Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se mi moc líbila a těším se na další autorčiny knihy. Přečetla jsem si ji na doporučení mé tety a jsem za to opravdu ráda. I když se zprvu zdálo, že jde o klasický dívčí román, všechno se v průběhu změnilo.

17.06.2020 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Nebýt mého pravidla (každou knihu dočíst), asi bych ji odložila hned po první kapitole. Začátek mě vůbec nebavil, nedokázala jsem se na to soustředit. Ovšem asi v půlce se věci začaly rozjíždět a nakonec jsem možná i trochu ráda, že jsem to dočetla. A i přes mé nesympatie k hlavní hrdince, jsem byla velmi ráda za tenhle konec.

17.06.2020 3 z 5

Žena, která žila za oceánem Žena, která žila za oceánem Zdena Adamová Klapková

Kniha se mi líbila, bavila mě vyprávnění z dětství a celkově mi vyhovoval styl psaní.

11.05.2020 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Knížky od K. Westové mám takz moc ráda. Je to oddychové čtení, které vás ovšem zaujme a nenechá knihu odložit. Ani zde tomu nebylo jinak.

11.05.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Knížka mě bavila, přečetla jsem ji na jeden zátah. Nepatří sice mezi top knížky, ale čte se dobře.

11.05.2020 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Za mě jednoznačně skvělá kniha. Stihla jsem si pobrečet, ale i zasmát se. Opravdu krásné!

09.09.2019 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

V průběhu četby jsem Kuličku nechápala. Přišlo mi to nijaké, bez pořádné zápletky. Až když jsem o ní přemýšlela zpětně, uvědomila jsem si pointu příběhu.

22.12.2021 3 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první, asi to bude tím, že už jsem se tolik neztrácela. Celkem se orientovala ve jménech, což pomohlo k lepšímu vychutnávání děje.

26.09.2021 4 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Upřímně už jsem četla i lepší thrillery, ALE bylo to dobré. Postavy jsem si užívala, děj měl zápletku, která nebyla příliš přehnaná. Co mě trochu zklamalo byl konec. Já chtěla nějaký pořádný závěr a oni mi to utnou. Jinak ale hodnotím knížku pozitivně

24.06.2021 4 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Ne. Mě se to nelíbilo. Přišlo mi to jako velmi průměrný příběh z Wattpadu, napsaný 13letou holkou. Děj byl moc předvídatelný a nudný a ten konec? Postavy mě nebavily, nijak se nevyvíjely. Prostě ne.

05.05.2021 1 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Příběh jako takový mám moc ráda. Stejně tak i Miu a Adama, ale mám obrovský problém se stylem psaní, což je u knížky docela problém. Četlo se mi pomalu, často jsem se zasekávala, prostě to jsem nedokázala udržet pozornost. Když to ale vezmu z obsahové stránky, byla jsem nad míru spokojená. A upřímně doufám, že vznikne i filmové pokračování.

01.05.2021 3 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Julie Caplin

Kniha mě moc nebavila. Měla jsem problém se začíst, celkový děj taky nic moc. S postavami jsem se nijak nesblížila. Světlým místem byla malá Grace, kterou jsem si oblíbila.

25.04.2021 3 z 5

Vůně Francie Vůně Francie Amanda Hampson

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale zhruba v jedné třetině mě to začalo bavit. Postavy byly celkem fajn, příběh zajímavý a odhalování informací v průběhu příběhu fungovalo.

11.04.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

To bylo skvělé :D. Pořád jsem se smála, ilustrace jsou taky super. Prostě si to čtu pořád dokola

13.03.2021 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Já nevím. Se spoustou věcí jsem nesouhlasila, nebo se mi nelíbily, nebo mi z nich bylo i trochu špatně (jen výjimečně). Na druhou stranu se našla i spousta zajímavých myšlenek. Takových, u kterých jsem se zastavila a zamyslela jsem se nad nimi. Kniha mi určitě něco dala, ale mám s ní trochu problém.

05.03.2021 3 z 5

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Mám smíšené pocity. Některé ty příběhy mě vůbec nebavily, jiné jsem naopak přečetla téměř okamžitě. Hodně mi to připomínalo knihu Dílna zázraků. Trochu jsem měla problém s jazykem, vadilo mi, jak moc nespisovně to bylo psané. Jinak to bylo celkem fajn.

02.03.2021 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu se mi to hrozně líbilo, ale na druhou mi úplně nevyhovoval styl psaní. Příběh jako takový je bez pochyby krásný. Postavy jsem se zamilovala, jak Natashu, tak Daniela. Musím ale říct, že film byl podle mě o něco lepší.

27.02.2021 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Knížka se mi moc líbila :). Jednu hvězdičku strhávám za všechny otázky, které jsem si na konci položila, a které si myslím, že autorka vynechala. Max se tedy nikdy neoženil? Vídal se s Rollem? Co se stalo s Marcem? A spoustu dalších. Jinak byl ale příběh krásný.

13.02.2021 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Knížka mě nijak nenadchla, vymyšlený svět jsem si nezamilovala. Ovšem četlo se to celkem dobře, moc se mi líbil Lučištník. Trochu mě štvaly ty černé skvrny, které zakrývaly části textu. Brzy se vrhnu na další díl.

12.01.2021 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Já jsem celkem spokojená. Pěkný příběh, ohromně sympatické postavy. Možná konec nemusel být tak rychlý. Pořádně jsem si neuvědomila, co se děje a najednou byl konec. Moc se mi líbilo, jak bral Jack jejich vztah vážně, i když se znali jen krátce. Přišlo mi to hrozně roztomilé :)

17.12.2020 5 z 5