barca7361 barca7361 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Maturitní četba, kterou si pamatuji i po 6ti letech a stále vzpomínám na příběh lásky v období války...

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Kniha, která mě strhla svou neobaleností, nepřiklášeností reality života ve věznici.

Já nikdy nelžu Já nikdy nelžu Helena Žižková

Kniha, která pomocí příběhu může pomoci s výchovou.

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kniha mě velice pobavila a postupem času i dojala. Příběh je krásný a ukazuje nejen dětem, že se starými lidmi bychom měli mít trpělivost a trávit s nimi čas, dokud tu s námi jsou...

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

Kniha, se kterou můžete nejen děti, ale i sami sebe donutit k přemýšlení o tom, jak se jako lidé chováme na planetě zemi a zejména k bytostem, které "bohužel" nemohou mluvit a bránit se. Krásná vidina toho, kdyby vše fungovalo jinak.

19.11.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Četla jsem ji povinně k maturitě, ale opravdu mě zaujala a poznamenala. Člověk se při jejím čtení opravdu zamyslí...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha k zamyšlení.

19.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Samozřejmě úžasná kniha, stejně jako všechny ostatní z této série!

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Krásný příběh, díky kterému můžeme s dětmi zabrousit na téma smrti, které je často těžko uchopitelným.

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Opravdu povedená kniha, dívčí román s nadpřirozenou tematikou. Mě se líbila, a to je mi 24 let! :D

Nálady Nely Náladové Nálady Nely Náladové Megan McDonald

Pěkná kniha pro dívky.

19.11.2018 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Výborná kniha, která je určena nejspíš mladším čtenářům, ale já jsem ji ocenila i jako dospělý čtenář.

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Výborná, vtipná a trefná kniha. Přibližuje život v Českých zemích v období komunismu, hodně jsem se u ní zasmála, ale také díky ní více oceňuji život, jaký žijeme v dnešní době!

O malé jedličce O malé jedličce Hans Christian Andersen

Příjemná kniha na večerní zimní čtení.

19.11.2018 5 z 5

Jak zvířátka uzdravila smutný dům Jak zvířátka uzdravila smutný dům Viola Fischerová

Moc hezká kniha pro děti s poučením. Jemnou formou se seznamují se sociálními pravidly a učí se empatii. :)