Barbarka_CZ Barbarka_CZ komentáře u knih

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Nejlepší díl trilogie, dost mě to dostalo. A to už mi dávno není -náct. :)

22.02.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ze začátku trochu pomalý rozjezd, ale pak to nabralo spád. Už aby byl duben. :)

11.02.2016 3 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Ze začátku trochu nuda, postupně se to ale "rozjelo". Těším se na další díly.

31.01.2016 3 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Nejsem hráč hry, byť jsem viděla několik videí. Miluji knihy od Sapka. Tuto jsem si koupila, protože k tomu prostě patří. A nadchla mě. Krásná grafika, velmi kvalitní textový průvodce, spousta zajímavostí. Doporučuji všem fanouškům Zaklínače. :)

17.01.2016 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Pro mě osobně nejlepší Brown, asi i proto, že nejsem milovníkem historie, a tak mi ty jeho ostatní knihy právě nepřirostly k srdci.

16.01.2016 4 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Pro mě osobně asi nejlepší Čarodějky, naplno se tu projevila skutečná síla Bábi.

10.01.2016 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Styl psaní autorky je zvláštní, hlavně v prvním díle, ale člověk si na něj snadno zvykne a pak už mu přeškrtnuté pasáže a opakující se slova nevadí. Naopak např. ve třetím díle mi to i trochu chybělo. :) Když jsem na konci první části zjistila, že jde vlastně o X-meny se spoustou emocionálních výlevů, trochu mě to zklamalo, ale celkově je to dobře napsané, pořád se tam něco děje. Jenom mi přišlo (a není to poprvé u této autorky), že v závěru moc spěchala, chybělo mi dovysvětlení, jak je možné, že najednou byla hlavní hrdinka \"nesmrtelná\". A vlastně i to, jak se dokázala tak najednou \"vypnout\". Nicméně rozhodně je to nadprůměrná četba, ale protože jsem náročný čtenář, dávám jen tři hvězdy, snad se autorka nebude zlobit. :)

10.12.2015 3 z 5

Povstalecká trilogie (box) Povstalecká trilogie (box) Veronica Roth

Příběh podobného ražení (nikoli příběhu/obsahu) jako Hunger Games, jen trochu jednodušší, možná naivnější, méně propracovaný. Každopádně krásně čtivý. A s ne úplně očekávaným koncem, který mě teda poměrně dostal. U knížky už se mi dlouho nestalo, abych při čtení neviděla na písmenka, naposledy u pátého Harryho Pottera. Ach jo... :´-( Celkově dobrá série.

22.11.2015 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět další výborná kniha z pera (notebooku) tohoto autora. Je to drsné? Ano. Je to sugestivní? Ano. Je to nezapomenutelné? Ano. Je to napínavé? Ano. Je to prostě skvělé!

17.09.2015 5 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Jedna z nejlepších knih autorky.

20.07.2015 5 z 5

Bez přetvářky Bez přetvářky Elizabeth Lowell (p)

Knížka, která je vlastně tak trochu o ničem - a přece je v ní spousta pravdy. :)

20.07.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Čtvrtý díl o něco slabší než dva předchozí, nicméně konečně se některé věci alespoň trochu vyjasňují. Mně osobně střídání jeho/jejího pohledu spíš rušilo, byť všeobecně je to asi bráno jako plus, ale budiž. Těším se na závěrečný (?) díl.

14.06.2015 3 z 5

Tři banány aneb Petr na pohádkové planetě Tři banány aneb Petr na pohádkové planetě Zdeněk Karel Slabý

Moje absolutně nejoblíbenější pohádková knížka. Četla jsem ji snad stokrát a pořád nemohu uvěřit tomu, že ji tolik lidí vůbec nezná. Skvělý příběh, hezké obrázky.

23.04.2015 5 z 5

Trilogii jsem přečetla cca za týden a musím říct, že už dlouho mě žádná kniha nechytla tolik jako tahle. Je to svižné, akční, má to spád, popisy nejsou zdlouhavé a kdo má bujnou fantazii (jako já), tak si snadno představí sám sebe na místě hlavní hrdinky a všechny ty hrůzy kolem. Jsou tam sice asi dvě krátké pasáže, které mi přišly zbytečně rozvleklé a až moc romantické, ale to je na sedmi stech stránkách jinak kvalitního příběhu odpustitelné. Jenom jsem získala dojem, že v závěru buď autorce došly nápady, jak to celé ukončit, nebo byla tlačena časem. Je to škoda, protože těch posledních asi osm stran je nejslabších z celé knihy. Nicméně zase oceňuji to, co tomuto úplnému konci předcházelo, to, jak se děj vyvinul, mě překvapilo. Určitě se chystám zhlédnout i filmovou podobu, abych si udělala obrázek. Zatím jsem si našla jen oficiální trailery a několik "klipů" a musím říct, že mi přijde, že filmy jsou hodně ochuzené o spoustu zajímavých věcí, pocitů a myšlenek, které jsou součástí knihy. A také je škoda, že se nenašel lepší producent, který by zajistil pořádné zpracování triků, protože příběh by si to zasloužil. Každopádně celkově musím říct, že Hunger games rozhodně nejsou pouze přeceňovaným příběhem s dobrým PR (jako třeba v současnosti oblíbený pan Grey a jeho Anastacia).

23.02.2015 5 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

O dost lepší než slušný první díl (Obnažená), má to příběh, který se vyvíjí a kvalita psaní se také zvýšila. Velmi slušný ženský román s poněkud odvážnějšími sexuálními pasážemi. Proč ne.

13.07.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Hooodně podobné "50 Shadow", možná až moc. Ale přijde mi, že to má lepší příběh a rozhodně je to lépe napsané. Nicméně víc než kvalitní kniha je to vážně spíš porno v psané podobě.

13.07.2013 3 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Výborná kniha, i když přiznávám, že hlavním plus je pro mě coby milovníka koček Petronius. :) Nicméně doporučuji všem, včetně těch, kterým žánr sci-fi mnoho neříká (ostatně ani já nejsem jeho fanoušek). Jen ten konec by mohl být trochu... Snad méně patetický?

12.03.2013 5 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Vtipně a čtivě napsaný životopis. Jediné, co mi úplně nevyhovovalo, je skutečnost, že se na začátku takřka každé kapitoly většinou vrací nějaký ten rok zpátky oproti době, kdy končila kapitola předchozí. Zkrátka že je kniha psána tématicky a nikoliv chronologicky. Ale jinak skvělé čtení.

02.03.2013 4 z 5