BarkaS BarkaS komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Opravdu bych se bavila, kdyby se autorka v knížce nesnažila moralizovat na téma sociálních sítí. Vzhledem k tomu, že celá linka o "závislosti" a zdánlivé povrchnosti hlavní hrdinky (samozřejmě se změnila díky lásce a novým kamarádům) naprosto postrádala hloubku, ocenila bych, kdyby radši nebyla. Celkově to nebylo špatné, ale žádný zázrak.

21.08.2017 3 z 5

Kronika ohně Kronika ohně John Stephens

Hezky napsané, autor ale bohužel vykradl kde co včetně Indiana Jonese a Pána prstenů.

16.08.2017 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Asi takto: Ahoj, jsem Elena Gilbertová. Jsem nevyzrálý fakan, který je zvyklý dostat vždy, co chce. Tak čti! (Je to čtivé, ale naprosto to postrádá hloubku a hlavní hrdinka je blbka.)

16.08.2017 2 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Jedna z nejroztomilejších dětských knih. Americký kýč jak bič, ale co :). Ale ty básničky jsou fakt na prd.

01.08.2017 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Hlavní hrdinka je straaaašná slepice, ale je to čtivé a je to určitě kniha, která určila další směřování young adult literatury.

24.07.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nejsem si úplně jistá, zda bych si přála, aby tohle četla má budoucí náctiletá dcera, ale bylo to překvapivě zábavné dívčí čtení. Vtáhne to do děje a nepustí, pokud zrovna nebalancuje na hraně přílišného nesmyslu, což se občas stává. Konec těžce nedává smysl, jako by se někteří hrdinové pomátli, ale ona už nám to autorka vysvětlí v příštím díle. A Ella mě snad přestane nutit obracet oči v sloup, když se chová jako panická sedmnáctka. Počkat! Ona je sedmnáctka. Takže ano, dvojka bude taky.

10.07.2017 4 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Kdyby to vyšlo jako trilogie, 1., 4. a 5. díl, bohatě by to stačilo. Ale finiš slušnej.

21.06.2017 4 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

Tak jsme si potvrdili, co jsme věděli od prvního dílu, jen hlavní hrdinka je zas trochu tupá :). Tentokrát mě i něco málo překvapilo. Jsem zvědavá na strhující finiš.

20.06.2017 3 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Jestli jsou Pretty Little Liars taky takové, tak nechápu, jak někdo vydrží celých 16 dílů. Je to pořád docela zábava, ale už se to vážně opakuje. Fakt! A ani "ohromující" finiš to nezachrání. Fakt!

19.06.2017 3 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Trochu naivní, ale svěží oddechovka. Trochu připomíná moderní filmové pojetí Velmi nebezpečných známostí, ale i tak je originálnější než řada podobných knih.

11.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jako by se Sarah nemohla rozhodnout pro žánr. Pár věcí je ale jistých: není to young-adult, je to opravdu dobrá kniha, která vás nenechá vydechnout, má to něco z Fifty Shades, něco z Hry o trůny. Jen ta Feyre je taková někdy dost vztahovačná a až přihlouplá, než jí něco docvakne, já cvakám vzteky zuby. V Londýně jsem už viděla na pultech další díl. Tak šup, Coo Boo!

08.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Feyere je nesnesitelná a navíc si stojí ma vedení. Přesto je Dvůr trnů a růží zábavný a čtivý. Na pět * to ale fakt nevidím.

03.06.2017 4 z 5

Smaragdový atlas Smaragdový atlas John Stephens

Není to nic originálního, ale je to malé, je to milé. A vlastně škoda, že ji v Levných knihách měli za 9 korun. To si "nezaslouží".

07.05.2017 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Pořád nejsem schopná si najít nikoho, komu bych mohla upřímně fandit. Přesto zábavné čtení.

27.04.2017 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Uměli byste milovat někoho, kdo se vědomě podílel na smrti vaší matky? Nejen pitomé, ale navíc nedůvěryhodné dějové zvraty, June i Day jsou emocionální binec a zřejmě trpí nějakou formou maniodeprese. Jinak si nedovedu jejich chování vysvětlit. Škoda, napsané je to dobře. Co mě ale tedy ještě v poslední době štve a tohle není jediná kniha (a je to i ve filmech): Když někoho mučí a kopou mu do obličeje, je logické, že takový člověk přijde o zub/y. Pak už moc "sexy" a krásný nebývá... Když ho někdo tak vykresluje, zásadně ubírá realističnosti.

24.04.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Strhující finiš, ale jinak trochu zdlouhavé. Robin i Cormoran mi navíc připadali míň autentičtí než v předchozích dílech, skoro mi přišlo, že příběh vypráví o někom jiném.

04.04.2017 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Zajímavá a originální urban fantasy s duší. Byť trochu nedotažená, to ale nic nemění na tom, že stojí za to si ji přečíst.

19.03.2017 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Příjemné čtení s jistými dějovými nedostatky, patří však k tomu lepšímu z daného žánru. Byť je hlavní hrdinka střídavě aktivní a zmítaná okolím, docela to funguje.

21.02.2017 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Začátek slabší, opakování je matka moudrosti, ale neustáké opakování předchozího děje brzdí příběh. Snad ještě horší byly opakované rozhovory Charley a Reyse: "Budu tě hledat." "Nehledej mě." "Budu." "Já to ale nechci." Až pak se to rozjelo a byla to bomba. Považuji tuhle sérii za svěží vánek v žánru. Super. (Ale ty obálky a lebky a hroby u kapitol jdou děsný.)

01.02.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Můj dojem se asi bude lišit od většiny čtenářek, ale třetí díl mě u srdce nezahřál. Zápletka se pubertálně zvrhla, bylo to překombinované až hanba. A ta pointa? Navíc nevyřešený SPOILER vztah Roberta a dr. Whitea, Gwendolyn nepomohla. A proč furt jak blbka všem tajila, že vidí duchy a démony, když jí to akorát komplikovalo život (a děj knihy)? Xemerius cákal zábavou o trochu míň než v předchozím díle, i tak ale jakž takž zachránil situaci.

22.01.2017 3 z 5