Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Ochranca Ochranca Kristína Brestenská

Další povedená romance od slovenské autorky Kristíny Brestenské, i když musím přiznat, že první díl se mi líbil přece jen o něco víc, tady mi přišlo některé Elisabethino chování nelogické a neodpovídající situaci, ale i tak se to četlo moc pěkně (a slovenština nebyla překážkou :-). A hlavně mě v závěru kniha navnadila na další pokračování, protože George byl jednoduše k sežrání a jeho poznámkám jsem se musela smát nahlas :-)

23.09.2020 3 z 5

Vtipná kniha, kterou ocení zejména ti, co někdy jeli vodu :-) Kamarádi hlavního hrdiny jsou strašně sympatická parta, se kterou bych se z fleku vypravila kamkoli :-)

09.09.2020 3 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Páté pokračování vřesovských rytířů opět nezklamalo, líbilo se mi, že autor trochu víc rozvíjel i rovinu osobního života ústřední dvojice hrdinů, obléhání a bitevní vřava už je u téhle série standard :-)

30.08.2020 4 z 5

Ve stínu královny Ve stínu královny Tanja Kinkel

De facto historická detektivka, kdy se hlavní hrdina snaží zjistit skutečnou příčinu smrti manželky Roberta Dudleyho, resp. zda ji nechal zavraždit, aby se po její smrti mohl oženit s královnou Alžbětou, dcerou Jindřicha VIII. a Anny Boleynové. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného, ale kniha se nečetla špatně, byť znám od autorky lepší.

30.08.2020 2 z 5

Ctnosti války Ctnosti války Steven Pressfield

Víc než autorova snaha o zachycení povahy a možných pohnutek Alexandra Velikého při jeho taženích mě zaujaly nenápadné, ale fascinující střípky informací o tom, v jak úžasné kondici vlastně starověcí vojáci byli, kolik unesli výzbroje a kolik byli schopní ujít kilometrů, to mi přišlo neuvěřitelné. Stejně tak mě fascinovalo, jak vychytaný měla Alexandrova armáda systém velení, že byli schopni efektivně ovládat v bitvě statisíce mužů, nepředstavitelné. Jinak je to ale pro mě osobně kniha na jedno přečtení a nic, k čemu bych se chtěla v budoucnu opakovaně vracet, spíš tak trochu encyklopedie, byť v beletristické róbě :-)

15.08.2020 2 z 5

Grófov syn Grófov syn Kristína Brestenská

Poměrně povedená historická romance, která si myslím, že může směle konkurovat zahraničním počinům. Příjemně oddychové čtení a zvládla jsem ho i ve slovenštině :-) Určitě se podívám na zoubek dalším autorčiným knihám :-)

11.07.2020 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První románový Zaklínač mě tentokrát překvapivě trochu deptal tím stylem vyprávění, kdy se o všem dozvídáte pouze zprostředkovaně a jakoby mimochodem od ostatních postav, u povídek mi to tolik nevadilo nejspíš i proto, že tam bylo víc textu s Geraltem, ale nevadí, do dalšího dílu se určitě pustím :-)

08.07.2020 3 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Knížka byla čtivá a pro mě osobně rozhodně stravitelnější než klasika Emily Brontëové, líbilo se mi, jak autorka zvládla sympatickým a nápaditým způsobem upravit nejen původní zápletku, ale trošku i charaktery postav :-) K tomuhle příběhu se na rozdíl od Větrné hůrky ráda v budoucnu někdy vrátím :-)

02.07.2020 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Moje první kniha od téhle autorky, ale nejspíš ne poslední. Knížka je čtivě napsaná a hlavní hrdinka je sympatická mimoňka se spisovatelskými sklony. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka měla sestru dvojče, přišlo mi to originální, a líbila se mi i ona sonda do duše psavce, jak se Cath uměla ponořit do své práce :-) Nechybí ani sarkastický smysl pro humor (ten dovádí k dokonalosti Cathina spolubydlící Reagan) a trocha toho napětí, jestli Cath dokončí první ročník a jak to dopadne s ukradenou povídkou. Příjemně oddechové čtení, ke kterému se v budoucnu i ráda vrátím :-)

16.06.2020 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tahle kniha nebyla tak napínavá jako Čas odejít, který jsem četla před ní, ale stále je to čtivý román o rodině v nezvyklé a těžké situaci. Luke Warren byl neskutečný podivín a nejvíc mě u něj dojímalo, že navzdory všemu svoji rodinu nejspíš opravdu miloval, jen to neuměl dát správným způsobem najevo.

05.05.2020 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mě rozčilovala svojí zabedněností a zaslepeností, ať už vůči kolegyni/ konkurentce v práci nebo příteli, který se k ní choval jako k onuci :-( Spousta věcí a situací mi přišla těžko uvěřitelných, prostě hodně nereálný příběh, byť napsaný je celkem čtivě. Za mě už druhá kniha od téhle autorky a podle všeho poslední, přišla mi horší než její prvotina Seznam tajných přání :-(

23.04.2020 1 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Další pokračování Vřesovských rytířů nezklamalo, krásně středověké čtení, nechyběly bitvy a sem tam i nějaký ten úskok, prostě pro mě osobně pohodové čtení, ke kterému se v budoucnu ráda někdy znovu vrátím :-)

14.04.2020 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Skvěle napsaná knížka, první nejmíň polovina knihy byla hodně napínavá a byla jsem zvědavá, co se vlastně s Jenninou mámou stalo :-) Konec knihy je pak hodně nečekaný, ale osobně musím říct, že mě trochu zklamal - představovala jsem si tisíc různých možných scénářů a nakonec to nebyl ani jeden z nich :-( Celkově mi to pak trochu pokazilo dojem z knihy, ale i tak jde o další skvělý román Jodi Picoultové :-)

05.04.2020 4 z 5

Nevěsta na prodej Nevěsta na prodej Mary Jo Putney

Oproti autorčiným předchozím knihám (Dáma s tajemstvím nebo Lord v nesnázích) mi tahle přišla jako slabý odvar, hlavní hrdinové mi nějak nedokázali přirůst k srdci, zkrátka průměrná oddechovka, kterou člověk za chvíli pustí z hlavy :-( Škoda.

19.03.2020 2 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Kniha udržela standard předchozího dílu, zůstali víceméně dva hlavní hrdinové - Wolfram Katzinger a Beneš z Vřesova, což mi vyhovuje. A kupodivu mě bavilo i Benešovo budování nového hrádku a strasti s tím spojené. Příjemně oddechové čtení :-)

15.03.2020 3 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Druhé dobrodružství vřesovských rytířů a těch z Olšové se mi četlo podstatně líp než první díl, protože trochu ubylo postav a hlavní děj se už točí víceméně jen kolem johanity Wolframa a Beneše z Vřesova, ze kterého se ve službách Petra z Rožmberka vyklubal taky šikovný bojovník :-) Kniha se mi četla dobře a bavila mě, takže se určitě pustím i do dalšího pokračování, byť jsou teda postavy chlapáckých středověkých hrdinů pana Františka Niedla hodně podle stejné šablony (jako by ve větší či menší koncentraci naklonoval Hynka Tase z Boru :-). Jako oddechový historický román to ale beru a nemám s tím problém :-)

20.02.2020 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Čtivě napsaná vztahová oddechovka :-) Mimochodem po Krasojezdkyni už autorčina druhá kniha odehrávající se převážně někde na cestě :-) Nechyběly vtipné momenty s příliš velkým psem, ani náměty k zamyšlení, kde vlastně leží hranice bohatství a jak těžké je někdy bojovat za lepší budoucnost. Hlavní postavy si mě velice rychle získaly a už hodně dlouho jsem při čtení neměla tak intenzivní pocit, že to, co se tam děje, není fér, a že by takhle svět fungovat neměl (viz Fisherovi, matematická olympiáda nebo třeba majitel baru Des).

18.02.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Podobně jako první kniha se mi i tahle líbila, byť byly některé povídky trochu teskné, závěrečná mi to rozhodně vynahradila :-) Pro fanoušky seriálu nezbytné čtení, knižní Geralt je stejně jako ten seriálový hrozný sympaťák a hrdina, jak má být :-) Navíc se mi líbilo, jak jsem si při čtení postupně uvědomovala, že se pro seriál snažili knihy vlastně jen nějakým způsobem zestručnit, zkoncentrovat, a to je moc milé zjištění :-)

06.02.2020 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Skvěle napsaná kniha, líbilo se mi, jak autorka vystihla vnitřní rozpolcenost hlavní hrdinky, přijde mi to uvěřitelné, a přestože při čtení víte, čeho všeho se na ní její matka dopustila a že to nebylo správné, autorce se povedlo napsat to tak, že Callie rozumíte, proč je pro ni tak těžké si to připustit, fakt dobrá kniha na nelehké téma, ke které se ráda v budoucnu znovu vrátím :-)

02.02.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínač je poměrně čtivým hrdinským fantasy s elfy a tak, ale je pravda, že kdybych nejdřív neviděla seriál a nebyla poblázněná Henry Cavillem :-), asi by se mi kniha tolik nelíbila (proto dávám jenom tři hvězdy). Jako doplněk k seriálu je to ale skvělé a kniha dovysvětluje spoustu detailů a třeba Geraltovo první přání od džina bylo v knize vlastně neskutečně vtipné :-)

19.01.2020 3 z 5