Bar16 Bar16 komentáře u knih

Jasný cíl Jasný cíl James Patterson

Mám Pattersona strašně ráda, ale tuhle knížku jsem před sebou táhla od srpna až do konce roku. Nevím, jak moc má podíl méně času na čtení, ale kdyby byla fakt čtivá, tak se na ni těším. Je to má poslední kniha roku 2022, rozhodně na autora nezanevřu a vždycky si s chutí otevřu jeho knihy. Jen ty s příchutí terorismu, ty se moc nečtou samy, no...

01.01.2023 2 z 5

Na tenkém ledě Na tenkém ledě James Patterson

James Patterson patří mezi mé nejoblíbenější autory a oblíbila jsem si ho hlavně díky sérii s Alexem Crossem. Avšak už jsem se několikrát trochu zklamala právě v této sérii, protože je tam často hodně mafie a tohle téma mě moc nebaví. Od té doby jsem trochu nejistá, ale tentokrát to bylo super. Dějové linie do sebe hezky zapadaly, finální vysvětlení nebylo v rychlosti psané na posledních dvou stranách... A navíc Nana, ta je fakt nesmrtelná a skvělá!

18.04.2022 4 z 5

Nejvyšší čas vypadnout Nejvyšší čas vypadnout Claire Askew

Kniha se mi moc líbila. Téma jako takové je na přečtení lákavé a zajímalo mě, jak autorka pojme děj z pohledu tří postav. A myslím, že se jí to povedlo. Někde za půlkou knihy začal děj trochu stagnovat, ale potom se to zase rozjelo a myslím, že to autorka i pěkně zakončila.

13.03.2022 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Po minulé povídkové knize jsem tuto otevírala trochu skepticky, možná proto mě potom tak bavila. Snad u jedné povídky jsem se nudila, zbytek byl super! :-)

29.12.2020 4 z 5

Miluj mě víc Miluj mě víc * antologie

Povídky mě moc nenadchly, bavily mě snad dvě nebo tři, jinak silný podprůměr.

29.12.2020 2 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Začátek byl hodně dlouhý, musela jsem se do čtení nutit a trochu se bojím, že za mojí čtecí krizí stojí právě tahle kniha. Přesto mě bavila, protože zhruba od poloviny děj dostal spád a četla se rychleji a lépe. Nakonec tedy docela fajn kniha, nenadchne ani neurazí.

31.08.2020 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Milá knížka pro každého fandu seriálu Přátelé. Sice jsem čekala, že tam bude více historek z natáčení, ale svůj účel kniha splnila - odpočinula jsem si u ní a s úsměvem na rtech vzpomínala na scénky ze seriálu :-)

31.12.2019 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Kniha se ke mě dostala docela náhodou a normálně bych si ji sama ke čtení asi nevybrala. Musím říct, že první půlka knihy byla taková nemastná neslaná, strašně dlouho se rozjížděla, druhá polovina byla rozhodně lepší a posledních 50 stran jsem doslova zhltla. Takže takový zlatý střed :-)

29.12.2019 3 z 5

Vražda na Hallandovi Vražda na Hallandovi Pia Juul

Velice zvláštní kniha. Vzhledem k tomu, jak je útlá, tak se čte rychle. Nečekejte ale, že vás nějak extrémně nadchne a bude nutit jen číst a číst. Protože příběh je sám o sobě velmi zvláštní. Jako jednohubka dobrá - nenadchne, ale ani neurazí.

20.09.2019 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Motivační knihy jsi jednou za čas přečtu, protože mě tohle téma trošku zajímá, jen mám pocit, že je ve všech to samé. Ono ne každé v každém zaměstnání jde ráno začít todo-listem, když se mi každý den pracovní plány mění asi tak 3x a v pracovní sféře všichni radí to samé a mě je to dost na prd. To mě trošku mrzí, na druhou stranu, určitě si z knihy něco vezmu, protože obsahem byla fakt výborná a takový buzer-lístek bude brzo na mé lednici.

05.02.2019 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Milá knížka, ve které je soubor zamilovaných vět mužů, kteří svou lásku dokázali vložit do vět. Knihu nelze nějak hodnotit, protože každý vyznává lásku jinak.

07.09.2018 3 z 5

Jen pro zvané Jen pro zvané James Patterson

Mé první setkání se sérií Private a opět musím říct, že se autorovi vydařila. Chtělo to konečně nějaké oživení, něco jiného než Alexe nebo Ženský vyšetřovací klub (i když, obě série jsou skvělé a nikdy nenudí). Jak už je u Pattersona zvykem, v knize jsou minimálně dvě dějové linie a obě jsou pečlivě vymyšlené. Dokonce musím říct, že jsem byla mile překvapena - občas se stane, že jakmile se vyřeší jeden případ, tak klíč k tomu druhému přijde záhy a za dvě kapitoly je vyřešen. Tentokrát si s tím autor pohrál a nic neuspěchal. Doporučuji.

18.05.2018 5 z 5

Zabít Alexe Crosse Zabít Alexe Crosse James Patterson

Často jsou příběhy s Alexem propojené s teroristy. Toto téma nemám moc ráda, ale stejně jako u knihy Štastné a veselé bylo spíše na vedlejší koleji. I proto se mi příběh hodně líbil. Takový typický Patterson. Těší mě, že i přes tu spoustu knih, které autor vydává, neklesá jejich kvalita.

07.05.2018 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Má první kniha od Coelha a první seznámení s Matou Hari. Věděla jsem, kdo byla, ale nikdy jsem se do detailu nezajímala o její život. Knížka je tenká, čte se rychle, příjemné zpestření do tramvaje či jednohubka na sobotní odpoledne.

23.02.2018 4 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark má svůj styl a ten mi sedí. Tato kniha měla zajímavý námět, každopádně si myslím, že kdyby byly některé pasáže více propracované, knize by to neuškodilo.

22.12.2017 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Pěkná pohádka, čtvrtou hvězdu dávám za věk autora, protože mě propracovanost příběhu docela překvapila :-)

10.12.2017 4 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Oddechovka. Je super, že Jeff Kinney měl tento nápad, fajn knížka pro děti :-)

04.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení Dobře mi tak jsem byla k této autorce trochu skeptická, ale nebojím se dávat druhé šance a jsem ráda, že ji Radka Třeštíková dostala. Bábovky byly skvělé, ukázaly, jak život dokáže být těžký a člověk si uvědomí, jaké blbosti v životě řeší... Moc pěkná knížka, určitě si přečtu ještě něco dalšího.

20.04.2017 5 z 5

Podraz Podraz James Patterson

Jako vždy skvěle promyšlený příběh a zápletka. Patterson umí prodat napětí, konce jsou u něj vždy rychlé. Kniha měla spád a líbí se mi, že ne vše se vyřešilo... Že další kniha bude pokračováním :-)

15.04.2017 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Taková klasika - nenadchne ani neurazí. Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy mi nebylo moc dobře a nechtěla jsem číst něco, nad čím se musí přemýšlet. Všimla jsem si jí v polici a řekla jsem si, že to bude určitě to pravé. Filmy s Bridget mám moc ráda, tato knížka už je trochu jiná generace, ale splnila daný účel - nemusela jsem u knihy přemýšlet a proto ji hodnotím zlatou střední cestou :-)

19.03.2017 3 z 5