bamba bamba komentáře u knih

Chemie kolem nás Chemie kolem nás Alois Červín

Logicky a faktograficky poskladaný okrem iného ucelený pohľad na vesmír okolo nás.

06.03.2018 5 z 5

Výchova kojence v rodině Výchova kojence v rodině Jaroslav Koch

vynikajúca kniha s obrázkami - cvičenie s dieťaťom v jednotlivých týždňoch po narodení. Jeho psycho-motorický vývoj v jednotlivých mesiacoch, pričom sa to dá postupne čítať. Je to svojim spôsobom bedeker pri výchove už ďalších generácií a požičiavam túto knihu ďalej.

27.12.2016 5 z 5

Naše dítě Naše dítě Miroslava Klímová-Fügnerová

z môjho pohľadu príšerná kniha - dieťa držte za sklenenými dverami a pozorujte ho občas cez okienko....Našťastie som mala ešte aj inú literatúru a dosť ma naučili naše mačky. V prírode žiadna matka nenechá svoje mláďa plakať - mohol by ho zožrať okoloidúci.Ako recesia možno ujde, ale nikdy by som na základe tejto knihy nevychovávala svoje vlastné deti.

27.12.2016 odpad!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neviem, čo by som robila na mieste hrdinov a som rada, že na ich mieste nie som. Ale nie som ten typ, čo odpúšťa!
Chce to od autora riadne gule a žalúdok niečo takéto napísať.

30.09.2016 5 z 5

Můj přítel Monty a ti druzí Můj přítel Monty a ti druzí Heinz Jakob Tauber

Tak krásne Švejk z druhej strany a za druhej svetovej vojny ani veľmi spracovaný nebol. Plus pohľad na to, ako skončili jednotliví vojaci a "oceňovanie" jednotlivých pohlavárov a potentátov v rámci vojny a prípadne aj mieru.

04.09.2016 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Po prvom prechode cez hranice si celú noc vylepšujú svoju ekonomickú situáciu prevádzaním ďalších utečencov.

21.08.2016 5 z 5

Vězeňský deník Vězeňský deník Jeffrey Archer

jedna z najslabších kníh, akú som do autora čítala. Ale je to možno dané tým, že mám iné skúsenosti s inými basami - za iné previnenie a v inom čase, a s inými denníkmi z nich.

20.08.2016 1 z 5

Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Dům, domov, domácnost, dějiny architektury Bill Bryson

Páči sa mi Brysonov zmysel pre logiku, fakty a zmysel pre humor.V takejto trojkombinácii to býva málokedy.

13.04.2016 5 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

nádherná história objavov a objaviteľov, boj o prvenstvo a k tomu spústa zaujímavých informácií.

24.02.2016 5 z 5

O čem vyprávěla kočka Babočka O čem vyprávěla kočka Babočka Marie Filipová

krásna sonda do mačacieho a ľudského života - pre deti.

24.02.2016 5 z 5

Atlantida holíčských Židů Atlantida holíčských Židů Heinz Jakob Tauber

nádherná kniha o tom, kam sa podeli susedia, kamaráti a známi z Holíča.To je vždy tak trochu iba na okraj na záver každého príbehu.

23.02.2016 5 z 5

Aká bola dávna škola Aká bola dávna škola Bibiana Wallnerová

veľmi prijateľným spôsobom napísané o histórii školy, školstva, spôsobu učenia pre väčších a aj pre dospelých čitateľov. O hviezdičku menej dávam, lebo je to predsa len o škole.

23.02.2016 4 z 5

Pod basovým kľúčom Pod basovým kľúčom Bibiana Wallnerová

50 roky Československo - mať 18 tesne pred maturitou a ocitnúť sa v base....Hrdinke zastrelia sestru, zavrú zvyšok rodiny a potom aby sa mohla dorozumieť so svojou mamou, naučí časť basy morzeovku. V base sedí s mníškami, anjelíčkarkami, zlodejkami, vrahyňami ale aj ďalšími politickými väzňami, dokonca aj so svojou budúcou svokrou. A po návrate z basy nemá kde bývať, bojuje o to, aby prepustili jej matku a roky usiluje o to, aby mohla odmaturovať.

Málokedy sú 50 roky opísané s takým nadhľadom a so zmyslom pre humor. Aj pre tých, ktorí majú pocit, že nám zase až tak zle nebolo...

23.02.2016 5 z 5

Opice z našej police Opice z našej police Krista Bendová

nádherná kniha kedy postupne do domácnosti pribúdajú opice.Kedy je ešte letištný personál ochotný pohľadať stratenú opicu...kedy predseda vydá preukaz opici....

19.02.2016 5 z 5

Rozprávky z červenej ponožky Rozprávky z červenej ponožky Jaroslava Blažková

nádherné rozprávky s výrazne antidiktátorskym podtónom. Na ponožke postupne pribúdajú diery a z každej rozpráva jednu rozprávku jeden palec.

19.02.2016 5 z 5

Gulag: historie Gulag: historie Anne Applebaum

vynikajúci analýza ekonomického prínosu gulagov. pre ruskú ekonomiku. A tiež dopad gulagov na rozdelené rodiny, na vzťah oddelených detí s rodičmi po rokoch.

17.02.2016 5 z 5

Dekorácie českých umelcov pre bábkové divadlo Dekorácie českých umelcov pre bábkové divadlo Igor Rymarenko

Nádherná publikácia o bábkových divadlách. Kulisy a dekorácie - od vynikajúcich českých výtvarníkov.

17.02.2016 5 z 5

Kapesní historická příručka Kapesní historická příručka Otakar Dorazil

úžasný ťahák ku skúškam a báječný zdroj informácií do vrecka.Poctivo ukradnuté pri vyraďovaní v univerzitnej knižnici.

09.02.2016 5 z 5

Brumlíčkove rozprávky Brumlíčkove rozprávky Krista Bendová

neodolateľný medveď, ktorý vyčistí lekárničku od macomycínu, macospacolínu a macylpirynu a nie nie zaspať.

04.02.2016 5 z 5

Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Marie Kondo

vždy keď tam bola zmienka o uprataní kníh a ich vytriedení, bol dodatok - netýka sa to spisovateľov a k vyhadzovaniu fotiek - obávam sa, že ako potomok fotografa a spisovateľky, nevyhodím ani knihy ani fotky. Nech žije bordel!
Mimochodom, ako môžete kladne hodnotiť knihu, ktorá hovorí o tom, že máte knihy nemilosrdne vyhadzovať a že sa knihy majú deliť o miesto na poličke s topánkami!

30.01.2016