Barabora Barabora komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělá kniha. Nevím co jiného dodat.
Doporučuji :)

13.06.2022 5 z 5

Šťastné a krvavé Vánoce Šťastné a krvavé Vánoce Robin Stevens

Další úplně Mega super díl. Přečetla jsem ho za necelé 2 dny. Prostě nemám slov. Myslím že stačí na vyjádření jenom prostě "WoW".

17.04.2022 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

(SPOILER) Další super díl. Vlastně jsem 2 díl začala číst hned jak jsem dočetla díl 1. A to dělám jen u knih, které mě zaujali.
[Nedokážu říct, jestli byl 1 díl lepší. Ale tím jak mezi sebou měli En a Jirka tajemství, tak možná byla lepší ta jednička kde tajemství pravděpodobně neměli.]
Uz hned na začátku knihy se stalo něco nečekaného a tím nemyslím jenom to, že byl Jirka na pohřbu svého dědy, který má v prvním díle hlavní roli....
To, co se na konci stalo En mě překvapilo, ale jelikož jsem v této knížce nečekala s hlavní hrdinkou smutný konec, čekala jsem, že je někdo zachrání.
V tomto díle jsme se dozvěděli hodně nečekaných věci o En. Nechci tady dal spoilerovat takže to dám do závorky a kdyžtak si to nečtěte ;)
( např to, že slíbila Jirkovi dědovi že se o stroj postará a nebo taky to, že je z Krchlebach)
No ale i tento díl se mi moc líbil a budu usilovat o to, abych se dostala ke 3 poslednímu dílu.
Můžu jen doporučit.

17.03.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

(SPOILER) Už dlouho jsme měli tuto knihu doma a tak jsem se rozhodla, že se do ní pustím. A musím říct, že jsem ráda. Kniha byla jedním slovem úžasná. Jenom mi nesedí jedna věc. Nevím jestli jsem to nepochopila já a v knize je to v pohodě, ale na konci knihy se stroj zastavil pokud vím teda měl se zastavit zbývalo 13 minut a pak En řekla že prašina už není a fungoval ji telefon a díky tomu lak natočila to důkazní video. Jenže, pak je to zase ta stará prašina, kde nefunguje elektřina a mobily nefungují. Tohle mi moc nesedí.
(omlouvám se, možná to tam bylo jinak vysvětlené a jenom já to nepochopila)
No ale jinak prašina byla opravdu skvělá a já můžu jen doporučit. :)

17.03.2022 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

O můj božeee. Zase tak skvělé. Já ani nevím co tu napsat až na to, že Charllota (nebo nevím jak se to píše:D) a taky Gwen teta jsou ty nejhorší postavy. Strašně mě iritovali. Ale ten konec?! Vypadá to, že Gideon je pěkný podvodník a nebo se do Gwen fakt zamiloval. Ach jo jak já bych si přála aby to byl jen omyl.
Každopádně se mi kniha Mega líbila a já najdu nějaký způsob jak 3 díl získat dřív než do mých narozenin. (které jsou za necelých 8 měsíců:-() kdybych měla porovnat 1 díl s 2 dílem tak mi připadají oba strašně super. Ale v 2 dílem jsem jednou měla s Gideon i já sama coby čtenářka fakt respekt:D. Doporučuju. :)

02.01.2022 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

(SPOILER) Tahle knížka se mi strašně líbilaaa. Styl psaní byl takový, že knížka ubyhala strašně rychle a za necelé dva dny byla přečtená.

!!!SPOILER!!!
Vůbec jsem nečekala že na konci Gideon Gwen prostě dá pusu a to je všechno. Hned jak jsem se z toho aspoň trochu vzpamatovala, vzala jsem si 2 díl a začala číst.

Fakt skvělá knížka a uvidím co přinese 2 díl.

Moc doporučuju. :)

01.01.2022 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

WoW to bylo naprosto boží!!

*věty takto označené hvězdičkou budou
obsahovat SPOILER!! *

Co bych chtěla vytknout jsou chyby v textu kterých tam bylo celkem dost.
Na této knížce se mi líbilo, že tam byli nečekaně zvraty a taky že byl člověk překvapený i z toho, kdo je/bude oběť.
Trošku mě překvapilo že tam byla i líbačka a ne jedna. A ten konec?! Okamžitě potřebuju druhý díl. Už vím co si budu přát na narozeniny.
! Tenhle spoiler radši nečtěte ten kdo si knížku chce přečíst!
*celkem mě překvapilo, že vrahem je možná ellie ale moc tomu nevěřím. Sázím na Davida ale ještě mě může něco překvapit*

Moje nejoblíbenější postava je určitě Nate!

Každopádně tuto knížku Mega doporučuji. :)

30.12.2021 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Tak to byla bomba!!! 1000000000000000* doporučuju!!!

15.12.2021 5 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

(SPOILER) Asi začnu tím co se mi na tom ne úplně nelíbilo ale nemuselo to tam být.
A to jsou sprosté slova. Neřeknu, samozřejmě lidem v knize je 18 ale nemuselo to tam tolikrát.
Taky se tam hodně zmiňoval se*.
(Dám tam tu hvězdičku protože nevím xD.)
Ještě chci zmínit to, že jsem na začátku se moc neorijenotvala v ději.
Za chvíli to ale bylo v pořádku.

Jinak to bylo fajn.

A samozřejmě nemůžu zapomenout na SPOILERY
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tohle nebude úplně negativ, jen chci říct. Že jsem čekala něco trochu jiného. Čekala jsem, že se Janie bude hledat ne že se stane (teď opravdu nečtěte pokud si knihu chcete přečíst) ne že Janie umře.
Brečela jsem kvůli tomu, protože mi Janie na začátku přidala trochu až moc sebevědomá. Ale měla jsem ji ráda.

Takže to je vše. Každopádně tuhle knihu doporučuji ale já osobně bych to četla až třeba tak v 13/ 14 bylo moc možná i na mě?
A tohle kniha od 13 let.
(já osobně bych ji dala tak od 14)
Ale doporučuji :)

23.10.2021 3 z 5

Dogman a Superkotě Dogman a Superkotě Dav Pilkey

Komiks který jsem přečetla za jedno dopoledne. Fakt strašně rychlé. Vydařený komiks:)

16.10.2021 5 z 5

Špinavá školní hra Špinavá školní hra Robin Stevens

Skvělé. Moji oblíbenou z 5 je rozhodně Una vyžaduje aby byl i 5 díl! :D :)

26.09.2021 5 z 5

Záhada zamčeného kupé Záhada zamčeného kupé Robin Stevens

3 díl byl jedním slovem dokonalý. :). Byla jsem pak smutná, že už to mám přečtené:D skvělá knížka. Nejlepší série na světě:)))))

23.09.2021 5 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Super komiks. Čtení na jedno odpoledne. :)

23.09.2021 5 z 5

Čaj s kapkou jedu Čaj s kapkou jedu Robin Stevens

Vůbec jsem nečekala kdo je vrah. Skvělá knížka. Miluju jiiiiiiiiiiiiii!!

11.06.2021 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Nejlepší knížka na světě! Úžasné. Zítra si jdu do knihovny pro 2 díl, už se strašně těším!!!!!!!!!!!

06.06.2021 5 z 5

Příběhy neskutečný narozkový frašky Příběhy neskutečný narozkový frašky Rachel Renée Russell

Skvělá knížka! Tenhle díl se stal jeden z nejlepších dílů z téhle jedné z nejlepších sérii, kterou jsem kdy četla!

04.06.2021 5 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Super knížka, strašně se mi líbila. Ale na začátku, jsem neviděla, jestli je princezna a princeznou nechce být, nebo není, ale chce. Jak to je v anotaci. Ale jinak skvělá knížka. 5*

01.06.2021

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Super knížka. Na mě možná blbá romantika, ale 4*

18.05.2021 4 z 5

Stella na módní přehlídce Stella na módní přehlídce Regina Bizzi

Moc milá knížka. Stella mně vždycky připadala nafintěná. Taky že je, ale tady mi ji bylo líto.

12.05.2021 4 z 5

Dívka odnikud Dívka odnikud Radka Zadinová

Bylo tam mě moc romantiky a tak, když jsem byla asi v polovině, jsem si řekla:,, a dost! " romantika tam byla neustále, a tak jsem tuhle knihu nedočetla. Ale to není chyba autorcina, ale moje. Jsou tam ale věci, které mě bavily, a kterým musím dát plusový bod. Např. Líbilo se mi, jak tam ta holka (četla jsem asi skoro před rokem, tak si nepamatuji,) žila na té vesnici, dojila krávy,...... To se mi libilo, proto dávám 3*.
Ale pro ty, kteří rádi čtou romantiku, to moc, moc, a moc doporučuji.

12.05.2021 3 z 5