Becca_books Becca_books komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tento díl mi přišel trošku slabší než Mizející dívky, přesto jsem ho přeletěla za dva dny. Tentokrát mi přišlo víc věcí přitažené za vlasy a nereálné, hodně překombinované, ale v celku se kniha četla dobře. Josie mi jako hlavní postava sedí.

28.08.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Milé pokračování, tentokrát se Nick a Charlie vydávají se školou do Paříže. Přečteno jedním dechem jako taková jednohubka. Už se těším na čtvrtý díl :)

31.12.2022

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Nádherná knížka a ještě krásnější příběh. Text v knize je velkými pismeny a neni ho tam příliš moc, zároveň je celý příběh vhodný pro staršího či pro dospělého čtenáře (ten typ knížky co kupujeme dětem ale máme je vlastně pro sebe )
Příběh polepšeného čerta Florimona, který díky lásce přestane lidem škodit, ale začne jim naopak pomáhat a němé kominice Tradamily ️

05.12.2022

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Do druhého dílu série Začít znovu jsem se pustila hned po tom prvním a opět jsem 456 stran přeletěla jako nic. Přestože tento žánr nepatří k mým oblíbeným, k letnímu oddechovému čtení mi fakt sedí a užívám si to. Děj je blíže zaměřen na postavy které už známe. Upřímně mě oproti Kadenovi a Allie štvaly mnohme méně :D

09.11.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Druhý prázdninový den a druhá knížka. Knížky Shari Lapeny mám moc ráda. Jsou to takové jednohubky, žádná drsňárna. Knížka rychle ubíhá, je napínavá. Přiznám se, že jsem od začátku tušila vraha a každou kapitolu jsem jej měnila. Výsledek byl trošku zklamání (ani nevím proč), přestože jsem danou osobu netipovala ani jednou.

22.07.2022

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Přečetla jsem všechny knihy s Davidem Rakerem a byla jsem zvědavá na samostatnou knihu. Nápad se mi velmi líbil, kniha byla velmi čtivá, strhující. Popis Rebečina života před i na ostrově byl napínavý, samý zvrat. Jen ten konec mi prostě nějak nesedl. Ale jelikož to s Weaverovými knihami takto občas mám, nepřikládám k tomu váhu. Prostě se vymotám z hromady postav, co se na konci (občas trošku zbytečně) objeví a řeknu si "WTF? To nemyslí vážně!" :D Jako celek se mi kniha líbila a doufám, že to není poslední kniha s ženskou hlavní postavou.

08.02.2022

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Jak Hitler ukradl růžového králíčka - Judith Kerrová
Tuto knihu jsem začala číst, abych se mrkla, zda je vhodná pro dceru. A nemohla jsem se odtrhnout. Moc pěkné popsaný příběh z pohledu malé Anny, která musí se svou rodinou emigrovat do Švýcarska, Francie a nakonec do Anglie. V každé zemi si musí projít útrapami jako uprchlík, naučit se nový jazyk, najít si nové přátele...
Kniha válku a Hitlera zmiňuje spíš jen okrajově a zaměřuje se spíš na pocity celé rodiny. Určitě se do ní s dcerou pustíme ️

31.12.2021

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nevím proč. ale ze začátku jsem se nemohla začíst. Od půlky knížky se to ale obrátilo a pro změnu jsem ji nemohla odložit. Nechápu kam na ty náměty autor chodí. Vraždy jsou čím dál morbidnější. Úplně se děsím co mě čeká v další knize :D

03.12.2020 4 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Od autorky jsem četla většinu knih. Mám je ráda. Je to taková oddychovka s troškou napětí. Stejně tomu tak bylo u této knihy. Líbí se mi autorčiny postavy "kovbojů". I když Trapper mě trošku štval. Příběh mi ze začátku trošku připomínal děj novějšího Batmana :D
Líbí se mi, že je to takový uvěřitelný a ne úplně drastický příběh. Přibližně v půlce jsem měla tušení kdo za tím vším stojí, přesto se autorce podařilo mě překvapit :)

27.06.2020

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četla jsem autorčiny předchozí knihy, takže jsem nečekala nic světoborného. Přesto jsem knihu přelouskala za jeden den. Připomínalo mi to Zoufalé manželky :) Amanda s Robertem mi byli od první chvíle nesympatičtí. Konec mi přišel opět lehce překombinovaný a chybělo mi tam nějaké wow! Přesto se kniha čte jedním dechem a určitě doporučuji.

22.06.2020

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po knize manželé od vedle jsem po této sáhla trošku s nedůvěrou, ale hned prvních pár stran mě chytlo. Mám ráda, když se něco děje hned od začátku a kniha mě strhne hned. Příběh byl zajímavý a přiznám se, že jsem tomu nemohla ze začátku přijít na kloub. V jednu chvíli se to tak zamotalo , že jsem se trošku ztrácela. Štval mě Tom se svým postojem k životu a svým chováním. Zakončení knížky mě nechal hledět s otevřenou pusou. Přečteno za den. Pecka!

21.10.2019 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Do "dvojky" jsem se pustila hned v noci po dočtení jedničky neb jsem byla zvědavá, co teda bude. Léto v New Yorku paráda. Tiffany mě štvala už v jedničce, takže tady to jen završila. Mrcha jedna. Eden je vážně naivní blbka no...A ten konec mě rozsekal. Co to jako...? Jdu na trojku a jsem zvědavá kdo z těch dvou bude zase větší idiot :D Každopádně hodnotím velmi kladně. Kniha se četla skvěle.

26.07.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Hustokrutopřísný! :D
Přečteno jedním dechem.
Mám ráda, když je mrtvola hned na "první straně". Napínavé až do konce. Závěr překvapivý. Fakt pecka!

12.04.2019 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Úžasný!! První kniha kdy jsem se začetla hned od začátku. Záležitost s Healym - wow! Trošku mě mrzelo, že vlastně holčičky byly zabity " z rozmaru" v tomhle jsem čekala něco víc. A čekám čekám kdy už se dají konečně dohromady s Crawowou... Jdu hned na další díl :D

19.03.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přesto, že má kniha 416 stran, jsem ji přeletěla rychlostí blesku a nemohla se odtrhnout. Líbila se mi asi nejvíc zatím ze tří přečtených dílů. Potěšilo mě, že mi autor nechal Mossovou a Petersona a zároveň se zbavil pro mě neoblíbených nadřízených. Nemám ráda knihy o dětech a pedofilech. Sama mám stejně starou blond dceru, tak jsem se trochu děsila...Závěrečné rozuzlení mě rozsekalo. Pecka!

04.01.2019

Moc pěkná kniha. Četla se jedním dechem. Byla zajímavá, čtivá, vtipná. Mělo to hlavu a patu. Určitě si přečtu i další knihy autora a těším se na 2.díl.

05.12.2018

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vždy když vyjde nový díl ze série, musím začít od začátku :-) Takže dnes je mým společníkem Poslední aristokratka. První dva díly mám stejně nejraději, tak jsem zvědavá na čtyřku...

22.11.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

První kniha této autorky. Líbila se mi hodně. Byla napínavá a pokaždé když jedu vlakem koukám z okna a přemýšlím nad tím, jestli bych se chovala stejně jako Rachel...
A teď si můžu pustit film :-)

22.11.2018

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Knihy Sandry Brown mám ráda. Jsou to moje takové oddechovky mezi jinýma knihama. Když nad knihou nechci moc přemýšlet. Nemusím červenou knihovnu ale v jejich knihách bývá také nějaká zápletka, takže i když je děj předvídatelný, jsou její knihy napínavé a dobře se čtou.
Skryté zlo jsem přečetla jedním dechem. Autorka umí čtenářky navnadit a dobře popsat jak samotné hrdiny tak i situace.

22.11.2018 3 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Knihy Sandy Brown mám ráda. Myslím, že jsem přečetla snad všechny a ty s „detektivní“ zápletkou se mi líbí nejvíc. Vím, že je to oddechovější čtení, které není tak morbidní jako jiní autoři a líbí se mi propojení s romantickou linkou. Kniha měla vše – padoucha co ovládá město, nesympatickou Lisu, sympaťáka Ledge, milou Arden A pro mě trošku překvapením byl závěr. Myslela jsem si, že vím, jak to celé dopadne a co se vlastně stalo a byla jsem na omylu.

18.02.2024 5 z 5