bamba bamba komentáře u knih

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Nemám rada psychológov a ešte menej rada knihy "o rozvoji dajme tomu osobnosti". Ale táto kniha sa mi nesmierne páči. Je to niečo ako bedeker pri výchove detí A RODIČOV.

08.08.2023 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Ja som naopak veľmi rada, že "pokusom" na deťoch je v tejto knihe venovaná menšia časť. Myslím, že aj toto stačí na to, aby si človek mohol spraviť obraz o druhom "človeku" a čoho všetkého je schopný. Ocenila som opisy Rumunska, a najmä aký bol návrat domov.

03.04.2023 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Opakuje sa to, striedajú sa tyčinky a hranolky a dážď. Veľmi slabo napísané a veľmi rozťahané. Asi jediná vec, ktorá ma zaujala, bolo rozhodnutie vydať sa na cestu aj s vedomím súčasného a najmä budúceho zdravotného stavu. Nebyť toho, že je to autobiograf. odložím to pri prvej opakovačke. Nepochopila som, prečo ťahali so sebou tyčinky, ryžu a nie napríklad ovsené vločky, o zelenine a ovocí ani zmienka. Teda okrem jedných černíc.

06.02.2023 1 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Vynikajúca kniha, ale nie na dobrú noc. Niektorí hrdinovia si dobrý spánok nezaslúžia.

23.01.2023 5 z 5

Žena s modrou hviezdou Žena s modrou hviezdou Pam Jenoff

Dosť dlho trvá, kým sa čitateľ dostane k vysvetleniu modrej hviezdy. Ale stojí to za to!

31.12.2022 5 z 5

Nekonečno v dlani Nekonečno v dlani Marcus Chown

Mne sa to páči, po prečítaní stačí zbaštiť svoj mozog. Aj množstvo pohlaví u jedného druhu 3 až niekoľko sto stojí za prečítanie, keď už nie za zamyslenie.

02.07.2022

Krajčírky z Auschwitzu: Skutočný príbeh žien, ktoré šili, aby prežili Krajčírky z Auschwitzu: Skutočný príbeh žien, ktoré šili, aby prežili Lucy Adlington

Ja toto dielo vysoko hodnotím, z faktografického, z hľadiska medzinárodného obchodu s textilom - pred a počas druhej sv. vojny. Haute couture pre najvyššie postavených, šité ihlou za príšerných podmienok.

11.06.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Je to iné než autorove iné diela, hrdinovia zďaleka nie sú najkladnejší, a máloktorému presakuje maska. Ale mne sa to páčilo. Pre zmenu je to o fungovaní vesmírneho mestečka aj s pašeráctvom a všetkým, čo k takému miestu patrí.

07.06.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Toto je nádherná učebnica ukážkovej občas planetárnej a občas medziplanetárnej ľudskosti. Myslím, že z pohľadu sci-fi to nemá konkurenciu a mimo sci-fi tomu tiež máločo siaha niekam po členky. A to je tam iba niekoľko hrdinov a časť z nich dokonca neovláda ľudskú reč. Určite lepšie ako Marťan.

27.05.2022 5 z 5

Můj život se slony Můj život se slony Lawrence Anthony

Nádherná kniha o zvieratách a ľuďoch a ich vzťahoch - budem knihu posúvať v rámci rodiny a priateľov.

06.05.2022 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Mne sa to nesmierne páčilo aj s kúskom Talianska. Oceňujem, že talianskej kuchyne a najmä receptov tam nie je veľa.

12.04.2022 5 z 5

Rozprávky spod černičia Rozprávky spod černičia Jill Barklem

Nádherne ilustrovaná kniha pre deti - čítame dokola a zastavujeme sa na jednotlivých obrázkoch a kontrolujeme, či má každý svoju postieľku a kde je Wilfred...Najprv som ju mala požičanú z knižnice a potom som ju kúpila potomstvu.

04.03.2022 5 z 5

Svět podle Naly Svět podle Naly Dean Nicholson

Človek musí byť mačkomil, alebo internetomil - to druhé nie som. Autor je asi lepší cyklista, než spisovateľ a mačka síce robí veľa, ale zaňho to nenapíše. Tri hviezdičky Nale.

23.02.2022 2 z 5

Život mezi paragrafy Život mezi paragrafy Gerhardt Bubník

Málokedy je životopis niečo, čo ma pripúta ku knihe. Ale tu bolo naozaj brať z čoho a rôznymi smermi. Vysoko hodnotím faktografické usporiadanie a písanie o veciach, o ktorých som si až doteraz myslela, že ma až tak nezaujímajú. Napríklad systém hodnotenia krasokorčuliarov a stretávanie absolventov Harvardu.

23.02.2022 5 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Mne sa to nesmierne páčilo a oceňujem holandský odboj a postoje k ostatným obyvateľom.

04.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kráľovsky som sa bavila a nielen preto, že sme v rodine mali hráškovozeleného trabanta. Ďakujem pobavilo a phladilo.

18.01.2022 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Páčilo sa mi to a doporučujem.

10.01.2022 5 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Kráľovsky som sa pobavila. Je to nádherný pohľad na socializmus a jeho výdobytky sem tam prelínaný pohľadom a spomienkami jeho otca.

25.12.2021 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Mne sa najviac z jeho kníh páči o Česku, Čechoch a Čechách. Vychutnávam si miesta známe a menej známe a zaškrtávam si, kam sa jedného dňa vyberiem až sa život vráti niekam do normálnych koľají.

14.12.2021 5 z 5

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Príšerné, ale výborne napísané.

04.12.2021 5 z 5