Bar16 Bar16 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

K tomuhle nemám co napsat. Pokud jste ještě nečetli sérii Harry Hole, doporučuji od prvního dílu postupně. Jen si hezky zamilujte všechny ty postavy jako my ostatní. Za mě jeden z nejlepších dílů. Ufff. Jdu to vstřebat.

26.01.2020 5 z 5

Už mám od autora přečtenou knihu o panu Benešovi, která se mi četla moc dobře, takže jsem tušila, že povídání s Josefem Marešem bude taky čtivé. Když se sejde téma, které vás zajímá, trochu o něm víte, ale každou stránkou se dozvíte něco nového, je to přesně ta kniha, která potom nejde odložit. Takže za mě super :-)

12.03.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Musím říct, že mě kniha fakt bavila. Byly chvíle, kdy se děj trochu táhnul, ale celkově to rozuzlení a zjištění, kdo je vrah, mě dostalo tak, že jsem na to hned zapomněla. Sama jsem tipovala někoho jiného, takže jsem byla překvapená a to se mi na tom líbilo. A konec je klasicky akční, jak to u severských krimi bývá.
Jsem zvědavá, jak se jim povedl seriál. :-)

27.06.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ano, milá Colleen, jen tak dál!
Více netřeba komentovat.

15.06.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přiznám se, styděla jsem se, že neznám tvorbu snad nejznámější autorky detektivních příběhů. Deset malých černoušků je skvěle promyšlený příběh, u kterého můžete jen spekulovat kdo a co... Jsem z něj nadšená! Další autor, po kterém sáhnu, když se zase objeví čtecí krize :-)

13.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha měla pro mě trochu pomalý rozjezd, ale autorův styl se mi líbí, už jsem od něj něco četla, takže jsem věděla, že se to rozjede a bude se mi to líbit. Krátké kapitoly jsou jenom bonus.

06.07.2023 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tato kniha nepotřebuje komentář. Je to děsivá připomínka toho, jaký byl život za války. Film jsem viděla už hodně dávno, asi si ho připomenu...

16.11.2016 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Byla jsem docela mile překvapená, jak se kniha rychle četla a když jsem ji zaklapla, tak jsem zjistila, že jsem se u ní vlastně vůbec nenudila. Druhou polovinu jsem přečetla na jeden zátah a i když v ději nebyly nějaké extrémní zvraty, kniha mě moc bavila a od autorky si určitě ještě něco přečtu.

31.01.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvěle napsané pokračování Smrtky, děj byl chvílemi trochu předvídatelný, ale kvalitu knihy to nesnížilo. Konec se Shustermanovi opět povedl, ještě štěstí, že mám třetí díl po ruce. Jsem zvědavá na ukončení série, protože závěr Nimba byl hodně otevřený. Jen jsem nečekala, že autor umí být tak krutý.

21.03.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem měla v knihovně položenou už dlouho, ale pořád jsem na ni neměla náladu. Loni koncem roku jsem si koupila Nimbus, že si je pak po vydání Zvonu přečtu všechny najednou a trochu mě nakoplo i společné čtení. Trošku jsem se bála, že se mi líbit nebude. Ale strach byl zbytečný, bylo to skvělé, úplně jiný svět, odtrhlo mě to od reality a Shusterman se hned po jedné knize stal mým oblíbeným autorem, jelikož mám v brzké době v plánu přečíst všechny jeho knihy, které u nás vyšly.

13.03.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

No teda! Už dlouho jsem u autora, kterého jsem s knihou poznávala, neměla tak často zadržený dech. Za mě výborně napsané, krátké kapitoly jsou pouze plus, protože udržují napětí. Doporučuji!

10.06.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Přiznám se, trochu jsem se bála, jelikož i mírné srovnání s Kingem u mě spustí vykřičník v hlavě. Proto jsem se snažila nesrovnávat a jen si užívat čtení. A užila! Kříďák mě překvapil, byl poutavě napsaný a jen doporučuji!
P.S.: Podobnost s Kingem jsem ale našla už na začátku - kapitoly, které střídaly dětství a dospělost, styl, jakým je to vyprávěno... Dostala jsem si chuť znovu přečíst To!

17.05.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tušila jsem, že se Colleen stane mou oblíbenou autorkou a tato kniha mi to jen potvrdila. Není potřeba psát slohy - kniha byla skvělá. Doslova jsem ji zhltla a navíc mi to téma bylo hodně blízké... A donutilo mě se zamyslet nad životem. Doporučuji!

12.11.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá pohádka, která každého dospělého donutí se nad sebou zamyslet :-)

25.05.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nevýhodou při čtení této knihy je moment, kdy si uvědomíte, že chcete pořád číst a číst a číst, ale nemůžete, protože si chcete knihu vychutnat... Co kdyby už další nepřišla? Nemám slov, za mě 100%!

23.05.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která mi před dvanácti lety vzala dech. Tehdy jsem jí ale nerozuměla tolik, jako nyní - a přesto jí nikdy neporozumím. Kniha, která mě nutí zamyslet se nad vším, co se událo, co se děje. Jak kruté jsou lidské osudy. Kniha, kterou by si měl přečíst každý.

21.07.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nevím, po přečtení posledních řádků mám takové rozporuplné pocity. Až se to blíží zklamání. Nevím proč, kniha se mi líbila od začátku do začátku poslední kapitoly. Byla perfektní, vrahů mě napadlo několik, jen ten pravý mi unikl... A zase ta zbytečná smrt, ti hajzlíci přežijou všechno a ty, které si oblíbí nejen Harry, ale i já, se na konec nepodívají. Ovšem ta poslední kapitola... To, že bylo na konci napsáno KONEC ani teď neznamená, že bude konec. Podle poslední věty všichni tušíme, že pokračování bude. A co si budeme povídat, ono to vlastně opět skončilo otevřeně... A tak pořád přemýšlím na čtyřmi nebo pěti hvězdičkama.... Jestli těch posledních 20 stran z 600 může ovlivnit jednu hvězdičku. Ale asi ne. Nemůže.

27.07.2015 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Byla jsem hodně zvědavá, co je na té knize tak strašně skvělého, že ji všichni hodnotí kladně. No a vtáhla i mě. Četla se úplně sama, sice asi každý tuší, jak příběh dopadne, ale často jsem se smála a fakt mě styl psaní autorky hodně bavil. Moc skvělá oddechovka.

30.03.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě skvělé. Po strašně dlouhé době jsem se nemohla od thrilleru odtrhnout, a to i přes to, že jsem vraha tušila už asi od poloviny knihy. I přes to, že znám v knize zmíněné sériové vrahy, nepřišlo mi předvídatelné, co se stane. Autorka podala příběh poutavě a určitě tomu pomohly krátké kapitoly, které mě nutily si přečíst ještě kousek.

30.03.2023 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Knihu jsem brala jako nenáročné čtení a to se mi taky potvrdilo - možná proto se četla skoro sama. Je tam spousta vtipných situací a několikrát jsem se přistihla, že se směju nahlas. Doporučuji na dovolenou :-)

27.06.2022 4 z 5