Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Skvěly YA thriller. Postavy jsem si oblíbila, líbilo se mi, že to bylo propojené s psychickými problémy. Naučila jsem se spoustu nových onemocnění, i jak fungují. Kniha se četla příjemně a rychle. Kapitoly nebyly zbytečně dlouhé.

28.07.2021 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Stephanie Perkins

Celkově knihu hodnotím pozitivně. U většiny povídek mě mrzelo, že nemají pokračování, u jiných jsem byla ráda, že už končí. Avšak žádná nebyla vyloženě špatná. Příběhy dokázaly krásně navodit letní prázdninovou atmosféru, až jsem se kolikrát přistihla, jak si představuju sama sebe na pozici hlavních hrdinek :)

23.07.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Knížku hodnotím velmi pozitivně. Postavy mi byly velmi sympatické (až na výjimky - ale toho chtěla zřejmě autorka docílit :)). Příběh byl poutavý, zbytečně se to netáhlo, mělo
to nějaký konec - už se moc těším na pokračování. V kapitolách jsem se neztrácela, všechny byly pečlivě označená, takže jsem se skvěle orientovala. Jediné co mi trochu dělalo obtíže byla spousta cizích jmen a názvů, za což ale autorka nemůže.

30.06.2021 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Knížka byla příjemná, ale nejsem si jistá, jestli bych si jí dokázala tak užít, kdybych předtím neviděla film. Jak film, tak knížka jsou však povedené

24.06.2021 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Za mě zatím nejslabší román od autorky. I přesto jsem si ale jeho čtení užívala. Postavy byly sympatické a děj příjemný.

23.05.2021 4 z 5

Rozcuchané štěstí Rozcuchané štěstí Radka Zadinová

Ale jo. Není to nejlepší knížka od autorky, ale bylo to celkem fajn. Postavy příjemné, děj taky, akorát mám radši -ich formu vyprávění. Tady to bylo takové až moc neutrální.

16.05.2021 4 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Líbilo se mi, jak se autorka snažila napínat až do konce. Jak minulost odkrývala postupně po malých kouscích. Styl psaní byl také docela dobrý. Postavy jsem si sice úplně neoblíbila, ale ani mi nijak nevadily. Ovšem celkově na mě knížka působila tak nějak špatně ukončena. Něco jako že si hlavní hrdinka řekla. Chci celý svůj život trpět. To mi trochu vadilo, ale jinak jsem celkem spokojená.

28.03.2021 4 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

Ze začátku jsem měla mírně problém se začíst, ale ale pak se to rozjelo a já s i to užívala. Po knize jsem sáhla, protože jsem potřebovala nějakou sladkou oddychovku. Ta svůj účel splnila, tedy až na pár kapitol v závěru. Konec mě opravdu překvapil.

13.03.2021 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Knížka mě nijak nenadchla, častokrát jsem se přistihla, že čtu, aniž bych vnímal co. Postavy mě nezaujaly, děj se nevyvíjel. Víceméně se mi splnila očekávání, která jsem na knihu měla. Znovu číst nehodlám. Na druhou stranu to bylo celkem dobře napsané.

22.02.2021 3 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Krásná knížka. Příjemné postavy, moc se mi líbilo, že se vyvíjely. Příběh jako takový mě také oslovil, a i když se mnou asi spousta lidí nebude souhlasit, tak je tohle pro mě lepší než příběh Rose a Jacka z Titanicu. Četla jsem to v podstatě na jeden zátah a jsem velmi spokojená.

21.02.2021 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Co to bylo? Jakoby, asi nemám slov, a to v ne úplně dobrém slova smyslu.

09.02.2021 2 z 5

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Kniha jako stvořená pro letní čtení. Číst ji v zimě taky není na škodu, navodí to pocit tepla. Příběh byl plný maličkých zvratů, které dohromady tvořily fajn děj. Postavy byly celkem sympatické.

08.02.2021 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Co se týče příběhu, bylo to krásné. Postavy byly sympatické, prožívala jsem s nimi jejich příběhy. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Víc než jako vyprávění, mi to připadalo jako popis. Bylo to takové strohé? Za mě skvělý nápad, ale zpracování by mohlo být lepší

06.02.2021 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Příběh malé Natálie je krásný. Trochu mě zarazilo, že ačkoliv má kniha přes 400 stránek, obsahově to není moc plné. Některé pasáže mi přišly poněkud zbytečné. Přesto se to celkem hezky četlo, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a postavy byly také moc příjemné. Rozhodně nepatří mezi moje top knížky, ale nezklamala.

24.01.2021 4 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Příjemná vánoční romantická oddechovka. Neměla jsem o knize přehnané iluze a nespletla jsem se. Není to vrchol literatury, ale hezky se to čte, postavy jsou fajn a děj také, a to i přesto, že od začátku víme, kdo je tajný Santa.

02.01.2021 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Já si nemůžu pomoct, ale tenhle díl mě opravdu nijak nenadchl. Přišlo mi, že byl v podstatě o ničem. Nic se tam nestalo, postavy jen žily svůj každodenní život. Samozřejmě to zachraňoval Rhysand :D

26.12.2020 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Moc se mi to líbilo. Kapitoly jsem přímo hltala a nemohla jsem se dočkat dalších. Čtení jsem přerušovala jen kvůli škole a spaní. Do konce jsem věřila, že to dobře dopadne. Moc se mi to :)

16.12.2020 5 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Mě se to prostě nelíbilo. Fakt jsem se snažila, dávala jsem tomu šanci, a dočetla to až do konce. Ale ze začátku jsem se hrozně moc ztrácela, nevěděla jsem kdo je kdo, celé to bylo takové chaotické. To bych ještě překousla. Ale on to nevynahradil ani děj. Byl nijaký, nevýrazný a podle mého názoru úplně zbytečný. Občas jsem se zasmála - asi 2x za celou knížku. Takže za mě opravdu ne.

12.12.2020 1 z 5

Lepší pozdě než nikdy Lepší pozdě než nikdy Iva Hlaváčková

Prvních pár stránek jsem se musela nutit číst - ale to je možná tím, že mám teď trochu čtecí krizi. Momentálně se musím donutit začít čist, ale jakmile se donutím, tak už to jde hladce. Líbily se mi i vsuvky náboženských témat. Ovšem někdy to tam sestra Marie až moc vnucovala - můj názor. Příjemně se četlo, ale nehledala bych v tom žádnou hloubku. Prostě typická oddechovka.

21.10.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přečteno. Opět zdůrazňuju, že nemám ráda fantasy. Opět mě ke čtení dohnaly kamarádky a já jim za to děkuju, protože zkusit se má všechno. Ovšem tady mě nenadchly tolik jako s Naslouchačem od Petry Stehlíkové. Postavy jsem sice tolerovala, ale nenašla jsem si k nim žádný hlubší vztah. Děj byl celkem fajn. Samozřejmě se pustím i do dalších dílů, ale nebude to nic, na co bych se hrozně moc těšila, čeho bych se nemohla dočkat. Spíš jsem zvědavá, ale teď si dám chvíli od fantasy pauzu.

12.10.2020 4 z 5