Za války, 1915: U domácího krbu

Za války, 1915: U domácího krbu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362648/bmid_za-valky-1915-u-domaciho-krbu-d26-362648.jpg 4 48 16

Za války série

Koncem roku 1914 je jasné, že válka tak brzy neskončí. Němci na frontě použili nervový plyn, Londýn zažije ničivé bombardování nepřátelských vzducholodí a lidé v sobě hledají tiché odhodlání i zarputilou snahu vydržet a nedat se zlomit. Země se připravuje na dlouhé strádání. Barvitá freska z pera britské autorky celosvětově úspěšných ság přibližuje nejen složitou situaci v Anglii za první světové války, ale především další osudy hlavních protagonistů. David, který se ve výcvikovém táboře chystá na frontu, poznává strasti první lásky, Sadie vypomáhá v nemocnici pro raněné vojáky a Diana se sbližuje se svým vyvoleným lordem Denem; netuší však, že jí osud přichystal velkou zkoušku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Keep the Home Fires Burning 2: War At Home , 2015

ivousekk
13.04.2024 4 z 5

Bezva pokracovani. Ted chvili pauza u jineho zanru a pak se vratim k pokracovani.

Kanimůra2
20.07.2023 5 z 5

Já jsem hodně hodně spokojená. Prolíná se běžný život jak panstva, tak služebnictva. Všechno provázené útrapami spojenými s válkou. Přečetla jsem rychle po prvním dílu a už mě čeká další. Nemůžu se odtrhnout

helenkan
27.10.2022 5 z 5

Ani jsem nečekala, že mě tahle série tak pohltí. I druhý díl byl skvělý a hodně poutavý. Jsem zvědavá na další pokračování a osudy všech lidiček v blízkosti rodiny Hunterových.

Bebe2004
26.09.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první, asi to bude tím, že už jsem se tolik neztrácela. Celkem se orientovala ve jménech, což pomohlo k lepšímu vychutnávání děje.

eliska-n
24.04.2021 4 z 5

Všechny 4 díly se mi moc líbily. Jen jsem měla problém zorientovat se v postavách. Ale příběh je poutavý a hned jsem se ponořila do děje.

Vojslava
07.03.2021 4 z 5

Osudy se posouvají předvídatelným způsobem a jsem zvědavá, jestli se linie budou posouvat tak, jak odhaduji... nicméně pořád příjemná četba od oblíbené autorky - jen opravdu už ne tak propracovaná jako Morlandové...

VladimíraP
21.02.2021 5 z 5

Historie a autorka Morlandů, to je prostě nejlepší co může být!

HanulkaK.
02.03.2020 3 z 5

Příjemné čtení ve stejném duchu jako Dynastie Morlandů.

eva-lupen
30.01.2020 5 z 5

Druhý díl vůbec nezklamal. Děj prakticky navazuje na první knihu, takže jsem ráda, že jsem je četla krátce po sobě a ani od téhle jsem se nemohla odtrhnout. Všechny dějové linky jsou čtivé a věrohodné, a zajímavý je hlavně posun ve feminismu. Ženám vlastně války ve výsledku vždy pomohly, i když ne všechny ženy o to stály.
Jdu na třetí díl :-).

knihomolka999
15.07.2019 4 z 5

Osudy postav známých z prvního dílu zasahuje stále víc válka. Vojáci na frontě procházejí nejtvrdšími životními zkouškami, přibývá raněných a mrtvých. Důsledky války se projevují i v zázemí, které zažívá dokonce ničivá bombardování nepřátelskými vzducholoděmi. Zvláště v druhé polovině knihy je děj dramatičtější a má větší spád.

bookcase
26.03.2019 5 z 5

Čteno s delším časovým odstupem od prvního dílu, tak jsem se chvíli ztrácela v postavách, ale jinak opět skvělé.

katallinka
16.10.2018 5 z 5

Jsem z této série nadšená. Líbí se mi, že je kniha z různých pohledu a neustále se mění, takže jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Neustále jsem byla zvědavá, co se s mými oblíbenými hrdiny děje. Kniha je nejen příjemným románem, ale obsahuje také velmi zajímavé informace o první světové válce. Navíc druhý díl se mi zdál o dost lepší, protože se už tolik nepletou jednotlivé postavy.

knihovnička007
12.10.2018 4 z 5

Kniha má ve štítku zde označení "milostný román", ale tím si nejsem úplně jistá. Je to hlavně příběh z války z pohledů různých osob.
Kniha se mi dobře četla, autorka dokáže skvěle chytit a nepustit. Někdy mi připadalo, že stačilo stran méně, ale bylo příjemné se dozvídat další osudy hrdinů z první knihy. Doufám, že časem budou další díly :)

IYv
05.09.2018 5 z 5

za mně pěkné čtení, připomíná Downton, plyne pěkně a mile. Holčičí knížka, když je jedna sama doma.

Jonna
20.08.2018 4 z 5

Omylem jsem tuto knihu považovala za první díl, tak jsem ji četla jako první. Mám ráda autorku, její styl psaní a její ságy. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Kniha se čte velice dobře a je navíc zajímavé "vidět" válku z druhé strany. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

MartinaF
20.03.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, zajímavá, ale za pár dní už nebudu vědět, o čem byla. Četla jsem několik rodinných ság, tahle patří k takovému průměru. Neurazí ani nenadchne.