Bandini Bandini komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Na téhle knize je všechno skvělé. Děj, postavy, dialogy, chlast...ani u jednoho slova jsem se nenudil. Smutné a zaroveň se u toho člověk i pobaví. Jak tu někdo níže psal, velice nadčasové. Dávám plnej počet.

31.07.2021 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

"...lide se proti mne nespolcili, stalo se akorat to, ze se nic nestalo..."
Houellebecquv antihrdina dava az neprijemnej nahled na dnesni realitu, bez omacek a reklamich sloganu o krasnem zivote vam vyvali drzku v blate a necha vas v nem lezet. Tato intelektualne-vulgarni kniha (krasna kombinace) ma u me po dlouhy dobe plnej pocet hvezd. A jsem rad, ze i v dnesni dobe vycházejí tak skvele knihy. Byl jsem uz dost skepticky, ale Houellebecq setsakra umi!

23.01.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Dávám plnej počet hvězd! Naprosto strhující čtení. NÁDHERA! Excuse my Caps Lock. A je mi úplně jedno, jestli je to autobiografie nebo si to autor vymyslel. Celou dobu jsem mu fandil a prožíval s ním všechny dobrodružství. Přečteno jedním dechem.

26.01.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Není to má nejoblíbenější od Londona, ale moc moc zajimavá a zvláštní kniha. Všechny jeho toulky mě úplně nebraly, nejvíc se mi líbilo vyprávění z věznice. Na zavěr jen dodám, že Jack London je King! :)

29.05.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tuhle knihu doporučuju číst pouze pokud mate duši čistou jako sníh. Já ji mám černou jako od kávy a Oscar Wilde mě nutil celou dobu cítit tu odpornou hnilobnost...

25.05.2020 3 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Výborná kniha, četla se sama. Sapkowski a jeho skvělý příběh, postavy, dialogy, humor...řekl bych lepší než Zaklínač a to jsem jeho velkým fanouškem.

07.01.2020 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nádherná, napínavá, brutální kniha.

10.01.2021 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jsou tam hezké myšlenky, ale na můj vkus je to až moc červená knihovna. Hlavní hrdinové mi lezou na nervy se svými problémy, než abych jim fandil. Jediný jejich skutečný problém je okupace (to bohužel), ale jinak: Chudák Tomáš už neschopný popadnout dech z věčného šukání (haha...no), Tereza je z toho nešťastná ( proč ho neopustí?) a měla nešťastné dětství ( kdo ne). Atd... SPOILER: Jediná část která mě dojala byla, když jim umíral pes. Ale jsem rád, že jsem knihu četl.

07.01.2020 3 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Skvělé! Ode dneška se ze mě stává buddhista a vandrák! :)

11.09.2021 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Prvních 100 stránek docela trápení, hodně postav a každá se jmenuje buď Alexandr Alexandrovič nebo Nikolaj Nikolajevič, autor skáče z jednoho děje do druhého...ale pak se to rozjede a krása střída nádheru! Hlavní hrdina vede dechberoucí monology i dialogy, kniha je balena do tak krásných slov až nechápu, jak někdo muže něco takového napsat. Knize dávám o jednu hvězdu méně než by si zasloužila a to jen proto, že jsem malej intelektuál na něco tak velkého. Možná bych to víc ocenil v pozdějším věku...

25.06.2021 4 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Na tuhle knihu jsem se velice těšil, ale bohužel je trochu zklamáni. Prvních cca 100 stran výborných, jedna skvělá myšlenka za druhou, ale zbytek knihy už jen popis přírody. Ale jsou tam zajímavé věci, určitě stojí za to.

18.09.2019 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

80 procent knihy jsem si říkal, že to je hrozná nuda, vůbec jsem to vlastně nechápal a pak se to všechno začalo spojovat a nakonec je to jedna z mých nejoblíbenějších.

22.08.2019 4 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nádhera! V knize se nenašla pasáž, u které bych se nudil. Až na hlavní postavu vypravěče jsou všichni ostatní úplně na hlavu. To já tuze rád! ;)

09.07.2021 4 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Nic pro slabsi povahy, brutalni a smutne. Celou knihu jsem polil slzami. Autorka ale pise krasne.

11.06.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc hezká pohádka.

13.04.2021 3 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Irvinga jsem mel v mladi hodne rad, ale 60 stranek ze 100 psat o zapaseni, o kterem jsme uz hojne cetli v predchozich knizkach....je to vata Johne!

28.07.2020 2 z 5

Zeptej se prachu / Ask the Dust Zeptej se prachu / Ask the Dust John Fante

Bukowski je můj hodně oblíbený autor, ale musím říct, že po přečtení Ask the dust jsem byl nepřijemně překvapen, jak obšlehl Fanteho. Stejný styl psaní, stejná témata...každopádně doporučuji oba a Ask the dust je povinnost.

22.08.2019 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Masterpiece!

16.08.2019 5 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Život je jen znepokojující epizoda jinak v bezbolestném klidu nicoty.

16.12.2021 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Jednoduchý čtení, lacinej humor. Ale pokud si chcete odpočinout, proč ne.

05.05.2020 1 z 5