Baja333 Baja333 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi dobře se četlo. Kniha je doplňována popisem myšlenek matky, což čtenáře ještě víc vtáhne do děje. Jinak velmi smutný příběh.

16.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha čtivá, dojemná a historicky zajímavá, poučná. Občas sem se musela zorientovat v postavách a jejich rodinných vazbách, ale jinak není co vytknout.

31.10.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Kniha už od první stránky vtáhne do příběhu, aniž by se čtenář nudil. Přečteno jedním dechem. Napínavé v každé stránce. Samotný příběh smutný, až neuvěřitelný, ale pochopitelný....

26.04.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Každá kapitola pomalu a opatrně připravuje čtenáře na odhalení hrůz, kterými si hlavní postava prošla. Kniha ve mě zanechala zvláštní úzkost. Velmi čtivé. Ale zase ten konec.... Ukončení ve stylu ,,domyslete si,,.

23.03.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dala bych jako povinou četbu na základní školy.

29.12.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Hodně silná kniha. Velmi rychle se čte. Ale ten konec..... Nevím jestli mne závěr knihy zklamal, nebo jen jsem jej nepochopila, ale zůstali v hlavě otazníky...

17.03.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavá od první stránky až do poslední. Vůbec se nedalo odhadnout jak celý děj dopadne. Super.

08.04.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem 3x a stále mě nepřestane fascinovat najivita některých lidí.

29.12.2019 5 z 5

Málokterá kniha mne tak dojme. Slzám se nedalo ubránit. Lítost nad osudem Lindy a vlastně i jejího dítěte. Četlo se rychle a nedalo se odložit. Kniha ci chytne za srdce.

12.08.2022 5 z 5

Prvních pár stránek dobrý, pak ale horší a horší. Skoky mezi pohledem muže a ženy mi asi neseděli, stejně jako nerealisticky popsané situace. V rámci humoru - nejspíš nemám smysl pro humor, nebo spíš mám, ale jiný než autoři.

20.05.2022 1 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Ze začátku mi vadilo přeskakování vyprávění od jedné osoby k druhé, ale rychle jsem se ze stylem zžila. Od knihy se nedalo odtrhnou. Velmi silný a napínavý příběh.

14.08.2021 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Přečteno jedním dechem. Kniha je smutná, ale bohužel se toto děje v mnoha domácnostech aniž by jsme tušili.

12.03.2020 5 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Ze začátku dost nezáživné, ale pak se to rozjelo a přečtení nelituji. Kdo ví jak by se jak zachoval v situasi hlavní hrdinky... Ke konci už jsem knihu nedokázala odložit a hltala každý řádek.

20.04.2022 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Nádherně napsaná kniha. Život židů během druhé světové války z pohledu najivního dítěte, které nemá tušení proč.... Přečteno se zatajeným dechem za jeden den.

05.10.2021 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Hodně silný příběh od kterého se nedá odtrhnout. Smutné a občas nahánějící husí kůži.

19.08.2021 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Neuvěřitelné co vše dokáže přetrpět malé dítě a přes to vyrůst v normálního člověka.... Občas jsem knihu musela odložit a pro pokračování nabrat sílu. Hodně citová kniha.

28.08.2020 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Přečteno během jednoho dne.
Velmi vtipně napsaná kniha a opravdu ze života :-)

19.02.2020 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Úžasně napsaná kniha s náhledem na postup vyšetřování vražd. Přečteno za jeden den. Na závěr obrázková dokumentace, která je opravdu jen pro otrlé.

12.06.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Trochu zklamání. Děj super, ale závěr a velká část knihy mi připadali jako diplomová práce filozofa....

28.05.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čtivé a napínavé. Zápletka super.

30.12.2021 5 z 5