bajulda bajulda komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Rozhodně nejpovedenější román autora, co jsem četla. Název napovídá hlavní téma, ale v knize jsou dobře popsany i vztahy mezi postavami.

25.05.2024 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Stejně jako předchozí díl i kniha přišla jako slabší průměr. Hlavní hrdinka mi leze neuvěřoteně na nervy a nevytvořila jsem si vztah k žádné postavě. Knihu doporučuju, pokud už opravdu nemáte co číst.

25.05.2024 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Knihu hodnotí slabšími 4*. Styl psaní a hloubka romanu mi připadá podobná Hartlovi. Bohužel ani romantická linka mě neoslovila. Pokud nemáte, co číst jdete do ní, ale přečetla jsem letos kvalitnější romány. I tak jsem knihu přečetla za deštivé odpoledne a něčím mě vtáhla.

30.03.2024 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Serii jsem si zamilovala a remake Popelky mě nadchnul.

30.03.2024

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Stejně skvělá červená oddychovka jako první díl. Serii jsem si zamilovala.

08.03.2024 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl byl za mě lehce slabší než první. Bylo super pozorovat děj společně s Nimbem, ale některé pasáže už byli moc (převážně Texas a závěr). I tak se těším na další díl, do kterého se rovnou pouštím.

20.11.2023 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Ta kniha a já jsme se vůbec nepotkaly. Jediné co mě nutilo číst dál, byla hromada dalších knih se skvělým hodnocením. Měla jsem pocit, že se nic neděje. Asi je to tím, že jsem se sama několikrát utápěla v porozchodových myšlenkách. Občas prolítla pěkná myšlenka, ale postavy mi nesedly. Matematické vzorečky mi nevadily, ale ani nenadchly.

25.09.2023 3 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Milé pohlazení po duši. Přečteno jedním dechem.

11.12.2023 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Kniha by se dala zkrátit na polovinu. 3,5/5*

14.09.2023 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Čtivá YA knížka, která mě dokázala pohltit po pár stranách. Děj měl dynamiku od prvních stran a krásnou gradaci (lehce předvídatelnou) až dokonce. Cyra mi přirostla k srdci. Kniha nepřináší hluboké myšlenky, ale pěkným příběhem a zajímavým světem pohladí po duši. Je určena mladším čtenářů a za mě obsah splňuje vše, co má.

26.08.2023 4 z 5

Onkologie pro neonkology Onkologie pro neonkology Jakub Cvek

Kniha splnila má očekávání. Je stručným přehledem v dané problematice.

25.04.2024 5 z 5

Psychopatologie Psychopatologie kolektiv autorů

Přehledný základ do psychopatologie.

25.03.2024 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Knihu jsem si moc užila a určitě se k ní ještě vrátím. Četla jsem ji pomalu a snažila jsem se poctivě projít všechny cvičení. Po každé kapitole jsem si dopřála čas nechat ji na sebe působit.

26.02.2024 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Knihu jsem si vzala na pláž a dokonale splnila mé očekávání oddechovky. Kapitoly jsou krátké, převážně plné dialogů. Konec měl gradaci a zvrat. Některé části jsem čekala již od prvního dílu. Závěrem 4,5* za fajn YA fantasy.

09.09.2023 5 z 5