takže na tom nevidím nic špatného. Autorka skvěle pracuje s postavami, i když chvílemi jsem měla sto chutí mlátit hlavou do stolu nebo nejbližšího tvrdého povrchu, protože jim to tak nevycházelo. Neschází tomu humor a zkrátka to má všechno, co má správná kniha mít.
Každopádně už jsem stihla zkouknout i filmovou adaptaci a určitě to doporučuji, i když tam je dost věcí změnených, stojí to za to.

18.02.2015

Magie na vzestupuMagie na vzestupuI. Andrews

Ano, opět tady budu pět ódy na spisovatelské duo, které stojí za touhle sérií - která, abych se opakovala dostatečně často a hlasitě, je mojí nejoblíbenější spolu s Mercedes Thompson. Dokonce mě ta série baví tak, až mě kompletně přešel strach, že by se kvalita knih mohla snižovat jejich kvantitou, protože už jsem se tolikrát přesvědčila, že to prostě není možné.
Kate s Curranem tady čeká velká věc - aby zachránili děti kožoměnců před proměnou v lupy, musí jet do Evropy a už předem ví, že to je past. Už to samo o sobě udrží čtenáře ve střehu a co se děje týče, je to vyšperkovaný a plný akce, takže jsem četla do dvou do rána a dneska do práce se mi vstávalo fakt těžko. Blažil mě ale ten pocit, že jsem to dočetla a bylo to boží.
Postavy jsou tu propracované naprosto všechny a všem jim věřím. Nechybí tomu humor, který mě baví a vyloženě mi sedne a hlavně je tu několik zlomových okamžiků, u kterých mi lezly oči z důlků, takže skvělá práce :)

23.02.2015

Bez nadějeBez nadějeC. Hoover

Jednou za čas narazím hned za sebou na několik kvalitních knih tohoto žánru, což je opravdová vzácnost. Většinou je to splácaná ptákovina s melodramatickými scénami a psycho postavami, ale tady ne.
Do příběhu se začtete ani nevíte jak. Postavy jsou sympatické a docela jsem jim to i věřila. Má to humor, který mi vyloženě sedl a několikrát jsem se u toho fakt nasmála. Samozřejmě je to příběh opředený záhadou, které čtenář postupně přichází na kloub a to mě prostě baví. Ač jde o klasiku - emocionálně narušená postava + záhadný svalnatec, baví mě to, stejně jako Krásná katastrofa nebo Překroč svůj stín.
Co se zápletky týče, musím říct, že i když jsem tak nějak tušila, kam to směřuje, nakonec mě to překvapilo, takže paráda.
Jediné, co musím vytknout - a myslím, že to je problém většiny dospělých autorek píšících a teenagerech - je vyspělost hlavních postav, což jim ubírá na věrohodnosti. Chápu, že postavy zrovna v téhle knížce toho zažili požehnaně, ale jsem přesvědčená, že v sedmnácti letech by těžko došli k takové citové vyzrálosti nebo k některým dospělým rozhodnutím. Dokonce si nejsem jistá, že by se takhle dokázal rozhodnout třicetiletý člověk. Ale to je tak jediné, co mi tady vadilo a jelikož na to narážím takřka všude, nechávám to být a hodnotím plným počtem.

04.03.2015

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Tohle je už několikátá kniha od této autorky, co se mi dostala do rukou a musím říct, že absolutně nejsem zklamaná.
Námět je ohromný a autorka s tím skvěle pracuje. Dvě dějové linie jsou zvládnuté na jedničku. Osudy hlavních hrdinek jsou jako vždy dost pohnuté a to je skvělý způsob, jak si udržet čtenářovu pozornost. Sophiin život jsem sledovala napnutá jak kšanda až do poslední stránky. Válečné téma je pro mě vždy zajímavé a když si s tím autor poradí, určitě to za čtení stojí. V knihách většinou dostaneme příběhy vojáků, ale náhled do života obyčejných lidí je tu perfektní. Liv jako postava také fungovala dobře, takže za mě je určitě kniha, ke které se vrátím.

07.10.2016

AlchymistaAlchymistaP. Coelho

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.

ProcitnutíProcitnutíL. McMann

Říct o Procitnutí, že je to zvláštní kniha, je opravdu slabé slovo. Dialogy místy stojí za nic, možná je to i tím, jakým způsobem je kniha psána, ale námět byl skvělý a kupodivu je mi sympatická hlavní hrdinka. Uvidím, jestli změním názor, až si ji přečtu i česky. Doufám, že další dva díly budou ještě lepší :)

24.02.2012

StmíváníStmíváníS. Meyer

Stmívání je příjemná knížka, ačkoliv Belliny myšlenkové pochody mi občas dávaly fakt zabrat. Hlavně i proto, že mi připadá jako naprosto nereálná lidská bytost, plus k tomu přičteneme její občasné "hrdinské chování", a je to. Líbí se mi nový náhled na upíry, ačkoliv mi tam pár věcí přišlo opravdu podobných s Interview s upírem, ale přeci jenom se nedá vymyslet nic úplně nového, co by alespoň trochu odpovídalo upírům.
Největší chybou bylo knihu zfilmovat. O bezhlesném zírání na sebe a pozorování tváře toho druhého se přecejen líp čte, než se na to kouká.

Proč? 13x protoProč? 13x protoJ. Asher

Nic podobného jsem snad v životě nečetla a najednu stranu doufám, že už ani nebudu. Nádherně napsaná kniha, která má hloubku. Nic smutnějšího jsem zatím nečetla.

05.03.2012

Krvavý slibKrvavý slibR. Mead

Po dočtení trojky jsem se dalšího dílu nemohla dočkat, ale po čtyřiceti stránkách jsem to odložila a dočetla to až po roce a půl. Tak nějak mi tohle nesedlo, nevím, jestli to bylo změnou prostředí nebo absence známých postav.. Části, které se odehrávaly na škole, mě bavily, ale Rosino putování po Rusku pro mě bylo nic moc. Každopádně čtu dál, takže to až tak hrozný být nemohlo :)

10.09.2013

Ohnivé srdceOhnivé srdceR. Mead

Série se každým dílem zlepšuje a zlepšuje - o předchozím dílu jsem tvrdila, že je bezkonkurenční, ale tohle mě naprosto dostalo. NAPROSTO.
Postavy se neustále vyvíjejí - tím neustále myslím doopravdy neustále - a u děje rozhodně neočekávejte jednoduchou zápletku, kterou vidíte přicházet od první strany. Ne, ne, ne.. Autorka nenechala jediné hluché místo, kde by se nic nedělo. Dějové linie se proplétají a rostou, akce je tu fůra a samotný závěr mě totálně rozsekal. Po dočtení bych nejradši vzala stříbrný kolík a šla probodávat srdce některým postavám. A ten cliffhanger mě skoro zabil.

03.03.2014

V ringuV ringuK. Evans

Znělo to fakt dobře, když jsem četla anotaci, ale nakonec mi to připadalo jako trošku zmutovaná Krásná katastrofa, akorát beze smyslu pro humor.
Postavy jsou tu přitažené za vlasy, nejsem teda zrovna fanda sportů, takže nemám tucha, jestli to takhle fakt ve sportovním světě funguje, ale doufám, že ne. Máme tu zase svalnatýho, pokérovanýho, naprosto sexy týpka s poruchou osobnosti. U Travise Maddoxe to prostě fungovalo, ale tohle teda byl úlet. Na jejich vztahu jsem neviděla nic hezkýho, většinu času mě to otravovalo, nedávalo mi to smysl a v chování hlavních hrdinů jsem neviděla nic hezkýho.
Nemluvě o tom, jak nerealisticky autorka popsala veškeré to "sexuální napětí" - seriously, ani nevim, jak to vlastně nazvat. Celý to bylo naprosto přitažený za vlasy.

14.04.2015

Nocí zlomenáNocí zlomenáP. Briggs

Zase tady budu velebit Patriciu Briggs, ale podle mě je to jedna z nejtalentovanějších spisovatelek tohohle žánru. S postavami zachází naprosto úžasně a jak už jsem zmiňovala u předchozích dílů, je to jedná z mála - dvou - sérií, u kterých bych vám dokázala vyjmenovat všechny postavy i s příjmením a jejich životním příběhem.
Co se děje týče, autorka opět nezklamala a nedokázala jsem se odtrhnout ani na minutu. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

12.06.2014

Špatné způsobyŠpatné způsobyJ. Gustainis

Druhý díl se mi líbíl ještě víc, než ten předchozí. Objevují se tu postavy z prvního dílu, ale i nováčci, se kterými autor umí perfektně pracovat a podle mě to je největší plus téhle série. Dějově se mi to taky líbilo a knihu jsem prostě nedokázala odložit.

29.07.2014

KostičasKostičasS. Shannon

O Kostičasu se v poslední době mluví hodně, až to člověku připadá, jako by vyšel nový Harry Potter. Ale sakra, já to úplně chápu, dokonce i to přirovnání - tématicky je to absolutně mimo, ale Shannon má úžasnou fantazii. Stejně jako Rowlingová si dokázala vymyslet úplně nový svět, dějově to má perfektní a co se týče prostředí, je to něco nového. Celá komunita jasnovidců má skvělou hierarchii a všechno vymyšlené do posledního detailu. Ději nemám co vyktnout - je to akční, nechybí tomu sakrasmus na těch správných místech, a správně nadaná a odvážná postava. Pro mě to je rozhodně kvalitní četba, doufám, že další díly budou stejně boží.

15.08.2014

Šachovnice bohůŠachovnice bohůR. Mead

Od knihy jsem měla velká očekávání, což je přesně ta potíž s autory, jejichž knihy naprosto zbožňujete. Námět je perfektní, rozjezd je slušný, dobře navnadí, a zároveň je to dost tajemný, aby vás to nutilo číst dál. Je trochu těžší se zorientovat v novém světě, ale chytla jsem se rychle a bavilo mě to.
I tak jsem si všimla podoby Mae a Justina se vztahem Sydney a Adriana z Pokrevních pout. Nevhodná, ba dokonce zakázaná "láska"?
Každopádně mi tu chybí jedna věc, a tou je humor. Chápu, že vzhledem k prostředí a postavení hlavních protagonistů je nějaký to popadání se za břicho od smíchu celkem nevhodný, i tak by ale neškodilo trošku odlehčit atmosféru. Jinak je to jedno velké plus - vývoj postav, děj, celkově i námět, paráda.

31.08.2014

ŠampionŠampionM. Lu

Musím říct, že fakt lituju, že jsem ostatním dílům dala po pěti hvězdičkách, protože jak má teď člověk odlišit, že závěr trilogie byl tak pekelně dobrej a nejlepší ze všech dílů?!
Musím říct, že celá série je prostě perfektní. Ani jeden díl nemá sebemenší chybičku. Politaření, podrazy, akci, všechno to tady máte naservírované ve třech dílech, pričemž ten poslední je takovou třešničkou na dortu. Ve druhém díle už to všechno vypadá nadějně, ale rozhodně je to teprve začátek toho, co nás čeká. Někdo očividně nechce, aby došlo k podepsání mírových smluv, takže nám na krku visí další válka, jenže tentokrát už to nebude jenom na frontové linii, ale budou padat celá města. Pokud Day nedovolí, aby znovu odvezli jeho bratra a pokračovali na něm v testech.
Dostáváme se tu konečně i za hranice Republiky a Kolonií, což je podle mě naprosto špičkový. Postavy jsou tu pěkně vymakaný, samozřejmě kromě těch vedlejších, třeba záporačka Jamesonová je prostě jenom zlá, ale autorka tu nejde tolik do hloubky, přitom si myslím, že by stálo za to to více rozvést. Každopádně hlavní postavy supr, dokázala jsem se vžít prakticky do každého, ačkoliv Anden mi prostě brnká na nervy. Co se děje týče, nemůžu nic vytknout, kromě toho, že jsem z toho byla nervní, protože se pořád něco kazí. Samotný závěr byl jedním slovem dokonalý, i když mě to tak nějak rozhodilo - já jsem fanda slaďoučkých konců, takže jsem tu zažila trošku šok, ale jinak boží. Chtěla bych, aby ta série měla ještě tak deset stejně božích dílů. Určitě se k tomu budu vracet.

02.02.2015

MlhovinaMlhovinaA. K. Ryan

Určitě to bylo příjemné překvapení, i když jsem na tohle téma v poslední době viděla spoustu serošů - prostředím bych to přirovnala třeba k takovému Ascension od Syfy. Dějově to stálo za to, , kniha je rozdělená na dva pohledy, abychom mohli sledovat dění na obou lodích. Je to napínavé a celkem dost promyšlené, postavy vcelku reálné, i když jsme se tu nedostali tak do hloubky, jak by to chtělo. Samozřejmě je tu tolik záhad, že se jich na konci rozlouskla ani ne polovina, což je skvělej tahák na další díly. Rozhodně musím vychválit prostředí obou lodí - ačkoliv Anne je fakt dost psycho - a hlavně rozdílné ideologie, které, jak se ukáže, od sebe nemají tak daleko, jak by se zdálo.
Líbí se mi postoj hlavní hrdinky k náboženství, protože se dost shoduje s mým a je to příjemná změna, protože ve většině knih je to přesně opačně a to mě vždycky trochu otráví. Určitě to stálo za přečtení a myslím si, že je to opravdu kvalitní.

04.03.2015

Deset malých nadechnutíDeset malých nadechnutíK. A. Tucker

Tenhle žánr je letos fakt populární, ale je pravda, že málokdo z něj dokáže vymáčknout něco alespoň trochu snesitelnýho. Je taky pravda, že kdyby všichni hrdinové byli psychicky v pořádku a naprosto zdraví jedinci, asi by nás to nebavilo číst, takže neustále čelíme holkám s mnoha různými traumaty a chlapům, co jsou totálně svalnatý, potetovaný a tak sexy, až to při dotyku zasyčí.
Tahle kniha má jedno plus a to je humor, a ač je někdy absurdní, u mě to fungovalo. Autorka se tu vyhnula různým druhům melodramatických scén, který mi drásají duši, takže to nakonec vyšlo dobře. Co se týče děje, ubíhalo mi to skoro samo, hlavní postavy byly zajímavé a ne vyhnané do naprostého extrému, i když to sem tam bylo lehce naivní. Ač je zápletka celkem zřetelná už od začátku, docela jsem se těšila, až to praskne a na reakci. Hodně se mi líbilo, že Kacey to nevzala úplně cool. Takže abych to shrnula, četlo se mi to dobře, vyhnuli jsme se příšerným, nervy drásajícím nesmyslům, zasmála jsem se u toho, celkem dobrá práce s postavami, a takhle to má vypadat.

14.04.2015

Pan MercedesPan MercedesS. King

Není to sice Kingova klasika, při které vám vstávají vlasy hrůzou, ale to rozhodně není mínus. Kniha mě neskutečně bavila, občas jsem ji prostě musela odložit, protože autor to s postavami umí a na panu Mercedesovi se vyloženě vyřádil. /seriously, občas mě napadá, jestli je King psychicky okay, když dokáže napsat něco takovýho/ Jakmile jsem se dozvěděla, kdo je vrah, měla jsem obavu, že to už nebude mít ty správný grády, ale kupodivu se to četlo ještě líp. King je prostě king.

17.06.2015

Magie změnyMagie změnyI. Andrews

Jako vždy nemám absolutně co vytknout. Čtení mi uteklo tak rychle, že jsem se až upřímně podivila, že už je konec. Opět musím zmínit, že autorská dvojka naprosto dokonale pracuje s postavami. Dokázali vytvořit celý komplexní svět plný uvěřitelných postav, které jsou propojené, vypracované a uvěřitelné (když nebereme v potaz skutečnost, že to jsou všechno namakaní, krutopřísní zabijáci, ale komu by zrovna tohle vadilo?). A ten humor! U téhle série se křením jako blázen pokaždé, když nějakou knihu otevřu.
Co se děje týče, je skvostný, plný akce a klasických hrdinských kousků, které sice končí jako obvykle, ale to už asi ke Kate patří a vůbec mi nevadí, že je to už taková zaběhlá klasika. Navíc tu přibývají momenty, kdy Kate dohání vlastní rodina a to mě prostě baví, protože všech sedm knih k tomu směřovalo a myslím, že nás čeká skvělé vyústění.

24.06.2016

Ohnivý dotykOhnivý dotykP. Briggs

Tohle je prostě moje srdcovka. V okamžiku, kdy vychází kniha od Briggsové, všeho nechávám a čtu, dokud není konec. Budu už jako zaseklá deska, ale musím znovu říct, že spolu s autorským duem, který stojí za sérií Kate Daniels, se (alespoň pro mě) jedná o nejlepší knihy tohohle žánru.
Co se týče děje, nemám jako vždy co vytknout. Na politikaření fae se těším už od chvíle, kdy vyhlásili svoji nezávislost - trošku mě možná zklamalo, že se toho nestalo víc, ale bavilo mě to. Autorka má svět vymyšlený do posledního detailu, nikdy nenarazíte na slepá místa nebo něco, co nedává smysl. To samé si troufnu říct o postavách, které jsou perfektně propracované a neustále se vyvíjejí. Navíc se tento svět stále rozšiřuje o další postavy, které i ve svém počtu působí reálně a uvěřitelně. Líbí se mi, že Mercy není přehnaná hrdinka a ví, co si může dovolit - i když je schopná na to všechno vzápětí zapomenout a nechat se přizabít. Adam je prostě Adam, brala bych ho všemi deseti :)
Škoda jen čekání na další knihy.

30.06.2016

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJ. Picoult

Jodi Picoult jsem si v poslední době dost oblíbila a líbí se mi od ní prakticky všechno, ale tohle je pro mě zatím její nejlepší kniha. Líbí se mi střídání pohledů a flashbacky, ve kterých postupně rozkrýváme pravdu o tom, co se skutečně stalo a co k tomu vedlo. Zároveň chválím práci s postavami, protože jsem jim to prostě věřila - např. reakce Melanie Goldové byla perfektní, bavil mě i vztah Emily s Chrisem. Dějově to pro mě bylo zajímavé, knihu jsem doslova nebyla schopná odložit a dnešek přežívám v práci jako zombie. Takže za mě určitě pět hvězd.

15.07.2016

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Tak jsem objevila další sérii, kterou naprosto zbožňuju. Autorka má výborný styl psaní, kniha mě zaujala prakticky okamžitě a začetla jsem se ani nevím jak. Přečteno na jeden zátah. Zápletka je skvostná a příběh plný záhad, takže vás to přímo nutí číst dál a zjišťovat. Trochu jsem se bála, když jsem zavětřila další milostný trojúhelník, ale nakonec se to vyvíjelo poměrně dobře. Celaena je postava podle mého gusta, opředená tajemstvím a povahově mi sedla. Líbilo se mi, jak ji autorka vylíčila komplexně, není to jen vražedkyně, ale má spoustu dalších vlastností a manýrů, takže to nemá chybu.
Navíc jsem se zamilovala do Chaola, to sérii taky hodně pomohlo :)

09.09.2016

Záhada tajemného zámečkuZáhada tajemného zámečkuE. Blyton

Kromě pár knih jsem od Blytonové přečetla všechno. A z nějakého důvodu je tohle moje nejoblíbenější knížka od ní. Doteď si pamatuji, jak jsem ji s vykulenýma očima četla u babičky za peřiňákem :)

15.02.2012

Nový měsícNový měsícS. Meyer

Kniha měla pár světlých stránek. Sympatického Jacoba, zase jsme se dostali do naprosto odlišného světa, než jsou upíři v pojetí Meyerové, kteří mi moc nesedli. Ale ani její pojetí vlkodlaků mi moc nevoní. Bellina celodílovou depresi ponechám radši bez komentáře. Názor mi vylepšila až cesta do Volterry, kde se alespoň něco dělo. Podle mě by bylo mnohem lepší, kdyby z toho útesu skočila už tak v půlce knížky a Itálie byla rozepsaná víc.
New Moon je taková oddechovka.

ZatměníZatměníS. Meyer

Zatmění už bylo mnohem lepší než předchozí dva díly. Připadá mi, že Meyerová už tu píše líp, konečně se taky něco děje. Chvílemi se mi líbil i milostný trojúhelník, který se tam objevil, ale na konci knížky už mi to zase lezlo krkem. Stephenie neskutečně natahuje některé situace. Dokáže psát opravdu záživně, ale zápletka s třetí ženou byla tak nudná, že jsem ji celou přeskočila a nakonec zjistila, že byla vlastně nejdůležitější z celé knížky :D

OdhaleníOdhaleníL. J. Smith

Je to ohromný námět, i když uznávám, že to taky není nic extra novýho. Chvílemi mi to ale připadalo, jako bych se vrátila do dětských let a četla Správnou pětku od Blytonové. Autorčin styl mi tak nějak nikdy nesedl, připadá mi, že píše pro mladší generaci, i když to tak nejspíš není zamýšleno.
Nedočkáme se zde sice nijak briliantího stylu psaní, ale děj má správný spád. Hlavní postava je mi sympatická a navíc se mi líbí její schopnosti. Rozhodně jsem si oblíbila i další obyvatele institutu a jak už je vám předem jasné, můj favorit je Gabriel. Naprosto mě okouzlila ta jeho tajemnost, odtažitost a to, jak je "zlej". Naproti tomu Rob je pro mě postava, která by tam ani nemusela být. Ta jeho svatost mě občas vytáčela k smrti.
Zápletka byla sice jednoduchá, ale nemyslím si, že to nějak negativně ovlivnilo knihu. Rozhodně se chystám na další díly, i když přesně vím, kam to bude směřovat a vůbec se mi to nelíbí. Autorka opět nezklamala a řítí se na nás další milostný trojúhelník a ani teď to nebude nijak originální. Vidím naprostou podobu mezi bratry Salvatorovými a Gabrielem s Robem.

30.07.2012

ChaosChaosR. Ward

O prvním dílu jsem tvrdila, že měl obrovský potenciál, který zůstal nevyužitý. Autorka si to nejspíš šetřila na díl druhý. Ten je naprosto parádní, co se děje týče. Vulgarismy mi nijak nevadí, ale co neskousnu je vztah mezi Adamem a jeho babičkou. Za tu "babku" dávam o hvězdu míň, protože to je na mě trochu silný kafe.

11.04.2013

Poslední oběťPoslední oběťR. Mead

Jsem ráda, že jsem překonala čtvrtý díl, protože závěr série za to stál. Bylo to plné akce a napínavé, až jsem myslela, že to snad ani nevydržím a juknu na poslední stránky. Líbí se mi, jak autorka umí pracovat s postavami a neustále je vyvíjí. Objevil se tu prakticky každý, koho jsme v sérii poznali a nikdo nezůstaval v pozadí. Ač byl samotný závěr trochu moc, výsledný efekt to nezkazilo. Kniha bavila a už se vrhám na spin-off :)

11.09.2013

Indigové kouzloIndigové kouzloR. Mead

Tak tohle byl jednoznačně nejlepší díl téhle série. Baví mě vztahy mezi hrdiny a dějově to stálo taky za to, protože se toho navalilo tolik, že jsem to skoro ani nestíhala. Samotný závěr mě na chvíli vyděsil, ale nakonec to dopadlo tak, jak jsem chtěla. Čekání na další díl bude dlouhý.

03.10.2013

Ptačí zpěvPtačí zpěvM. Spooner

Tahle kniha rozhodně předčila všechna má očekávání. Autorka vsadila na profláklý žánr, ale vyplatilo se to, protože do toho přidala spoustu originálních prvků, které mě braly. Líbí se mi, jak to je všechno realistické - jako příklad uvedu třeba Lindin strach z oblohy, který je naprosto pochopitelný, ale tohle v ostatních knihách chybí. Většinou postavy vyplivnou do světa a oni jsou úplně úžasní. Tady ne.
Co se týče závěru knihy, bavilo mě to, s Orenem jsem to tak trochu tušila, ale jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :)

17.10.2013

1 2 3 4 >