Haló, paní Láryfáry

Haló, paní Láryfáry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12243/bmid_halo-pani-laryfary-XNS-12243.PNG 5 134 13

Paní Láryfáry série

< 4. díl

Pět příběhů dětí, které trpí různými nectnostmi a svérázná paní Láryfáry léčí tyto neduhy svými bylinkovými prášky. Pro děti a pro ty, kteří mají smysl pro humor.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Lika klub

Hello, Mrs. Piggle-Wiggle , 1957

IVANA0123
25.07.2023 4 z 5

Příběhy o dětských špatných vlastnostech se mi celkem líbily, jenom si myslím, že tato kniha pobaví spíše rodiče než samotné děti. A nějaké velké ponaučení, v ní taky nenacházím, protože k nápravě dojde vždy pomocí nějakého lektvaru a špatná vlastnost je tak odstraněna vlastně kouzlem. Knížka je ale čtivá, nápaditá a celkem i zábavná, obzvláště si autorka - překladatelka vyhrála se jmény postav. Já sama bych ocenila sprej pro lenochody, hodil by se mi skoro každé ráno.. 4*
(7/23)

papada
23.06.2023 1 z 5

Jako malá jsem knížky s paní Láryfáry zbožňovala, takže když jednu můj tříletý syn vytáhl z knihovny, oči se mi rozzářily. Ale dostavilo se velké rozčarování. Obsahuje příběhy dosti poplatné době - s dnešními znalostmi o dětské psychice je výběr necností úplně mimo. Budu to ilustrovat na příběhu o holčičce, která často pláče. To je pojmuté jako špatná vlastnost - sourozenci se ji za to smějí, utahují si z ní kvůli tomu, maminka ji přehlíží, když pláče - a má se to léčit. Poselství, že pláč je špatný a že je v pořádku si z téhle emoce dělat srandu, že vás kvůli tomu nebudou mít ostatní rádi, svému dítěti nechci předávat. Se synem jsme moje výtky ke knize probrali a vracet se k ní nebudeme.

anna.zahy
06.02.2021 5 z 5

Je to moc hezká knížka. Nejvtipnější byl rozhodně Lenochod a nejvíc se mi líbilo Léčení kašpařin a Léčení šuškandy. Léčení bulibulitidy se mi moc nelíbilo, protože se tam hodně brečelo. A Kruťák měl ponaučení, že nemáme převrhávat kočárek, nemáme si v obchodě hrát způsobem, že košíkem budeme narážet do ostatních a rozbijeme všechna vajíčka, a v neposlední řadě že nemáme ostatní bít.

bea.mari
14.01.2021 5 z 5

Je to o tom, jak vždycky paní Láryfáry vyléčí dítě s takovou divnou diagnózou (jako třeba Bulibulitida), aby bylo hodné. Nejvíc se mi líbila kapitola Lenochod. Je to moc vtipná knížka.

Anie.M
25.08.2018 3 z 5

příjemné čtení o jedné takové "kouzelné babičce" z vesnice, která má spoustu rad na neposlušné děti.

EvaEma
03.01.2018 4 z 5

Kniha se líbila dětem i rodičům:-) Každý příběh nesl nějaké ponaučení a byl doma inspirací k dalšímu povídání. Trochu mě ale vadilo, že jsou příběhy pro naše večerní čtení dlouhé a těžko se hledalo místo, kde čtení přerušit.

reader.007
21.10.2016 2 z 5

Na tohle asi můj smysl pro humor opravdu nestačí. Přibylo kouzel, dětičky jsou ještě rozcapenější než v díle č. 3, ale alespoň už odpadla část maminek ve stylu "ten náš mazánek sice může lhát, krást, demolovat a skákat dětem ze sousedství po hlavách, ale v jádru je to dobráček od kosti a opovaž se na něj, tatínku, vzít rákosku. Bít děti je barbarství".

Halila
12.06.2015 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem dostala ve čtvrté třídě za samé jedničky a naprosto jsem si ji zamilovala.
Když vidím ten obal, úplně na mě padla nostalgie. Musím ji někde u rodičů dohledat.

1v8na
21.08.2014 5 z 5

V knize je celkem pět příběhu. Jsou velmi vtipné, poučné a velmi nápadité. Autorka musela být hodně nápaditá. Je milion dětských zlozvyku a neplech a autorka vymyslela milion léku, pilulek, pastilek, lízátek, sladkostí, kapek a podobných prášku, aby se děti svých neduh zbavily. Velice se mi příběhy líbily.

deedulka
24.08.2013

Milá kniha pro děti, kde se i trochu poučí. :) Jako malá jsem ji četla ráda.

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Veselé příběhy, které jsem v dětství zbožňovala a přečetla několikrát.

Jitule Š.
26.04.2011 4 z 5

O autorce bájily moje dvě učitelky na gymplu. Snažila jsem se číst Vejce a já, ale třeskutě vtipné mi to teda nepřipadalo. Autorka se snaží být vtipná, ale ta snaha je vidět na kilometry daleko. No, ale někomu se to může líbit, je to otázka vkusu. Její příběhy jsou milé, neškodné, nikoho neuráží, vyvolávají dobrou náladu. Aůe moje krevní skupina to není a nebude. Sorry

Andynka
04.04.2011 5 z 5

To byla tak strašně krásná knížka :) vždycky jsem ty příběhy milovala a té knížky jsem se dodneska nenabažila :) pro mě velmi zábavná a poučná pro děti :) trošku :)

humor pro děti

Betty MacDonald