Bediczek Bediczek komentáře u knih

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Kdo má rád napětí, zde ho najde vrchovaťe. Šťepán Kopřiva ve své nejlepší formě.

07.07.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Bajecne, famozni, uzasne. Nechapu proc jsem si to doted neprecet. Takove napeti a mrazeni jsem uz dlouho u cteni nezazil.

29.08.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Napínavý thriller od začátku až do konce. Postavy jsou dobře vykreslené a fandil jsem jim. Konec mně překvapil, vůbec jsem to nečekal. Jediné co by mně zajímalo je, jak dlouhý byl ten provázek?

06.09.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Ikdyž je to zase recyklace stejného schematu, který Carter používá ve všech svých románech (teď už by mně to ani nemělo překvapovat), musím uznat že tento román má i něco navíc. Kdyby jste se rozhodli přečíst si jenom jednu Hunterovku, měla by to být nejspíš tahle, nebo Zloba.

31.05.2024 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Naprostá jízda, od začátku do konce. Příběh je vlastně dost jednoduchý a přímočarý, pouze z pohledu hlavního hrdiny. Ale pořád čtenáře nutí číst dál, protože se chce dozvědět víc. Nezačne nudit po 10ti stránkách jako Kotleta. Funguje humor i napětí, občas je to i smutné a ten konec je prostě skvělý, BRAVO!

14.05.2023 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Dlouho jsem přemýšlel, k čemu tento styl vyprávění přirovnat a myslím že jsem na to přišel. Je to jako hrát first person shooter hru. Nedávno jsem viděl na youtube Kotletův rozhovor v nějakém podcastu a tvrdil zde, že jeho postavy mají svou hloubku a rozhodují o tom, kam se bude příběh ubírat. Například v tomto příběhu jsou (téměř) všechny ženy jako NPC, se kterými se hlavní hrdina vyspí. Zatímco muži jsou NPC, kteří jsou buďto soupeři (budoucí mrtvoly), nebo mu poradí. Hlavní hrdina je pak jen schránka pro čtenáře, do které se může vžít. Kdybych ho měl popsat třemi slovy, tak nevím vůbec jak.
Nevím přesně v čem konkrétně mám hledat tu hloubku postav.

14.11.2022 2 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Není to zrovna četba, která by vás dobře naladila, ale zřejmě celkem dobře popisuje, co by se v takové situaci dělo. Jediné co bych si odpustil je Fortschenuv americký patriotismus.

07.07.2016 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

(SPOILER) Popravdě řečeno, moc nechápu proč si tu někteří čtenáři stěžují na pokles kvality v sérii Robert Hunter. Ty knihy jsou od prvního dílu až do nejnovějšího pořád stejný brak, akorát jste si toho dříve nevšímali, protože jste ještě neznali Carterovu formuli :-). Je to brak, ale guilty pleasure jak vyšitý.

btw. změnil si vrah na druhou vraždu na chvíli pohlaví, nebo jak to mám chápat?

12.09.2023 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Kdyby to nebylo tak dlouhé a ten konec tak přitažený za vlasy, dal bych i 5.

05.09.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chris Carter píše pořád dokola jednu knížku, akorát pozmění vraha a jeho modus operandi.
Na začátku všichni dáví smradem z mrtvoly (zejména Garcia). I ti nejostřejší policajti z LAPD jsou zoufalí, hysteričtí a prosí o pomoc Roberta Huntera. Poté se objeví jakési kryptické video/audio, které dovede rozklíčovat jedině Robert. V průběhu vyšetřování dojde i na popíjeni single malt whiskey v baru s nějakou sličnou novinářkou/komisařkou... No a pak Robert udělá diagnózu toho pošuka a pěstí ho knokautuje přímo do vězeňské cely - The End.
Je to taková rozkošná odpočinková četba, která kromě nechutností nemá moc co nabídnout, ale mně to celkem baví, aspoň prozatím.

14.06.2023 3 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Supr knížka, dobře se čte, je vtipná s hodně situacemi se člověk (rodič) ztotožní. Samozřejmě je občas situace dotažená až do absurdna, aby to bylo více vtipné, ale to mi nijak nevadilo.

07.01.2020 4 z 5

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Prostě stará dobrá klasika. Bez Pána prstenů bychom tu neměli moderní fantasy.

18.04.2019 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Začátek byl naprostá bomba a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Potom co bylo odhaleno jak to je příběh tak trochu ztrácel dech ale i tak solidní sci-fi. Dávám lepší 4

28.01.2019 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Vesměs pekná knížka. Líbilo se mi že se postupně dozvídáme všechna tajemství a klaustrofobická atmosféra Sila. Také když někdo šel čistit, vždycky jsem doufal že z toho nějak vyvázne. Zezačátku kniha pěkně odsejpala, pak ale trochu ztrácela dech (za to ubírám jednu hvězdu). Jinak chemie mezi Juliette a Lukasem mi připadala trochu nucená a nevěřím že by se někdo jako Juliette takhle bezhlavě zamiloval do někoho, koho skoro nezná. A pak ještě jeden technický dotaz: Proč ksakru nepoužívali výtah? :)

13.07.2017 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

(SPOILER) Tak to bylo fakt dlouhé.
Nejdřív se seznámíte s mrakem postav, z nichž většina stejně zemře, takže nejsou nijak důležití (ani nechápu proč jsme je teda museli poznat). Pak vypukne epidemie kapitána tripse, která nápadně připomíná to, co jsme tu měli pár let zpátky a u této části mne kniha bavila asi nejvíc. Následné putování, protkané sny o Flaggovi a Abagail, ještě taky ušlo. Co mne ale vážně nudilo, byla část kdy se všichni sešli v Boulderu a hlasovali ve výboru. Pak se opět putovalo do Vegas a nakonec to celé vyřešil Popeláč a atomovka (proč je tam ta matka Abagail vlastně poslala na smrt?).
Btw. To místo kam si Harold (nejzajmavější postava) ukrýval svůj deník asi nebyl moc dobrá schovka, když ho každý kdo mu tam vlez hned na první pohled viděl
Jinak Flagg byl vážně neschopný záporák, vlastně se mu hned odzačátku vše hroutilo a tropil akorát hysterické scény. Co byla jeho motivace mi taky nějak uniklo, asi byl prostě jen evil...

09.12.2023 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Autorku jsem poznal díky její knize Kořist, která se mi celkem líbila. Všimnul jsem si, že má i sérii o strašidelných domech a rozhodnul to zkusit. Zjistil jsem ale že to je "horor" pro malé holky a tímto titulem se strašidelnými domy končím. Když se u nejvyhrocenějších scén nedovedete soustředit na to co čtete, není to dobré znamení. Taky není moc dobré znamení, když má kniha jen 250 stran ale je tak zdlouhavá že působí, jakoby jich měla tak 600.

27.07.2023 1 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Asi jsem nepochopil dvě věci:
1. rodina žila s Amy na půdě a nikdy je nenapadlo se tam podívat?
2. co se to sakra stalo na konci? Zabití ducha?

Jinak je to čtivé, občas trochu strašidelné. Taková jednohubka na dovolenou.

PS. Guy má teda fakt koule, já bych tam asi nedal ani jednu noc :-)

12.01.2023 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Úplně převratná detektivka to zrovna není. Už od 3/4 jsem tak nějak tušil, kdo za tím je. Nechybí ani napínavé finále, které je už tak trochu detektivní klišé.

16.05.2022 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Až na Sicilskou část, pojednání o ochablém pánevním dnu a všemu kolem Johny Fontane celkem poutavé čtení. A to mne mafiánská tematika moc nebere.

08.05.2021 4 z 5

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Jsem rád, že jsem se v poznámce překladatele dočetl, že Bukowski ty své příběhy rád nafukoval. Protože na tohle všechno by bylo třeba tak pět životů.
Některē povídky byly spíš žbrblání starého alkáče, některé vzaly i za srdíčko

31.03.2021 3 z 5