_Bára_ _Bára_ komentáře u knih

Film Vězeň z Azkabanu jsem už od malička neměla moc ráda. Ovšem knížka mě neskutečně chytla. Je zde spousta novinek a já si to neskutečně užívala. Nejvíc jsem si samozřejmě užívala famfrpálová utkání. Rozhodně už se neskutečně těším na Ohnivý pohár.

12.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha, která nadchne všechny čtenáře různého věku.

30.10.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Wow. Tohle bylo krásný. Vtipný, roztomilý a samozřejmě to bylo i trochu klišé. Ovšem připadalo mi, že jak Lena tak Ryan nebyli úplně dokonalí. Lena mi okamžitě sedla a i přesto, že byla ze začátku taková fiflena z velkoměsta, na konci byla dokonalá. Ryan byl prostě úžasnej. Nejdřív jsem ho chtěla místy zabít, ale i ta jeho napruzená nálada byla nakonec dokonalá. Scény z lyžování, vířivky a z hotelu byly naprosto nezapomenutelný. Dějově mi to hodně připomínalo Začít znovu, takže fanouškům Mony Kasten mohu tuto knihu vřele doporučit. Neskutečně se těším na druhý díl, který bude z pohledu Izzy a Willa. Oba dva dostali v prvním díle dost prostoru na představení a neskutečně jsem si je oblíbila, hlavně Izzy. Myslela jsem, že po knížce Neopouštěj mě už nebude nic lepšího, ale tohle mě vážně překvapilo. A samozřejmě ta obálka je brutální.

22.08.2021 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Konečně jsme se dočkali dalšího dílu.
Knížky jsem se vůbec nebála, protože vím, že měla dobré ohlasy v zahraničí.
Bylo to něco lehce odlišného od předchozí trilogie, ale možná to je dobře. Feyre a Rhysand si své slávy už užili až až.
Nesta byla velice zajímavá postava a rozhodně jsem jen uvítala popisování jejích myšlenek.
Pokud jste předtím Cassiana nemilovali, tak teď určitě budete. Jak mu všichni řekli, tak udělal, dal jí šanci.
Celková romantická linka je dost okatá, ale i tak jsem četla se zatajeným dechem. Děj byl lehce ke konci zrychlený, ovšem je mi jasné, že už můžeme přemýšlet nad tím, jak to bude pokračovat, protože ten konec není úplně uzavřený. Při poslední části jsem vyloženě nedýchala.
No prostě, bylo to boží.
Hodně lidí si stěžuje na zvýšenou sexualitu v tomto díle, ale mně nepřišlo, že by jí tam bylo oproti minulým dílům víc. Spíš tyto scény byly více popsané.
Jediná věc, která mi vyloženě vadila byly časté chyby v překladu. Za to Maasová nemůže, ovšem když už na tu knihu čekáme rok a její vydání se přesouvá, tak bych čekala, že tam nenajdu tolik chyb.

Teď nás čeká druhý díl Půlměsíčního města, které u nás snad vyjde ještě letos. No a na další příběhy z Velarisu si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

28.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět krásná knížka. Líbilo se mi, že v tomto díle byl větší prostor dán Ronovi a Harrymu. U valentýnské kapitoly jsem byla smíchy bez sebe a mrzí mě, že jsme se s ní nesetkali i ve filmu. Moc se těším až se opět vydáme do Bradavic, již do třetího ročníku.

07.12.2021 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Tohle bylo krásné počtení. Opravdu oddechové, ale zároveň pořádně na zamyšlení. A ty obrázky jsou krása na oči.

27.08.2021 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Srdcem proti zdi se četlo samo. Nepostrádalo to drama, humor, smutek. Vanessa byla super hlavní postava a hned jsem si ji oblíbila. Aiden byl oproti tomu strašný bručoun, jeho chování mi mnohdy neskutečně vadilo, ale na konci se choval už líp. Samotný děj dával smysl a až na některé časti, které se zbytečně táhly, se mi líbil a můžu říct, že jsem na začátku byla docela překvapená, co se z toho vyklube. Neskutečně jsem si oblíbila Zaca, který byl skvělá vedlejší postava. Už se nemůžu dočkat na další knížku, která bude určitě zase super!

01.08.2022 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Díky povinné četbě jsem se na tuto klasiku dostala i já. Některé příběhy byly neskutečně napínavé, ale třeba Odysseovi cesty jsem s námahou dočítala.

14.12.2021 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

(SPOILER) Příběhy o Jacku Rozparovači jsou jedny z mých oblíbených. Ani u tohoto jsem nebyla zklamaná.
Neskutečně jsem si užívala sebevědomost a odvahu Audrey Rose. Takhle silnou postavu jsem snad v žádné knize nezažila. Znám spoustu knih, kde se o to autorky pokoušely, ale vždycky se něco pokazilo.
Thomas byl už od začátku neodolatelný. Jejich počáteční pošťuchování, které vyvrcholilo až v polibek bylo kouzelný. Do paměti se mi vryla pasáž v uličce a pasáž při přípravě oblečení na lov Jacka Rozparovače.
Jak zde skoro všichni píšou, vraha jsem taky už tak od 100. stránky tušila. Ovšem důvod, proč byla ta postava Jackem Rozparovačem bych nikdy netipla.
Zároveň musím ocenit, že zde autorka neprozradila vraha veřejnosti. Stejně jako v realitě. Údajně se ví, kdo to byl, jenže nikdo to neví přesně. Stejně tak tomu bylo zde, někdo věděl kdo je vrah a někdo ne.
Jediný nedostatek je, že začátek knihy se na moje poměry krapet táhl.

27.09.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak tohle jsem nečekala. Rozhodně jsem byla milé překvapená a absolutně jsem netušila jak to skončí. Samozřejmě už podle názvu Námi to končí jsem byla zmatená. A celou dobu jsem netušila s kým nakonec Lily skončí, jestli s mým favoritem Atlasem, nebo s Rylem. Colleen se opět překonala a já už se moc těším až u nás vyjde na podzim její nová knížka November 9.

13.07.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Musím říct, že tenhle díl mě dostal možná o něco víc než ty předchozí. Blake byl už skvělej ve čtvrtém díle a nebylo těžké ho nemilovat, i přes ty jeho nálady, kdy si zasloužil zabít. A Jude, já si ji hned oblíbila. Hrozně moc se mi líbilo napětí mezi Blakem a Jude, v tomhle se mi sice možná víc líbila Sawyer a Isaac, ale i tak. Někomu může vadit, že už tady tolik nebyla Allie, Kaden, Spencer a Dawn, ale já za to byla ráda, protože Jude a Blake byli kompletně nové postavy, neznali jsme je od prvního dílu, a mě to dost potěšilo. Najednu stranu mě mrzí, že tato série končí, protože bych hrozně ráda četla příběh o Ezrovi a Scottovi. Ovšem všechno někdy končí a série Znovu bude mít vždycky speciální místo v našich srdcích.

20.04.2021 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Byla to moc hezká knížka. Mně osobně se víc líbila autorčina druhá knížka, ale tahle byla taky skvělá. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná, děj, romantická linka a další. Autorka nás provedla po Americe a bylo to fajn. Pokud nemáte co dělat o letní večery, nebo si chcete zlepšit dlouhou zimu, touto knížkou neuděláte chybu.

14.02.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tohle bylo něco! Rozhodně lepší než první díl. Postavy mi mnohem víc sedly a úplně jsem si zamilovala Rhyse, a to jsem si myslela, že už to víc nejde. Na konci jsem si říkala, že je to strašně rychlý a jednoduchý, že přijde zvrat. Taky že přišel. A to pořádnej. Tohle jsem rozhodně nečekala. Za mě paráda. Moc se těším na další díl.

16.01.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tato knížka byla síla. Je to moje první knížka od autorky a byla jsem víc než spokojená. Sedl mi styl psaní autorky. Strašně moc se těším, až se pustím do jejích dalších knížek. Rod země a krve pro mě byla novinka v tom smyslu, že to bylo skvělý fantasy, mělo to poutavou zápletku a celej příběh bylo jedno velký vyšetřování. Zároveň nechyběly milostné pasáže. Byly chvíle, kdy jsem se strašně nasmalá a kdy jsem byla hrozně naštvaná a občas jsem si říkala, že Bryce je úplně blbá. Ovšem posledních pár kapitol jsem brečela a měla jsem radost z toho, jak to dopadlo. Strašně mě překvapilo množství zvratů. Něco se stalo, nějak to vyřešili, jenže pak se tam zase něco vyskytlo. Rozhodně nesouhlasím s tím, že knížka začne být zajímavá až od strany 350 (nebo jiné stránky). Mě knížka do svého děje vtáhla automaticky od první stránky a s každou další stránkou jsem nemohla přestat. Kniha je čtivá a rozhodně mi za to ten týden čtení stál. A troufám si tvrdit, že to je možná i nejlepší kniha roku 2020.

04.01.2021 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Přemýšlím, jestli se mi tenhle díl líbil víc nebo míň než ten první. Oba dva mají své nedostatky. V tomhle mě možná lehounce zklamal milostný trojúhelník. Hrozně jsem se těšila, že se chce konečně někdo s tímto, ne zas tak lehkým tématem, popasovat. Bohužel to bylo jako vždy. Už od začátku vám je jasné, jak to vlastně skončí. Ale zase musím uznat, že by bylo brutální, kdyby s Willem vážně neskončila. Celkově mě děj bavil, Izzy mi neskutečně sedla a byla to prostě pohodová oddechovka.

19.04.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Rozhodně je zde opět skvěle zpracováno vážné téma, ovšem nebyla jsem tak nadšená jako u Dopisů, něco tomu chybělo. Příjemné zpestření času, ale nebylo to tentokrát ono.

27.01.2022 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Musím se přiznat, že absolutně nevím co napsat. Absolutně jsem nedokázala určit, kdo je vlastně vrah a celkově zápletka byla pro mě skvělá. Pro mě je to první kniha tohoto žánru, takže jsem si nebyla tak jistá, jestli mě to nadchne. Ale teď můžu na sto procent říct, že toto není má poslední knížka tohoto žánru. Jinak byla kniha čtivá a různé záznamy z vyšetřování byly velice příjemné zpestření.

22.06.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Musím říct, že já jsem z druhého dílu úplně nadšená a celý jsem ho dala na jeden nádech přes víkend. Hrozně se mi líbily hlavně dialogy Lucy a Sage když spolu nebyli a navzájem se k sobě chovali přímo příšerně. A celkové rozvinutí jejich vztahu bylo hezky rozepsané. Na jednu stranu mi tento díl sedl víc než první, hlavně z ohledu dramatu a napínavosti. Ovšem souhlasím se všemi, co píšou, že se z toho dala udělat pouze jedna knížka. Já osobně bych prvních sto a posledních asi šedesát stránek zapojila do prvního dílu a vůbec bych se nezlobila. Jenže, kdyby byla asi jen jedna knížka, tak by se mi příběh Sage a Lucy hůř opouštěl. Kdyby se autorka náhodou rozhodla vytvořit příběh třeba z pohledu April nebo Connora, já se zlobit nebudu.

30.05.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle byla asi nejlepší knížka od Mariany Zapaty, která u nás zatím vyšla. Byla vtipná, sarkastická, plná emocí. Kulti byl skvělej, ale nejsem velkej fanda fotbalu, takže mě tak nenadchl, ale Lukov je jinej levl. Jasmine mi byla už od první stránky sympatická a jakmile přišel na scénu Ivan, tak jsem byla nadšená. Na knížku jsem se nějak extrémně netěšila (po Rytmus, já & Malachyn jsem byla na vážkách) ovšem tohle bylo úplně jiný.
Moc se těším až u nás vyjde další autorčin příběh.

08.05.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Celou dobu jsem si myslela, že to bude prostě román, ale ono ne. Snad ještě nikdy jsem nebyla takto překvapená. A musím říct, že se to četlo samo. Ovšem musím říct, že se mi hodně líbilo že hlavní myšlenkou knížky ani nebylo to, co se stane za pět let, ale hlavní myšlenkou bylo přátelství. Přátelství dvou úplně odlišných lidí. A bylo tam ukázáno, že mnohdy je láska mezi kamarády silnější než láska mezi mužem a ženou. Ano, tahle knížka má nějaký ty chybičky, ale která nemá. Souhlasím, že knížka mohla mít trochu víc stránek, ale mně se ty ostatní chyby líbily.

11.04.2021 4 z 5