bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Případy Augustina Velikého & spol. 1+2 Případy Augustina Velikého & spol. 1+2 Jaroslav Velinský

Prima počteníčko od oblíbeného autora, jen člověk musel dávat pozor, aby při čtení večer neusnul a nespadla mu ta bichle na kebuli ;o))

28.04.2024 5 z 5

Aargh!: Komiksový sborník. Číslo 23 Aargh!: Komiksový sborník. Číslo 23 Tomáš Prokůpek

zajímavé a vtipné příběhy, svěží ilustrace

26.04.2024 5 z 5

Album 1958-1977 Album 1958-1977 Bohdan Holomíček

nádherné fotky a skvěle udělaná kniha

22.04.2024 5 z 5

Náčelník Náčelník Aleš Palán

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pánové Jan Vlasák a Vladimír Kroc načetli knihu vskutku skvěle. Příjemně se poslouchala a měla pozitivní náboj nejen textem, ale i přednesem. Díky za to.

15.04.2024 5 z 5

Rytířský stav v Čechách a na Moravě v raném novověku. Rod Bukůvků z Bukůvky od středověku do 20. století Rytířský stav v Čechách a na Moravě v raném novověku. Rod Bukůvků z Bukůvky od středověku do 20. století Vladimír Březina

Vyčerpávající genealogie starobylého moravského rodu včetně přehledného rodokmenu, odkazů a seznamu literatury. Pro badatele a nadšence do šlechty vlastně povinná četba.

10.04.2024 5 z 5

Třikrát pojištěná smrt a další kriminální příběhy Třikrát pojištěná smrt a další kriminální příběhy * antologie

Krátké detektivní povídky, někdy více, někdy méně povedené.

07.04.2024 3 z 5

Vsaďte si Vsaďte si Andy Diggle

06.04.2024 5 z 5

Zdvojnásobení sázek Zdvojnásobení sázek Andy Diggle

06.04.2024 5 z 5

Dostavník Dostavník René Goscinny

23.03.2024 5 z 5

Případ čurací panny Případ čurací panny Jitka Ludvíková

Nejďřív se mi to zdálo moc tlusté na čtení, ale přelouskal jsem to natřikrát ve vlaku. Skvěle vypointováno, svěží děj, zajímavè rozuzleni. Určitě číst

20.03.2024 5 z 5

Posledních 41 kroků od smrti - proč? Posledních 41 kroků od smrti - proč? Drahomír Polách

Perfektní kniha od oblíbeného autora. Jako vždy skvěle vypointováno. Příběh, krom toho, že je reálný a běhá z něj mráz po zádech, má i alespoň částečný happy end s potrestáním vrahů. Událost na bratrušovské střelnici nutí k zamyšlení nad smutným osudem obětí a svým způsobem i odkazuje k dnešní vyhrocené době.

15.03.2024 5 z 5

Toulání po pražcích Toulání po pražcích Jan Pikous

Nádherná vzpomínka na pomalu končící čas nádražek a starých ajznboňáckých časů, pro šotouše námět na výlety

08.03.2024 5 z 5

Dům v krajině Dům v krajině Jan Reich

Moc hezky zachycená krajina a lidé, určitě se tam zajedu podívat, jak mne to nadchlo

02.03.2024 5 z 5

Tramping Tramping Michael Antony

skvělý... díky...

25.02.2024 5 z 5

Píseň beze slov Píseň beze slov Veronika Černucká

Zajimavy námět i prostředí. Příjemná detektivka na dlouhé zimní večery.

22.02.2024 5 z 5

Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Putování za obzor: Tramping v české společnosti 1918–⁠1989 Jan Pohunek

Dějiny trampingu pojaté jako vědecká práce s odkazy na prameny a literaturu a vyčerpávajícím rejstříkem a poznámkovým aparátem. Spíše než čtení pro trampy je to důležitý sociologický a historický zdroj informací pro odborníky. Na vandr bych tu bichlu fakt tahat nechtěl ;o))

18.02.2024 5 z 5

Neználci Neználci Étienne Davodeau

Jsem naprosto uchvácen příběhem i svěží kresbou... moc jsem si pošmákl ;o))

17.02.2024 5 z 5

Jak přejít řeku Jak přejít řeku Václav Cílek

Poslouchal jsem audioknihu. Další autorova kniha nabitá informacemi a souvislostmi, doplněná interesantně a vtipně popsaným putováním po USA se šamanem po boku. Kdyby příště namluvil audioknihu sám autor bylo by to úplně epesní ;o))

15.02.2024 5 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Skvělý příběh, kniha má spád, je úžasně čtivá, ani se mi nechtělo ji odložit. Už se těším na další autorčin počin.

12.02.2024 5 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

30.01.2024 5 z 5