bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Olympiáda kocoura Vavřince Olympiáda kocoura Vavřince Dagmar Lhotová

Vzpomínka na dětství...

12.12.2023 5 z 5

Slavná historie tabákového dýmu Slavná historie tabákového dýmu kolektiv autorů

Perfektní příručka plná skvělých obrázků nejen pro fanoušky nezdravých tabákových výrobků

11.12.2023 5 z 5

Domovský přístav Praha: československá námořní plavba v letech 1948 až 1989 Domovský přístav Praha: československá námořní plavba v letech 1948 až 1989 Lenka Krátká

Příručka pro všechny, kteří se chtějí dozvědět základní informace o ČSNP. Vkusně doplněno zážitky námořníků. Příjemné a zajímavé počtení.

09.12.2023 5 z 5

O původu druhů O původu druhů Christian Clot

04.12.2023 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Vzpomínka na devadesátky, kdy jsem to četl poprvé. Zajímavá črta do života mániček v osmdesátkách a jejich neustálého střetu s Veřejnou bezpečností a s režimem a pak pobyt v lágru v kapitalistické cizině.

03.12.2023 5 z 5

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Příjemná oddechovka plná zajímavých informací ze zákulisí Divadla Járy Cimrmana

02.12.2023 5 z 5

Palec a tichá voda Palec a tichá voda Jarmila Pospíšilová

pohodová detektivka oblíbené autorky na dlouhé zimní večery

28.11.2023 5 z 5

Z historie obce Ruda nad Moravou do roku 1945 - Příběhy starých chalup a staveb Z historie obce Ruda nad Moravou do roku 1945 - Příběhy starých chalup a staveb Miroslav Winter

Dobrá pomůcka pro historiky i genealogy.

19.11.2023 5 z 5

Letí to pamětí Letí to pamětí Miloň Čepelka

Laskavé čtení se spoustou nápadů a tipů

14.11.2023 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Poslouchal jsem jako audioknihu načtenou samotným autorem. Je to velmi laskavý, místy lehce depresívní, leč neotřelý příběh. Určitě stojí za to si to poslechnout.

08.11.2023 5 z 5

Che - životopisný komiks Che - životopisný komiks Rodriguez Spain

07.11.2023 5 z 5

Alergenní rostliny Alergenní rostliny Jan Novák

pěkně komplexně zpracovaný seznam alergenních rostlin včetně fotografií

Rahan 4 Rahan 4 Roger Lécureux

Rahan 3 Rahan 3 Roger Lécureux

Země a lidé. Kniha fotografií Země a lidé. Kniha fotografií Jan Lukas

Taky bych chtěl mít ten dar, vidět, umět a vyfotit ten zlomek okamžiku. Neumím, tak jen závidím a obdivuji. Fotky staré téměř století, skvěle zachycená krajina i lidé.

04.11.2023 5 z 5

Škůdci a choroby rostlin Škůdci a choroby rostlin Jan Kazda

Perfektně zpracováno českými odborníky. Kniha je přehledně rozčleněna a doplněna rejstříkem, takže i laik je schopen si dle odkazů a fotografií určit čím byla rostlina napadena a jaký použít prostředek k léčení. Každý zahrádkář by měl mít tuto knihu po ruce.

04.11.2023 5 z 5

Daltonovi už zase na útěku Daltonovi už zase na útěku René Goscinny

zajímavý a vtipný příběh, svěží ilustrace

30.10.2023 5 z 5

Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Jaroslav Petr

Poslouchal jsem jako audioknihu - jedním slovem skvělé.

27.10.2023 5 z 5

Všední slavnosti Všední slavnosti Daniel Šperl

krásné obrázky

21.10.2023 5 z 5

Murena: Druhý cyklus - Cyklus manželky Murena: Druhý cyklus - Cyklus manželky Jean Dufaux

Strhující děj + akční kresba + nádherný příběh = skvělá kniha

15.10.2023 5 z 5