bea.mari bea.mari komentáře u knih

Rybáři a hastrmani Rybáři a hastrmani Miloš Kratochvíl

Je to skvělá knížka, vtipná a hezká a zábavná.

16.06.2021 5 z 5

Lesní soud Lesní soud Bohumíra Peychlová

(SPOILER) Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně dobré. Je to o tom, jak Lucka a Klárka hledaly vílu Raspenavu, která měla svého bratrance, který byl jezevcem, proměnit zpátky v loupečníka. Ale jezevce uspali lovci, ale potom se probudil v dodávce, a lovci chtěli jít na výří rodinku. Mezitím si nevšimli, že Raspenava proměnila loupečníka zpátky. Ale potom Klárka a Lucka šly k lesnímu soudu, kde rozhodl soud rozhodl, jakým zvířetem se lovci stanou. Hlaváč, starší než druhý lovec, se musel proměnit v hrabáka. A Padavka, ten mladší, ten si mohl vybrat. Vybral si králíka a požádal, aby mohl komunikovat s dalšími králíky.
A za 20 let na to všechno Lucka a Klárka zapomněly. Ale pak si naštěstí skoro vzpomněly.

09.06.2021 5 z 5

Martinka v říši pohádek Martinka v říši pohádek Gilbert Delahaye

Je to hezká knížka o holčičce Martince, která se ocitla v říši pohádek tak, že při čtení usnula a pak se probudila v obrázku z knížky.

09.06.2021 5 z 5

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Knížka se mi moc líbila, protože tam Anička, i když nechtěla, snědla krevetu a krevetový karbanátek, kousla ji pijavice a skamarádila se s aborižinskou holčičkou.

06.06.2021 5 z 5

Umějí stromy mluvit? Umějí stromy mluvit? Cressida Cowell

(SPOILER) Je to maličká a kraťoučká knížka s hezkými ilustrací. Maminka, tatínek, brouček, Lea, Bobíček, Oli zjistili, díky jednomu stromu, který si napumpovat do svých listů jed, který strašně smrděl, když ho jedly žirafy, že stromy umí mluvit, protože on říkal ostatním stromům, ať si taky napumpují do listů jed.

06.06.2021 5 z 5

Svítí ryby ve tmě? Svítí ryby ve tmě? Cressida Cowell

(SPOILER) Detektivové skočili do knihy a tam se potápěli pod hladinou moře a zjistili, že ryby svítí!

22.05.2021 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Je zvláštní, že pan Smraďoch byl lord, když se myl ve špinavém jezírku a řasy používal jako mýdlo. Ale byl hodný a skamarádil s Chloe a o Vánocích jí dal kancelářskou soupravu se želvami Ninja. Knížka byla vtipná i smutná.

20.05.2021 5 z 5

Veselé příhody malého tygříka Veselé příhody malého tygříka Susanne Blesius

Je to moc hezká knížka, je o tygříkovi, který měl narozeniny a považovali ho za krále džungle. Šel s kamarády do cirkusu a tam vystupoval za svého strýce. Byla to vtipná knížka pro malé děti.

19.05.2021 5 z 5

Srdce víly Srdce víly Iginio Straffi

Líbilo se mi to, i když to bylo trošku smutné, protože čarodějky zajaly krále a královnu, ale vílám se jim je naštěstí podařilo zachránit.

16.05.2021 5 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Přečetla jsem si to, protože mi připadal vtipný obrázek na první stránce a protože se mi stýská, když jsem byla malá a měla jsem ráda Krtečka.

16.05.2021 5 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, třeba že mamuti dorůstali výšky až 3 metry! Už je to druhá knížka, kde byl mamut holka.

10.05.2021 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

(SPOILER) Musím seznat, že myška byla opravdu trochu hloupá, protože našla jablíčko, ale to se jí nevešlo do domečku, a tak šla hledat jiný a jiný a jiný domeček. A u toho jablíčko ukusovala. Až nakonec našla svůj domeček, kam si lehla do postýlky. Jablíčko už se jí tam vešlo, protože se z něj stal ohryzek.

08.05.2021 5 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Máma mi tuhle knížku doporučila, protože ji četla, když ještě nechodila do školy a učila se číst a uměla všechny básničky nazpaměť, protože to přečetla asi stokrát. Já už to přečtu jenom bráchovi, protože musím přečíst ještě spoustu jiných knížek, ale líbí se mi ilustrace a pohádky na konci a že je Ferda vtipný.

01.05.2021 5 z 5

Lucie, víla diamantového kamene Lucie, víla diamantového kamene Daisy Meadows

(SPOILER) Lucie je poslední diamantová víla. V této knížce se neobjevuje kámen na v zemi lidí, ale v Pohádkové říši! Ale Ráchel a Kristýně se to stejně podaří najít, ale zastaví je Servác Mráz. Naštěstí odlákají pozornost a Lucie na Pegasovi příletí k diamantu, čapne ho a vrátí se dolů. Servác Mráz ji ale uvidí a na holky vystřelí ledové šípy. A potom holkám pomůže královna Titanie a ledové šípy se roztříští na milión malých kousků. A nakonec byla velká oslava, kde všechny víly předváděly svoje schopnosti. A Kristýna si v duchu říká, jestli to není sen, který jí poslala India –⁠ víla měsíčního kamene. (Tu jsem ale ještě nečetla.)

28.04.2021 5 z 5

Chloe, víla topasového kamene Chloe, víla topasového kamene Daisy Meadows

Byla to hezká knížka. Podobná jako ostatní o vílách, jenomže to bylo o hledání drahokamu. Ráchel a Kristýně se ho naštěstí podařilo najít v koruně u jednoho maškarního převleku.

23.04.2021 5 z 5

O Radostníčcích O Radostníčcích Jan Houkal

Dávám 5 bodů, protože to jsou hezké pohádky. Nejvíc se mi líbila o tom, jak lidé začali používat zrcadlo.

21.04.2021 5 z 5

Prázdniny s dinosaury Prázdniny s dinosaury Zuzana Suchá

Četla jsem to čtyřletému bráchovi, který plnil úkoly. Mně se ten příběh taky líbil, překvapilo mě, že se dětem nechtělo vstávat, ale bylo hezké, jak je budil dědeček. Stáhl jim peřinu a musely si pak vzít bačkory a jít na snídani. A měly zrovna bábovku.

31.03.2021 5 z 5

Dobříšské přízraky - pohádky, báchorky a pověsti z hradu, zámku a podzámčí Dobříšské přízraky - pohádky, báchorky a pověsti z hradu, zámku a podzámčí Petr Kadlec

Nedočetla jsem to, protože jsem se potom v noci probouzela a pak jsem se bála. Ale přečtu to, až budu větší, protože bydlím kousek od Dobříše.

21.03.2021

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Je to knížka o pavoučkovi, který ztratil svou nejlepší kamarádku pavoučici Janu. Jmenoval se Čenda. Chtěl Janu zachránit a naštěstí se mu to povedlo. Nejvíc bylo napínavé, když je chtěla sníst Ňomura, což byla velká masařka.

18.03.2021 5 z 5

Vítej, Karle! Vítej, Karle! Ivona Březinová

Je to dost hezká knížka o kluku Karlovi, který byl fakt divný. Mluvil divně, měl divné oblečení, říkal, že je žebrák - a pak se přišlo na to, že mu není 7 let, ale 700! A že je to Karel IV.!

17.03.2021 5 z 5