Becca_ Becca_ komentáře u knih

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Skvělý námět na knihu inspirován skutečnou událostí, která se stala v Itálii. Ovšem forma vyprávění pro mě naprosto rušivá, protože takhle se skutečně nevyjadřuje desetileté dítě.

04.12.2022 2 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Autor má obrovský cit pro český jazyk. Jediné mínus pro mě bylo velké množství postav a možná už trochu moc událostí na jednu knihu.

04.12.2022 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

V knize jsou silnější a slabší místa. Občas to trochu drhlo, občas trochu tlačeno na sílu. Některé myšlenky v knize mě zaujaly. Dovedla bych si knihu představit spíše jako scénář k filmu, stala by se poměrně stravitelnější.

31.05.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka Linda, se shodou náhod a atmosférou doby dostane do situace, která její život fatálně ovlivní. Autorka velmi věrohodně vykreslila myšlení a emotivní jednání dvacetileté nezkušené dívky a její rozporuplného postoje (nechce bydlet s rodiči, ale bojí se na hájovně, nechce kšeftovat s Rusáky, ale nakupuje u nich). Kniha je sice vážná, ale psána spíše v duchu optimismu. V druhé polovině knihy mi schází větší propracovanost a tohle téma by si jistě zasloužilo jít více do hloubky.

14.02.2022 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

(SPOILER) Kdybych nečetla hned po této knize Běsu, zřejmě by moje hodnocení bylo nejvyšší...
Šokoval mě vulgární styl psaní a od knihy se v podstatě nešlo moc odtrhnout. Co mě zklamalo, byl úplný závěr, klidně bych ho vypustila a nechala vše otevřené, neboť mi to přišlo dost na sílu. Trochu mě rušily i některé příliš vyhrocené scény (opilá Malka na pohřbu, Alice s Malkou na víně atd...)

13.12.2023 4 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

(SPOILER) Hemingway nebyl nikdy můj oblíbenec, proto mě překvapilo, jak dobře se mi kniha na začátku četla. Strohý styl knihy mi přišel poměrně zajímavý, ovšem nechápu, proč dialogy byly tak vyloženě debilní. Občas se mi stalo, že jsem přečetla dvacet stránek a musela se vrátit zpět, protože jsem nebyla schopna vnímat obsah, což se mi obvykle neděje. Zřejmě dám v budoucnu autorovi ještě šanci, ale tato kniha mě celkově nebavila, možná až na část útěku do Švýcarska.

29.08.2023 2 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Pohodové krátké počtení, ale kniha mě ničím neobohatila. Konec velmi urychlen. Za rok si zřejmě nevzpomenu, o čem to bylo.

21.01.2023 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

O téhle knížce nedokážu psát nebo na ni myslet, aniž by mi nevhrkly slzy do očí. Tak výjimečná kniha, ke které se už po dobu dvaceti let vracím a dost často se přistihnu, že na ni myslím. Nesmírně se těším, až ji jednou budu číst svým dětem.

04.03.2017 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Na můj vkus příliš zidealizované, snové...
Kdybych si nedala závazek, že dočtu vše, co začnu...nedočtu.

13.12.2023 2 z 5

Země Země Marek Epstein

Musím se přiznat, že při dočítání závěru opadalo převeliké nadšení. Jednak je toho v knize až příliš, jednak jsem si uvědomila, že mě spíš zajímaly osudy postav kolem hlavní hrdinky, kde by každá postava mohla být dalším podkladem pro knihu.
Nerozumím, že se někdo nemůže v knize orientovat. Netradiční styl ve skákání postav i času mi zde přišel jako to nejzajímavější.
Upozorňuji čtenáře z výzvy, že zde není žádná mapa, ani to není z vesmíru, kdyby si chtěl náhodou někdo splnit téma a nechal se inspirovat zařazením jiných uživatelů..

22.09.2023 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Zajímavá mi především přišla část o Masarykovi a okolnostech jeho skonu. Nejen díky tomu, že Madeleine k němu měla díky svému otci poněkud blíž, ale především možná měla blíže k informacím ze svého postu ministryně zahraničí, těžko říct, ale tato část mi přišla tak nějak záměrně obalena mlhou...

29.08.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Hlavní zápletka by byla vcelku zajímavá, toť bohužel asi vše. Autorka se při psaní nechala příliš unést.

25.06.2023 2 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Dle mého hodnocení je evidentní, že se mi kniha líbila. Uznávám, že je poněkud překombinovaná a trochu bláznivá. U mě to ale fungovalo a vím jistě, že ještě za rok budu vědět o čem byla.

16.02.2023 5 z 5

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

Ilustrace se mi nelíbí. Říkanky jsou věčné, oblíbené, některé méně známé.

24.12.2022 4 z 5

Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Helen Rappaport

Kniha zachycuje poměrně podrobné líčení posledních dnů rodiny v zajetí. Cenné jsou pro mě především popisy charakterů členů rodiny, zejména pak dcer. Autorka se citlivě zabývá úvahami, co Romanovci v posledních dnech mohli prožívat, jak se mohli cítit, co si mysleli v kruhu rodinném. Autorka se dle svých slov zdržela hodnocení vlády cara Mikuláše II., takže pokud by někdo chtěl vědět podrobněji příčínu toho všeho, musí sáhnout po jiné knize. Při čtení knihy mi šel mráz po zádech, především při popisu ohavné brutální popravy. Jediné mínus je, že originál knihy je napsaný v roce 2009, tudíž kniha neobsahuje nejnovější informace k exhumaci těl dvou „nejmenších členů“ rodiny.

26.02.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Kniha zdaleka nesplnila moje očekávání. Zápletka a především její propojení s minulostí mě nezaujalo. Vlastně to působilo dost nevěrohodně. Další problém mám s výskytem soukromého očka. Dialogy mezi Tomášem a Evou moje hodnocení umocnily. Naivní kniha.

20.07.2023 2 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Tohle je přesně ta kniha, kterou si buď zamilujete nebo odložíte.
V knize je vylíčeno několik absurdních situací vzhledem k historickým faktům. Já na tu hru přistoupila a neskutečně si to užila. Nečekala jsem od ní nic, ale dostala jsem mnoho. Konec mě dojal a moje duše byla uspokojena.

21.01.2023 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Chtělo se mi zvracet ze stylu psaní autorky ve spojitosti s obsahem knihy. Tuhle knihu prostě neuznávám.

21.01.2023 1 z 5

Hortenzie a stín Hortenzie a stín Natalia O'Hara

V záplavě všech debilit, které poslení dobou plní dětské knižní regály, je tato kniha naprostá ojedinělost. Krásný příběh a snad ještě lepší ilustrace. Až budu hledat dárek pro malého čtenáře, je tohle jasná volba.

14.02.2022 5 z 5