Becca_books Becca_books komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem už četla víckrát, ale od té doby vyšly poslední čtyři díly, tak se chci pustit znovu do celé série. A protože mám moc práce, jdu k práci na PC vyzkoušet audioknihu.
Zatím dobrý, ale jsem zvědavá kolik toho udělám. Předpokládám, že za chvíli budu hledět do blba a poslouchat :-)

22.11.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Super začátek, kdy jsem se začetla snad hned první stránkou. Pak trošku zamotaný a předvídatelný konec. Přesto jsem knížku přečetla jedním dechem. Mám tento styl ráda.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tak dočteno...Třetí díl se mi líbil asi nejvíc. Trošku jsem bojovala se svou fantazii, která mi z knihy dělala spíš sérii vtipných scén neb jsem se nemohla zbavit vidiny Addisona jako pana Peabodyho a vždy když byly na scéně netvoři, vybavoval se mi vetřelec...V půlce knihy přestal mít děj spád a přišlo mi to zbytečně natahované. Konec byl docela předvídatelný. A ze všech třech knih mám tak trošku pocit, že ymbryny byly docela k ničemu a na to, že měly mít největší moc, nic moc nesvedly...Nejvíc se mi líbil Sharon. Celou dobu jsem čekala, že mu ta kápě sjede a dozvíme se, co je zač. Trošku zklamání :-)

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tento díl mi přijde více dobrodružný a vypravěcí, byla jsem zvědavá jak to vše dopadne.
Hned jsem navázala na třetí díol, tak mi troku splývá dej, co je ještě ve dvojce a co už ne...
Líbily se mi pasáže odehrávající se ve válečném Londýně.
Především se mi líbí styl autorova psaní, kdy nás nechá chvilku uklébat v poklidu a pak tam hodí nějakou jobovku, kdy zatínám zuby a jsem nervózní co bude dál.

22.11.2018 3 z 5

Tuto knihu mám už dlouho a zatím jsem po ní nesáhla. Večer jsem ji před půlnocí vytáhla a začala jsem číst. Už jsem si vůbec nepamatovala o čem má být. Přemýšlela jsem jestli je to horor a šla raději překontrolovat zamčené dveře, potom to byl dobrodružný příběh až skoro pohádka...No sfoukla jsem ji na jeden nádech a jsem v rozpacích. Úžasné kapitoly se střídaly s absurdními a ve finále se musím pustit do dalších dílů :-)

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Již osmý díl s Josie Quinnovou jsem si nemohla nechat ujít hned v den jejího vydání. Přiznám se, že se mi nejvíc líbily první díly. Nějak mi pak nesedl Noah a asi ani Trinity. Také mám ráda, když se něco semele (rozuměj najdou mrtvolu) ideálně na první straně a tady byly první kapitoly takové pomalejší. Jakmile se však děj rozběhl, nemohla jsem knihu odložit. Líbilo se mi přeskakování z minulosti do současnosti. Dozvěděli jsme se víc o Trinitině minulosti a vlastně i celé rodiny. Nejsympatičtější my byl Patrik
Nevím, zda zvládnu čekat na další překlady nebo se do knih pustím v angličtině

04.03.2024

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Knihy Sandy Brown mám ráda. Myslím, že jsem přečetla snad všechny a ty s „detektivní“ zápletkou se mi líbí nejvíc. Vím, že je to oddechovější čtení, které není tak morbidní jako jiní autoři a líbí se mi propojení s romantickou linkou. Kniha měla vše – padoucha co ovládá město, nesympatickou Lisu, sympaťáka Ledge, milou Arden A pro mě trošku překvapením byl závěr. Myslela jsem si, že vím, jak to celé dopadne a co se vlastně stalo a byla jsem na omylu.

18.02.2024 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Knihu už jsem kdysi četla, ale koupila jsem si nejnovější díl, tak jsem si řekla, že je čas na re-reading. Hlavně jsem věděla, že je to fajn oddychovka a já neměla náladu na žádné náročné čtení. Slupla jsem ji jako malinu a nemám ji co vytknout. Jasně, není to bůhvíjaký literární skvost ale svému účelu posloužila a já jsem si její čtení užila.

28.01.2024 3 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Krásná vánoční knížka pro malé školáky. Ideální velikost písma, pěkné ilustrace. Milovníci tramvají si přijdou na své.

30.12.2023

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Těšila jsem na první díl, kdy se dozvíme víc o historii Mii Krugerové a Holgerovi Munchovi. Přesto mi to nějak nesedlo. Mia byla skvělá. Čekala jsem, že Holger bude trošku jiný a až rodinná situace ho víc změní. V knize se prolíná několik dějových linek. Samotný nápad se mi moc líbí, ale pak jsem se trošku ztrácela. Konec mi přišel nějaký moc useknutý a nedotažený ve stylu, tady máte pachatele a nazdar.

28.08.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

A série pokračuje. Komu ještě nikdo neumřel? Noahovi. Upřímně mi po Rayovi a Lukeovi Noah tolik nesedí. Nevím proč. Navíc v této knize se chová úplně jako debil. I když k tomu má osobní důvody. Celkový děj mi připomíná nějaký film, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Odhalení toho co se vlastně stalo jsem nečekala.

28.08.2023

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Již čtvrtý dík s Kate. Kniha se četla dobře. Děj byl přiměřeně zamotaný. U některých postav jsem nepochopila, proč se o nich autor tak podrobně zmiňuje, když vlastně nejsou vůbec důležité nebo se v knize již pak neobjeví. Trošku mi chyběla nějaká zajímavá dějová linka Katyina života, něco mi tam chybělo. V tomto mi víc sedí série s Erikou. Závěr nebyl překvapení, tušila jsem, jak to skončí. Přišlo mi to spíš smutné. Přesto přečteno jedním dechem jako všechny Robertovy knihy.

27.05.2023

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Myslím, že jsem trefila přesně čas na čtení této novely. Typicky vánoční čtení o Vánocích a proto mi i tak sedla. Souvislý text mi vyhovoval. Občas i trošku víc než komiks. Popis Vánoc z pohledu jednotlivých postav. Až mi bylo líto, že kniha není obsáhlejší, skončila nějak moc rychle :)

31.12.2022

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Chtěla jsem nějakou oddechovku a Estelle mám koupenou ještě z léta, když jsem si dělala To read list a byly slevy :D Prvních pár stran jsem si říkala, že čtu Hannu Montanu :) Zlobivá holka, kterou pošlou za trest do Tennessee. Přestože nejsem cílovka přišel mi celý příběh i postavy moc milé, kniha se velmi dobře četla a slupla jsem ji jako malinu. Letní láska, country, koně... Jako holka co v šestnácti bydlela v Ostravě v paneláku a na prázdniny jela tak akorát na skautský tábor jsem si říkala, že vyrůstat v Americe má možná něco do sebe :D

20.12.2022 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Třetí díl série jsem začala hned po přečtených prvních dvou. Ty jsem přeletěla během pár dní a to měly téměř 900 stran. Třetím dílem jsem se prokousávala snad měsíc. Nemohla jsem se vůbec začít. Měla jsem pocit, že je celý děj hrozně předvídatelný. Neseděla mi postava Sawyer a nějak celkově mě kniha nebavila. Až najednou někde ve třetině jsem se začetla a zbytek knížek zase zhltla na jeden zátah :) A teď nevím zda se pustit do čtyřky. Ale když už jsem si je všechny v akci v létě koupila tak jim asi dám šanci :D

09.11.2022

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Mimoňka se ke mě dostala náhodou, proletěla jsem ji za chvíli a tak nějak jak přišla tak odešla aniž by zanechala nějaký dojem. Možná protože je to již čtvrtá kniha, ztratila své kouzlo. Nenadchne ani neurazí. Uvidím, zda se dostanu k prvnímu dílu.

20.07.2022

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Ke knížce jsem se dostala poté, co jsme poslouchala Terezy podcasty a Linku s Kovym. Zajímal mě život v Norsku i celkově život Terezy. Kniha se četla dobře nejvíc mě zaujalo samozřejmě Norsko a potom "dobrodružství" v Africe. Přestože ničí život není peříčko, tak mě rozčilovalo, jak i hrozné situace v knize vyznívaly tak lehce a že vlastně o nic nejde a pár částí mi přišlo trošku utažené za vlasy. Knihu bych doporučila na letní či zimní dovolenou nebo na delší cestování :D

18.02.2022

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Letos jsem se konečně přinutila přečíst nějakou vánoční romantickou knížku. A musím říct, že to asi není nic pro mě a vracím se zpět ke svým thrillerům a detektivkám
Jako oddechovka se to dalo ale asi jsem už prostě mimo cílovou věkovou skupinu nebo nevím ️ a to jsem původně plánovala, že přečtu všechny, že ti bude fajn jako DIMILY.

31.12.2021

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Můj 10. díl s Davidem Rakerem. Už jsem si říkala, že mě v jeho knihách nic nepřekvapí, ale propojení s Jo Kaderovou bylo vážně super. Napínavé, propracované do nejmenších detailů. Knížka se mi líbila. Na to jak je David neopatrný jak v činech tak v řečech už jsem si zvykla tak mě to ani tolik nevytáčelo :D
Občas jsem se trošku ztrácela v dějové lince - minulost vs. přítomnost.

01.11.2020

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Já jsem se tentokrát nemohla začíst. Asi až do 70% knihy jsem se víceméně nutila abych ji dočetla. Některé postavy a menší záplatky byly pro mě zmatené. Zbytečně moc postav a okolního dění. Oproti tomu zbývajících 30% jsem přelouskala za jednu noc a nemohla jsem se odtrhnout. Až mi bylo líto, že je ten závěr tak rychlý. Nevím zda to bylo autorem či mou zaměstnanou hlavou. Ze všech tří dílů u mě vede V lese visí anděl.

18.06.2020