bagel bagel komentáře u knih

Vzhledem k tomu, jak hodně se o knize mluvilo v době jejího vydání, jsem čekala více. O výživu se povšechně zajímám, takže mně moc nového nepřinesla. Tomu, kdo chce získat základní přehled o stravování, ji ale určitě doporučuji. Je psána přehledně, nezabíhá do přílišných podrobností, věci zde uvedené jsou vědecky podložené, vyvrací mnohé mýty a omyly. Recepty byly už trochu navíc, obešla bych se bet nich.

04.05.2021 4 z 5

Dobrodruh Dobrodruh Katherine Rundell

Připomnělo mi to dobrodružnou četbu z dětství - Batlička, Flos a další. Moc pěkný příběh nepostrádající humor, poučení i krásné ilustrace.

29.03.2021 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Tenká, ale četla jsem ji několik dnů, děj mě až odpuzoval. Přesto mě to hodně zasáhlo, kam se hrabou "Vrány". Drsné čtení.

08.03.2021 5 z 5

Spousta Spousta Brandon Sanderson

První kniha od autora, velké očekávání, ale trochu zklamání. Nápad byl ale velice dobrý.

02.02.2021 3 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Čtivé, děj ubíhal rychle, vadil mi místy příliš šroubovaný styl.

20.11.2020 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Milý a pohodový příběh vhodný pro děti i dospělé.

29.06.2020 4 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Zajímavé pojetí a docela se mi to líbilo. Celou dobu jsem se snažila poznat, z které země hlavní hrdinka je, ale nepodařilo se mi to.

26.05.2020 4 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Jako další čtenáři předchozích autorových knih jsem se domnívala, že půjde o historickou detektivku a pořád čekala nějakou zápletku. Ale i tak to bylo zajímavé čtení.

20.05.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Moc pěkné. Salon Podolská je docela známý pojem, ale bylo zajímavé nahlédnout na osudy salonu i jeho původních majitelů po válce.

20.05.2020 4 z 5

Parazit Parazit David Koepp

Trochu divoké, nápad mohl být určitě zpracován lépe, ale jako oddychovka dobré.

18.05.2020 3 z 5

Pán krkavců Pán krkavců Christopher Skaife

Vynikající kniha, která vám přiblíží Tower, službu v armádě i život krkavců, vše navíc s lehkým humorem. Určitě doporučuji!

29.04.2020 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Dlouho jsem se nemohla začíst. Druhá polovina už byla mnohem lepší a překvapivě mě skoro více zaujala linie Alice. Takže celkový dojem dobrý.

16.04.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Výstižné shrnutí života knihomola, pěkné kresby.

02.03.2020 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Zábavná i poučná kniha, obdivuji Tomíka, jak vše zvládl. Grafická úprava je sice moc pěkná, ale raději bych uvítala více fotek a hlavně čitelnější popisky pod nimi.

24.02.2020 4 z 5

Zastávky Zastávky Jan Vrabec

Moc zajímavý nápad a nevěřila bych, kolik různých zastávek u nás je. Jen bych uvítala, kdyby bylo u fotek napsáno, kde se daná zastávka vyskytuje.

12.02.2020 4 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Určitě jedna z lepších detektivek z této řady. Nepříliš komplikovaná, líbil se mně trochu odlehčený styl vyprávění.

22.01.2020 4 z 5

Smrt ve Stuttgartu Smrt ve Stuttgartu Stanislav Češka

Je to už moje několikátá kniha o detektivu Berkovi a ani nevím, proč ty knihy pořád čtu. Jejich kvalita jde dolů.

15.01.2020 2 z 5

Design vraždy Design vraždy Petra Zhřívalová

Docela povedená detektivka se sympatickou policistkou.

12.12.2019 3 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Hodně potřebný námět, krásné kresby, ale divný konec knize srazil jednu hvězdičku.

31.10.2019 4 z 5

Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru Martina Frühaufová

Minulá kniha mě docela namlsala, ale tady jsem byla zklamaná tím, že detektivní příběh byl jen v pozadí.

16.09.2019 3 z 5