bea.mari bea.mari komentáře u knih

Matylda Matylda Roald Dahl

Je to moc hezká knížka a člověk se tam doví zajímavé věci, třeba že koňovi srdce bije 40 krát za minutu. Mojí nejoblíbenější postavou byla slečna Dobrotová. Jenom nechápu, proč se ve filmu jmenovala slečna Krásná. A slečna Kruťáková se ve filmu jmenovala Hromasová. Ale byla stejně zlá a krutá jako v knížce.

16.03.2021 5 z 5

Kamara, tvůj kamarád z Guineje Kamara, tvůj kamarád z Guineje Ladislav Mikeš Pařízek

(SPOILER) Kniha je o tom, že jeden kluk Kamara měl tátu tkadlece a jednou s kamarády si hráli na cestovatele, protože jednou k nim doopravdický cestovatelé přijeli (to byli cestovatelé z Československa). A tak šli do pralesa. Malý Soso byl lovec, Galé byl cestovatel a cestovatel byl také Ďalo. A Kamara byl průvodce. Chtěli jít k řece, ale Kamara si spletl cestu. Šli vpravo a tam byly bažiny. Malý Soso šel vlevo, kde byla řeka, ale Kamara si myslel, že vlevo jsou bažiny s krokodýli. A když zjistili, že se jim ztratil Soso, tak šli vlevo a pořád volali: "Soso! Soso!" A najednou zahlédli jedovatého hada a ten byl přežraný, tak si jich nevšímal a odplazil se. Pak kamarádi slyšeli šumění vody a došlo jim, že budou blízko řeky. A potom si všimli malého Sosa. A ten jim řekl: "Kde jste byli? Už tady na vás čekám hodně dlouho." Potom šli na louku a tam viděli zajíce, gazely, buvoly, antilopy a sajky. A potom Galé zastřelil šípem perličku. Pak šli domů a tam byl pardál a chystal se je napadnout. Jeden starý pán ho zastřelil šípem a potom svázali klacky a odvezli pardála do vesnice. A pak byly tancovačky.

03.03.2021 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně vtipné. Pan Sova pustil do svého domu Zimu a ta Zima mu udělala místo domu sněhový byt.

18.02.2021 5 z 5

Jurassie Jurassie Pavel Brycz

(SPOILER) Je to příběh, jak děti ukradly ptakoještěří vejce a pak zjistily, že dráček (ptakoještěr Jurassie) nemá samici. A pak Jurassie našel samici. Skončí to dobře, ale i trochu smutně, že je Jurassie opustí. Četla jsem to bráchovi na dobrou noc.

12.02.2021 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

(SPOILER) Hodně se mi to líbilo. Bylo to o tom, že Ben neměl rád svou babičku. Za prvé, smrděla kapustou, za druhé, protože prděla a říkala, že to neudělala, a za třetí s ní podle Bena byla nuda, za čtvrté, pořád vařila jenom kapustu (koláč, polévku, prostě všechno možné z kapusty), za páté, posmrkaný kapesník si dávala do rukávu a pak s ním Benovi otírala obličej...a tak dále.
Babička si vymyslela, že ukradla všelijaké diamanty. Řekla Benovi, že si naplánovala akci, ve které šlo o korunovační klenoty. Museli je ukrást, ale další den je museli vrátit. Ben vymyslel plán: přeplavou Temži, potom půjdou odpadní rourou a tak se dostanou do paláce, ve kterém žila královna. Uložené korunovační klenoty byly v místnosti, která se nazývala klenotnice. Chtěli zapálit neprůstřelné sklo, ale měli jenom dvě sirky, takže jim to nevyšlo. Potom slyšeli hlas. Byla to královna! Ta jim řekla, co se stalo lupičovi, který naposledy chtěl ukrást korunovační klenoty. Dostal milost! A protože milost byla jejich rodinná tradice, tak jim tu milost dala také.
Potom musela jít babička do nemocnice a řekla Benovi, že si to všechno o kráděžích vymyslela a že mu lhala, když mu neřekla, že dostala rakovinu. Potom šel Ben domů a rodiče tam nebyli. Potom slyšel venku brekot rodičů. Zrovna chtěli volat policii, že se jim ztratil Ben. Ale ten skočil tatínkovi do náruče a tomu vypadl telefon. Pak jeli za babičkou do nemocnice, kde Ben zjistil, že babička umřela. Pohřeb se konal na Vánoce. Pak se všichni sešli u Bena doma. Nakonec se Ben skamarádil s babiččinou sestřenicí Ednou a zeptala se ho, jestli si zahrají scrabble. A když odešla, tak Ben tiše řekl "zahrajeme si scrabble".

12.02.2021 5 z 5

3D Dinosauři 3D Dinosauři Chris Madsen

Je to knížka o tom, jak žijí různé druhy dinosaurů. Přečetla jsem to proto, že jsem se chtěla o dinosaurech něco dozvědět.

Medvědí chaloupka Medvědí chaloupka Alžběta Trojanová

(SPOILER) Moc se mi ta knížka líbila. Je o holčičce a třech medvědech, ale nebyla úplně stejná, jako jsem znala. Ta holčička tady totiž snědla jenom jednu kašičku. A jenom na jednu židličku a ta pod ní praskla. Potom šla spát do nejmenší postýlky, a když se probudila, tak musela dát všechno do pořádku. A teprve potom přišli ti tři medvědi! A ten nejmenší medvídek rodičům řekl, co pro něj udělala: dala mu pod polštářek voňavé bylinky, uvařila mu lepší kašičku a židličku mu udělala pevnější, než byla ta před tím. A tak jí to jeho rodiče odpustili.

Kouzlo měsíční záře Kouzlo měsíční záře Linda Chapman

(SPOILER) Je to moc hezká knížka. Pojednává o tom, že jedna holčička jménem Lucka se skamarádila s holčičkou jménem Allegra. Když u ní přespávala, zjistila, že je duch hvězdného prachu. Allegra byla taky duch hvězdného prachu a věděla to o sobě už dřív. Potom se vznášely a Allegra Lucce ukázala, jak rychle umí létat. Další noc šly na paseku, kde byli jiní duchové hvězdného prachu, kteří měli za úkol chránit les a lesní zvířata. A potom se Lucka skamarádila s Ellou a Fridou. Frida byla zimní duch hvězdného prachu a Ella byla jarní duch. Allegra byla podzimní. Další den se Lucka dozvěděla, že chtějí vykácet stromy na jedné straně lesa. Potom večer se Lucka proměnila v ducha hvězdného prachu a potom šly zase s Allegrou na paseku a objevily Ellu a Fridu a hrály si na svoje magie. Lucka byla smutná, protože ještě žádnou magii neměla, a odešla. Allegra šla za ní. A potom vyvolala vítr a Lucka se začla kymácet ze strany na stranu. Potom Allegra nechala utichnout vítr a Lucka spadla na zem, ležela jako mrtvá. Potom se v křoví něco rychle zahýbalo a byla to zmije. Chtěla Allegru uštknout. A potom Lucka třikrát řekla "NE" a vyvolala ohnivou kouli, která zmiji odlákala. A tak zjistily, že je Lucka letní duch hvězdného prachu. Od koule začal hořet les, Allegra běžela pro pomoc a Frida s Ellou letěly za nimi, Lucka uslyšela zapískání a byla to myška. Lucka si musela sednout na zem, aby tu myšku vzala. Mezitím nad ní začalo sněžit. Uviděla Fridu, jak natáhla ruce, aby začlo pršet, až déšť uhasil oheň. Ella vyvolala květiny, Allegra odfoukla kouř a bylo to tam zase úžasné. Allegra zjistila, že myška je ve skutečnosti plh a ti jsou chránění, takže se tam nemohlo kácet a nemohla se konat stavba!

02.02.2021 5 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

(SPOILER) Nejvíc se mi líbil příběh "Važte si toho, co máte". Bylo to o tom, že jeden delfín chtěl křídla. Tak mu je vílí královna dala. Pak delfína jeho kamarádka provedla zemí a delfín si poletoval nad lesem, ale byli tam pytláci a vzduchem lítaly kulky. Potom víla chtěla mít místo malých nožiček ploutve. Chtěla se stát mořskou pannou. Tak jí královna víl přičarovala ploutve a víla radostně skočila do vody a viděla velikánskou rybu, která ji chtěla sníst. Tak se schovala do mušle a čekala, až ji její přítel ochrání. Když vylezla z vody, tak jí královna zase přičarovala nožičky a řekla: "Važte si toho, co máte."
A delfín i víla souhlasili. Takže tam bylo i ponaučení.

29.01.2021 5 z 5

Snížek Snížek Holly Webb

(SPOILER) Je to nádherná knížka! Nejvíc se mi tam líbilo, že se holčička jménem Bel ocitla ve viktoriánské době a skamarádila se tam s holčičkou Charlotte, která ve viktoriánské době žila. Ta holčička Charlotte měla nemocnou sestřičku Lucy. Jednoho dne se Snížek, to byl kocour, ztratil a tak ho začla Bel a Charlotte hledat a pak ho našly. Pak se Charlottina sestra Lucy zaradovala a už o Snížka neměla strach. Potom se Bel vrátila k sobě domů do současnosti a lehla si do postele. A ráno se vrátila maminka a tatínek a Bel dostala pod stromečkem kočku a nikdo z rodiny nevěděl, komu ta kočka patřila. Ale Bel věděla jistě, že to bylo koťátko od Snížka a že ho do budoucnosti poslala Charlotte a Snížek.
Je to opravdu moc hezká knížka, hodně vám ji doporučuju.

23.01.2021 5 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

Je to o tom, jak vždycky paní Láryfáry vyléčí dítě s takovou divnou diagnózou (jako třeba Bulibulitida), aby bylo hodné. Nejvíc se mi líbila kapitola Lenochod. Je to moc vtipná knížka.

14.01.2021 5 z 5

Melodie, hudební víla Melodie, hudební víla Daisy Meadows

Je to zábavné a napínavé. A líbilo se mi, že víla Melodie rozehrála housle, protože na housle hraju.

27.12.2020 5 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

(SPOILER) Je to moc hezká knížka. Vystupuje tam čarodějnice Bordelína. Ta si v lese dělá všechno podle sebe: pohazuje tam papírky od bonbónů (ale pak je musela uklízet). Potom se chystala na masopust a to se měli převléknout. Veverka Drzečka se převlékla za Bordelínu a Bordelína se převlékla za vílu. Musela si hezky pročesat vlasy, pořádně se umýt...pomáhala jí s tím víla Vlasomilka. A pak už Bordelína nechtěla být Bordelínou a uklidila si celou chaloupku naruby. A její bratr čaroděj Puchonosodor se na ní za to zlobil. A pak si povzdechl a odletěl.
Je to hodně vtipná knížka a nejvtipnější je kapitola Bordelína a Puchonosodor. Tu jsem přečetla dvakrát.

25.12.2020 5 z 5

24 vánočních příběhů 24 vánočních příběhů kolektiv autorů

Každý den jsem přečetla jeden příběh. A každý je o tom, jak se máme chovat o Vánocích a jak se narodil Ježíšek.

24.12.2020 5 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Je to úžasná knížka. Jsou úplně stejně krásné obrázky jako příběh.

14.12.2020 5 z 5

Louskáček Louskáček An Leysen

Je to moc hezká knížka. Je to o tom, že Louskáček vzal Klárku do pohádkové říše a tam jí vyprávěl o princezně Pirlipat a Myší královně. Ta kousla princeznu do tváře a místo malinké pusinky princezně narostla velikánská pusa a obrovské tesáky. A Louskáček ji zachránil, že jí zubama vylouskl ten největší a nejtvrdší ořech. Princezna nechtěla vojáka, ale chtěla mít prince, a začla plakat. A tím se Louskáček proměnil v loutku.

13.12.2020 5 z 5

Dobrodružství malého ledního medvídka Dobrodružství malého ledního medvídka Katja Reider

Bylo legrační, že medvídek si myslel, že polární liška bude hnědá...on myslel, že je jenom zasněžená.

12.12.2020 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Nejvíc bylo legrační, že Pipi říkala, že sladkosti jsou jenom pro děti a že dospělí musí jíst jenom dušenou mrkev a rybu.
Přečetla jsem to cestou autem na výlet. A cestou zpátky to přečetla moje sestra. Takže je to takové rychlé.

12.12.2020 5 z 5

Tanec sněhové vločky: Dance of a snowflake Tanec sněhové vločky: Dance of a snowflake Oleg Chaklun

Je to krátký, ale moc hezký příběh. Přečetla jsem to za 10 minut, když jsme jeli na gymnastiku. A jednu minutu jsem plnila úkoly. Takže celkem 11.

11.12.2020 5 z 5

O Snížkovi O Snížkovi Ondřej Hník

Přečetla jsem to bráškovi na dobrou noc. Dávám čtyři, protože to je knížka pro malé děti.

11.12.2020 4 z 5