badliar_id badliar_id komentáře u knih

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

3.5/5 *

"Loving you was inevitable. You got under my skin at age eleven and never left."
Moje první kniha od Kristen a musím říct, že autorka píše vážně dobře a čtivě, každopádně tu (aspoň pro mě) bylo pár slepých míst.
Začátek byl skvělý. Bavilo mě sledovat, jak do sebe neustále Delila a Macon šili :D. Jak jí furt popichoval a ona z toho šílela. A ta chemie? Božínku, fakt tam byla. Jiskřilo to mezi nimi jako něco. Prostředek se už trochu táhl a já se občas nutila ke čtení další kapitoly. Ale nebylo to nic hrozného, kvůli čemu bych knihu nedočetla. No u konce mě bavilo asi až posledních cca 40 stran. Tam pak přišla na scénu hádka, objevila se sestra kvůli, který všechno začalo atd.
Co se týče postav, tak mi všechny sedly, krom Sam. Ta mi neskutečně pila krev a byla sobecká, až to bolelo.
Vztah mezi Delilou a Maconem mě moc bavil a jsem ráda, že to mezi nimi dobře dopadlo.
Hezké, milé a vtipné čtení, takže určo doporučuju.. Neurazí, ale ani nenadchne.

29.07.2022 3 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

4.5/5 *

"Your eyes tell the explicit story that your soul tries to hide."

***
Tak tohle bylo něco!! Amo je vážně skvělá a ráda bych jí viděla do hlavy, protože její knihy jsou bomba..
Do poslední chvíle jsem netušila oč jde a vlastně jsem za to ráda, protože takhle jsem měla skvělý moment překvapení (a jakože těch momentů bylo hodně :D). Od začátku až do konce mě to bavilo a byla jsem jako na jehlách, až se pokazí zase nějaká věc (a samozřejmě pokazila)..
Sass a Kill.. Fakt jsem se na ně těšila a milovala jsem každou část jejich příběhů. Oba měli něco, co King a Persy neměli. Samozřejmě jsem jejich příběh taky zbožňovala, ale Sass a Kill jsou prostě jiný level.. Řeknu vám ale jedno a to je, že mě NESKUTEČNĚ vytáčela Maja a to jsem jí měla v jedničce docela ráda :dd. Chuť jí uškrtit se stupňovala každou kapitolu :dd.. Ale na konci mi jí bylo líto, takže…
Keaton mě pořád láká víc a víc, fakt už potřebuju jeho knihu, protože tento muž mě vážně uhranul.
Konec byl jedno velké OU a já asi minutu zírala na obrazovku čtečky a přemýšlela.. Samozřejmě mám opět plno otázek, ale na to jsem si už u Amo zvykla :D..
Zmínka Elitního klubu králů je prostě top a už se těším na třetí díl, kde bude Eli (můj oblíbenec) z Elitních králů.
Opět upozorňuji, že Amo je autorka dark knih, tudíž vám nemusí být příjemné její knihy číst. Vyhledejte si trigger warnings!!

13.07.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

"Don't be cautious. Be careful," she reminds me. Cautious people are afraid of the unknown and avoid it. Careful people plan so that they're more confident when they face the unknown."

***
Loni jsem knihu četla poprvé a naprosto se do ní zamilovala. Takže jsem neváhala a znovu si jí přečetla! Pořád si stojím za tím, že je to nejlepší YA romantická kniha, kterou jsem kdy četla.
Postavy jsou boží, konkrétně tedy Lennon a Zorie. "Kamarádi" Zorie byli fakt na pěst a ani při druhém čtení jsem na ně nezměnila názor, protože to jejich chování mě furt stejně udivuje. Jediná Avani byla skvělá kamarádka!
Ze všech knih, které jsem od Jenn četla, mi právě Zorie sedla nejvíce.
Občas mě tedy trochu štvala, ale jinak je skvělá.
Lennon je prostě úžasný a naprosto chápu proč ho Zorie miluje. Ten jeho humor a jak se staral a zajímal o Zorie… achhh. Zlatíčka to jsou. Chemii mezi sebou rozhodně měli a miluju jejich scény..
Joy byla taky úžasná!! Sedla mi hned na začátku a rozhodně si nezaslouží toho prasáka. Švihák Dan (otec Zorie a ten prasák) by sis zasloužil přes držku, naštěstí to za mě vyřešil Lennon. Jeho chování bylo fakt mimo a lezl mi neskutečně na nervy.
Pokud jste knihu ještě nečetli, tak to prosím napravte, protože tahle kniha je skvělá..

13.07.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

(SPOILER) "Eye contact is the language that no one can speak, but chemistry is fluent with; it's the language of fate. It's two souls catching on fire without a single word being spoken."

***
Dark romance si občas (když mám náladu) přečtu a většinou právě sáhnu po Amo Jones. Amo je skvělá autorka a miluju její knihy.. Ano, některé jsou slabší, ale ve finále mě od ní zatím bavilo
všechno :).
Chaos v míru je první díl ze série Půlnoční běsnění a už teď tu sérii miluju!! Opět tu nechyběly šílené scény a ještě šílenější plot twisty :dd.. Postavy byly skvělý. Každého si jinak oblíbíte nebo ho nenávidíte.
Per byla zajímavá postava. Sice jsem si vyspoilerovala, že Dove vlastně není Dove, ale Per, každopádně už jsem nevěděla důvod.
A musím říct, že Amo má vždycky ty plot twisty skvělé napsaný a odhalený.
King mě občas vážně štval, ale jinak jsem si ho hned oblíbila. Co dodat, muži od Amo Jones si hned získají moje srdce :D..
Killian mě rozsekával pokaždé co otevřel tu jeho pusu. Už se těším na jeho knihu, což je shodou okolností hned druhý díl.
Každopádně mě nejvíce ze všech "bratrů" uhranul Keaton. Škoda, že je jeho kniha až čtvrtá v pořadí, protože se na něho fakt těším.
Úplně mi dává stejný vibe jako Brantley..
Konec byl super, sice jsem čekala trochu něco jiného, ale jinak jsem velice spokojená.
Pokud se rozhodnete číst knihy od Amo Jones, tak se určitě nejdříve podívejte na trigger warnings a počítejte s tím, že je to dark romance, tudíž se v knize objeví věci, které vám třeba nemusí být příjemný číst.

05.07.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

(SPOILER) "You know you're in love if every little thing you've ever been scared of suddenly doesn't seem half as terrifying as not spending the rest of your life with that person."

***
Od Penelope Ward a Vi Keeland už jsem pár knih četla (většinou jejich samostatné knihy a asi jednu nebo dvě společné) a jejich tvorba se mi líbí. Sice jsou jejich konce (a nejenom to) předvídatelné, ale styl psaní mají super a hlavně se to rychle čte, což také způsobují krátké kapitoly (za ty dávám pokaždé
plus :D!!)..
Už žádné předstírání byla fajn kniha, která se četla rychle a dobře. Postavy tu byly v celku sympatické, jen mi dělal problém Will (naštěstí to nebyla TA hlavní postava!!). Byl mi hrozně nesympatický a vadilo mi jeho chování, i když se občas choval vážně hezky k Molly..
Molly mi hned sedla. Myslím si, že bych si taky třídila lentilky podle barev :D.. Sice mě občas štvala tím jejím rozhodováním mezi Willem a Declanem, ale jinak byla skvělá.
Řeknu vám jedno… Declan je muž snů!! Vaří, je starostlivý, má skvělou rodinu a taky je sexy.
Zbožňovala jsem ho od první kapitoly a zbožňuju ho i teď ;)..
Líbilo se mi téma deprese, bipolární poruchy a ztráta blízkého člověka..
Jediný problém, který jsem tu měla byl ten průběh děje. Čekala jsem trochu něco jiného, více scén mezi Molly a Declanem.
Navíc mě hrozně štvalo, že Declan pracovně odjel a Molly byla s Willem, což bylo pro mě strašně frustrující.
Každopádně když byli zase spolu, tak bylo vše ok a já je zbožňovala..
Pro milovníky Ward a Keeland určitě doporučuju.. a pro romantické duše (jako jsem já) taky!!

Trigger Warnings: deprese, bipolární porucha, ztráta blízké osoby

28.05.2022 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

První díl byl úžasný a po dočtení jsem si řekla: "Jo, na Izzy a Willa se těším.". Každopádně to nadšení zase rychle bylo pryč. Ano, styl psaní byl pořád skvělý a četlo se to samo, ale chemie mezi hlavními hrdiny jako kdyby nebyla.. Navíc mi u nich chyběla určitá intimita.
Izzy byla skvělá a miluju její osobnost. Will mi trochu dělal problém, ale nic hrozného.
Lenu a Ryana ZBOŽŇUJU!! Miluju jejich vztah a jsem ráda, že jim to klape..
Colea jsem si hned oblíbila. Konec mě tedy zaskočil, protože jsem to nečekala a doufala jsem v nějaké vysvětlení a řešení. Očekávala jsem, že si o tom všichni promluví a chtěla jsem vědět, jak se k tomu postaví Cole, ale bohužel jsem se toho nedočkala.
Kniha byla vážně super, ale první díl byl o hodně lepší. Přesto budou Izzy a Will v mém srdíčku :D..
Už se těším na druhý díl.. Trochu mi to připomíná Monu Kasten, první díl série Znovu byl bomba a druhý byl o krapet horší, přesně jako tady :D.. 3.5/5 *

19.05.2022 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

"Seems as if a lot of women are quick to judge other women, and quicker to forgive men."

***
Novinku od Jenn jsem si nemohla nechat ujít, takže jsem si jí objednala a hned se do ní pustila. Když jsem zjistila, že se hlavní postavy znají od malička a po letech se znovu potkají, byla jsem neuvěřitelně nadšená. Každopádně to nadšení zase rychle odpadlo. Když jsem četla Kudy ke hvězdám a Na jedné vlně hned jsem byla ohromená a tady to bohužel nepřišlo.
Josie byla taková nemastná neslaná. Občas udělala nelogickou věc a vzápětí byla zase v pohodě, každopádně mi k srdci nepřirostla. Lucky byl sympaťák a žeru ho!! Už když se objevil v první kapitole jsem se do něj zamilovala :D.
Co mi v knize fakt chybělo byla pořádná romantická linka. Dostali jsme pár ňuňu chvilek a to bylo všechno. Potřebovala jsem víc intimity a romantiky.
Téma focení cedulí bylo úžasný! Zase trochu něco jiného..
Všechno plynulo rychle. Někdy mě to bavilo více a někdy zase méně, takže jsem si připadala jak na houpačce.
Určitě to nebyl špatný příběh, jen jsem doufala v něco jiného a lepšího. Pokud by jste si chtěli od Jenn něco přečíst, tak doporučuju Kudy ke hvězdám (ta je top) nebo Na jedné vlně. Každopádně od Jenn si vždy knihu přečtu, protože stále je na prvním místě top autorů YA romantických knih.. A ty obálky k jejím knihám jsou kouzelný!! 3.5/5 *

06.05.2022 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

"As awful as it sounds, money is power, and power is magnetic."

***
YA thrillery mě dost baví, takže jsem doufala, že toto nebude výjimka. A nebyla!
Tohle bylo vážně skvělý. Neskutečně mě to bavilo a nedokázala jsem přestat číst. Popravdě je to po dlouhé době kniha, kterou jsem četla pořád v kuse..
Už hned na začátku se toho začíná dost dít a za to dávám plus. Kniha je plná hádanek a otázek, takže pořád nad něčím uvažujete a snažíte se všechno vyřešit. U mě bohužel bez výsledku :D.. Pár věcí jsem předpovídala, to je pravda, ale jinak jsem měla v hlavě prázdno a čekala na konec knihy, který mi tedy moc nepomohl :D.
Avery mi sedla hned od začátku a já věděla, že jí bude čekat dlouhá cesta plná trní. Každopádně ona to zvládla na výbornou, ale bohužel to není konec její cesty. Ještě nás čekají dva díly :D.. Kdo mi sedl nejvíce z bratrů Hawthornů? No, všichni.
Začnu Xanderem. Tenhle kluk je vážně něco. Jsem na něho zvědavá ve dvojce. A taky mě zajímá jeho vztah s Rebeccou.
Nash toho má rozhodně ještě hodně nabídnout. A jeho ne/vztah s Libby mě taky dost zajímá. Jameson a Greyson. No, fakt si nedokážu vybrat a přesně proto nemám ráda knihy s milostným trojúhelníkem. Když si nedokážu vybrat já, jak to proboha dokáže Avery? To bude ještě zajímavý..
Přiznám se ale, že jsem ze začátku Graysona moc nemusela, tudíž jsem se více nakláněla k Jamesonovi. Teď je to ale zase jinak :D..
Když to shrnu, tak je to velice čtivý a krásně napsaný YA thriller. Krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál (těm dávám jeden obří plus) a není kapitola kde by se nic nedělo..
Tuhle knihu můžu jedině doporučit.. 4.5/5 *

18.04.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Na tenhle díl jsem se obzvlášť těšila, protože ten minulý skončil fakt debilně a navíc byl takový "mehh", takže jsem doufala, že trojka bude skvělá. A docela se to vyplnilo!!
Byla jsem ráda, že tu konečně jsou taky pohledy ostatních postav a vidíme trochu více do jejich životů. Nejvíce mě asi zajímal příběh Ember a Wrena, protože jsem je shipovala už od druhého dílu :D. Čekala jsem tedy trochu více, aspoň tu pusu, že si dají.. :D Alistaira a Keshe ZBOŽNUJU!! Ta jejich chemie byla vážně něco..
James a Ruby. Náš hlavní pár. Docela mě překvapilo, že už mezi nimi nebylo nějaké větší drama, protože jsem ho popravdě čekala. Na druhou stranu jsem ráda, že už se mezi nimi nic závažného neodehrálo. Jamesův sen mě potěšil a přiznám se, že bych se vydala taky stejnou cestou, ale realita je u mě trochu jiná :D..
Konec mě ani nepřekvapil, protože jsem čekala, že Mortimer udělá přesně něco takového. No, prostě otec na jedničku.
Pokud čekáte, že tu konečně nebudou slova "maminka" a "tatínek", tak vás asi zklamu. Sice tu nejsou v takové míře, ale stejně!!
Určitě tato série nemá na sérii Znovu, ale Mxton Hall jsem si vážně užila. Prostředí ze střední školy mě dost baví, takže mi tohle perfektně sedlo. Kdo ještě nečetl, tak moc doporučuju!!

12.04.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

"For every Nesta out there- climb the mountain."

***
Já ani nevím čím mám začít. Dvory jsou pro mě srdcová záležitost, takže tohle čtení jsem si moc užila a ráda jsem se vrátila zpátky do světa, který pro mě znamená všechno.
Myslela jsem si, že mě to nebude tolik bavit, protože jsem Nestu nedokázala vystát, ale kupodivu se mi to četlo dobře a bavilo mě to. Každopádně jsem ze začátku měla s Nestou fakt problémy. To se ale postupem čtení měnilo. Najednou vidíte co všechno si musela protrpět a jak jí to poznamenalo. Bylo skvělý sledovat její proměnu v lepšího a milujícího člověka. Rozhodně teď patří mezi moje oblíbenkyně..
Cassiana zbožňuju, ne tolik jako Rhyse, ale rozhodně mu patří část mého srdce, stejně jako Azovi.. Jeho láska k Nestě byla nekonečná a oba je zbožňuju..
Gwyn a Emerie si získaly mé srdce hned na začátku. Byla jsem ráda, že si Nesta našla přítelkyně, které při ní stály..
Konec mě totálně porazil a já samozřejmě brečela, jako malá. Co Nesta udělala pro Feyre bylo tak krásný a milující, že jsem chtěla vlézt do knihy a obejmout jí.
Spicy scény v knihách mi nevadí, ale tady jich bylo i na mě přehnaně moc. Slovo "semeno" nechci slyšet aspoň půl roku, takže doufám, že na něj nenarazím v nějaké new adult knize :D.. Chyb v této knize bylo snad sto. Jasně, někdy se v knize překlepy objeví, ale tady jich bylo vážně moc..
Jo, tohle jsem si moc užila a už se těším na další díl (doufám, že teď se dostane na řadu Azriel, protože si svou knihu zaslouží!!).
Přesto pro mě budou Rhys a Feyre stále na prvním místě. Tenhle pár pro mě znamená všechno a asi je nikdo nepřekoná. Ráda bych jim ale vrazila facku za ten debilní nápad, kvůli kterému málem všichni tři umřeli, kdyby nebylo Nesty!! 4.5/5 *

Trigger Warnings: sexuální scény, násilí, zmínka o znásilnění, alkohol

03.04.2022 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

"My dream had been shattered, but then re-created, fashioned into something with more meaning and becoming more precious."

***
První díl této série mě moc nebavil, ale druhý díl mě nalákal svou anotací, takže jsem jedničku přeskočila a vrhla se rovnou na dvojku..
Začátek byl super. Líbilo se mi to napětí mezi hlavními hrdiny a jejich přitažlivost byla očividná, každopádně prostředek už byl nic moc.. Ve směs se to pořád točilo okolo toho samého. Konec mě ale bavil.
Tess byla docela fajn postava, neměla jsem s ní nějak extra velký problém. Dávám plus za téma domácí násilí a sebevražda. Člověk si u toho uvědomí, že není lehké odejít od násilnického partnera, protože vás přiměje si myslet, že jste méně cenné.. Doufám, že mě tohle nikdy nepotká a obdivuju všechny ženy..
Jase mi trochu lezl na nervy, ale jinak mi nevadil. Jeho minulost též nebyla světlá a zde vidíme, jak se s tím vyrovnává.. Jeho chování k Jackovi bylo úžasný a Jack byl naprostý zlatíčko..
Erika bych nejraději profackovala, protože to co udělal bylo fakt příšerný, ale bohužel tohle se děje i v reálu.
Knihu bych označila za oddechovku, kterou budete mít rychle přečtenou (jenom mně to trvalo sto let :D). Myslím si, že Jennifer více sedí fantasy knihy.. 3.5/5 *

Trigger Warnings: sebevražda, domácí násilí, sexuální scény

31.03.2022 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

"I learned a very important thing that day: my mom would never try to change for a man, and I wouldn’t, either."

"The world seems full of men who are initially infatuated by our eccentricities, but who ultimately expect them to be temporary."

***
Tohle bylo tak skvělý! V zahraničí je kniha populární a oblíbená, takže jsem doufala, že mě bude bavit (nebo v to aspoň doufala) a bavila!
Příběh byl svižný a nebyla chvíle kde by mě to nebavilo. Sice mi bylo hned jasný, jak to dopadne, ale vůbec mi to nevadilo.
Hazel byla totálně střelená a to se mi na ní líbilo. Byla svá a vůbec se za to nestyděla.
Neustále jsem se u jejích scén smála a rozhodně bych ji chtěla za kamarádku :D.
Josh si mě samozřejmě získal hned na začátku. Byl sympatický, milý a pozorný.
Jeho chování k Hazel bylo úžasný a oba byli spolu k sežrání.
Vedlejší postavy byly taky super, např. Emily a Dave, nebo mamka Hazel.
Docela mě překvapilo, že tu nebyl nějaký větší konflikt, který u těchto knih bývá..
Konec byl za mě uspokojující a dávám plusové body za epilog.
Já knihu stoprocentně doporučuju, skvělá feel good romantika.

23.02.2022 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

(SPOILER) "But all the scary stuff doesn't really compare to getting lost in your own mind."

"There's beauty in every story. And there's a story in everything."

***
Jennifer má skvělý styl psaní, to se potvrdilo i tady, ale bohužel mi kniha přišla průměrná. Což rozhodně není špatně, protože jinak bych jí hodnotila pod tři hvězdy, jen jsem od knihy čekala asi trochu více. Některé části mě nudily a pak mě to zase bavilo, takže se mi u čtení měnila neustále nálada :D..
Příběh jako takový nebyl špatný, ale občas jsem měla vážně chuť pár stran přeskočit. Prostředí ostrova mě moc bavilo. Škoda, že jsem si knihu nenechala na léto :D.
Claudine pro mě byla zvláštní postava. V některých věcech jsem s ní soucítila, ale jindy mi přišlo její chování nelogické, např. jak políbila Gradyho. Jenom proto, že v tu chvíli se cítila vážně pod psa a nebyl nikde k sehnání Miah, tak se vrhne na prvního kluka, kterého potká? Ne, to mi vážně nepřišlo normální a fér vůči Miahovi..
Miah si mě získal hned na začátku. Vlastně k němu nemám žádné výhrady, krom toho konce :/..
Mamka Claudine byla skvělá!! Ostatní postavy knihy byly taky fajn.
Konec knihy je hořkosladký, tedy aspoň pro mě. Myslím si, že kniha je vhodná pro 16+, protože se zde právě řeší dospívání, rodina, přátelé, sex atd..

19.02.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

"Because at the end of the day, we are all just phoenixes, rising from our own ashes, taking flight to an unknown destination, our wingtips forged by flames."

"She looked so much like an angel, sometimes I wanted to run a hand over her bare back just to make sure she didn’t have wings."

***
Na tuhle knihu jsem se obzvlášť těšila, protože v zahraničí je dosti populární, takže mě zajímalo o jaký příběh se jedná.
Shen umí skvěle psát a hlavně jsou její knihy čtivý, takže máte potřebu pořád číst (kromě Barvy půlnoci, ta mě bohužel nebavila a chyběla zde i čtivost)..
Bavilo mě to už od začátku a oba hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala, obzvlášť Grace. West je typický kluk z hromady dalších romantických knih, ale stejně jsem ho žrala, i když se občas choval fakt idiotsky.
Oba jsem samozřejmě hned zbožňovala..
Přestože mě kniha fakt bavila, občas tu byly chvíle kde to bylo "mehh".. Tudíž pak následovalo odložení knihy a vrátila jsem se k ní až později, ale to je asi spíše už můj osobní problém :) ..
Kniha je plná klišé věcí, které se objevují v dalších 50+ knihách, takže pokud chcete originální příběh a nějaké zvraty, které nečekáte, tohle nebude pro vás.
Pokud jste fanoušek knih od Shen, tak si jí určitě přečtěte!! 3.5/5 *

03.02.2022 3 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

"I think we all get to decide what good and bad and right and wrong mean to us, not what we're told to accept."

"Some people are pretty good at hiding who they really are."

***
Už u prvního dílu nám Holly ukázala, že thrillery psát umí, takže mi bylo jasný, že dvojka bude stejně skvělá. A byla!
Četlo se to samo a nutně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Děj plynul rychle a opět jsem nic netušila, i když ke konci mi pak začalo pár věcí docházet.
Pipa byla opět úžasná. Snažila se najít všechna vodítka, stejně jako minule. Zároveň šlo ale poznat, že jí všechno okolo ničí. Ravi je dokonalý příklad milujícího přítele. Pomáhal Pipě se vším a vždy tu pro ní byl. Já ho prostě zbožňuju.. Oba jsou spolu strašně roztomilí a těším se na ně v pokračování..
V recenzi na předchozí díl jsem psala, že se těším na přátele Pipy. No, tenhle díl trochu změnil můj názor na ně. Konkrétně jen na dva lidi.. Ant a Lauren. Nemám k nim co dodat, protože bych se akorát naštvala. Zach, Cara a Connor jsou v pohodě!!
Konec jsem nečekala, ale něco málo jsem tušila (jak už jsem psala nahoře). Předpokládám, že bude třetí díl zaměřen (aspoň doufám) na dvojici, která figurovala v tomto dílu..
Já jsem z téhle série vážně nadšená. Styl psaní, postavy, zápletka, rozuzlení atd. mě na tom neskutečně baví, takže snad bude Holly v thrillerech pokračovat, protože jí to vážně jde.. 4.5/5*

27.01.2022 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

"The people you love weren't algebra: to be calculated, subtracted, or held at arm's length across a decimal point."

"But sometimes remembering isn't for yourself, sometimes you do it just to make someone else smile. Those lies were allowed."

***
Už mám za sebou pár YA thrillerů, konkrétně tři + jeden NA thriller a tenhle teda staví laťku hodně vysoko, hned po Pravda, nebo lež od Colleen Hoover.
Bylo to napínavé, nebezpečné a taky vtipné. Vůbec nic jsem netušila a ani se nesnažila na to přijít, protože mi bylo jasný, že na to nepřijdu :D. Vždy jsem měla jen takový špatný pocit, že se něco pokazí nebo stane, ale jinak jsem nic netušila.
Pipa byla naprosto úžasná hlavní hrdinka. Nebyla chvíle kde by mi vadila. Její humor a zapálení do vyšetřování mě neskutečně bavilo. Ravi si mě okamžitě získal. Jeho chování k Pipě bylo úžasný.. A oba jsem samozřejmě shipovala hned od první kapitoly :D..
Kamarádi Pipy byli skvělý, hlavně Cara!! Doufám, že v druhé knize dostanou více prostoru..
Zpracování knihy bylo úžasný. Čtení pracovních protokolů mě neskutečně bavilo.
Kniha se četla rychle a dobře. Autorka vás vtáhne do děje a pustí až na konci.
Už se těším na druhý díl a co mě v něm čeká..

21.01.2022 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

"Sometimes you need to own one whole day. Maybe that's what makes you brave enough to face another."

"Waiting for someone else to write your history was no way to live. Sometimes it was only a certain way to die."

***
Tohle bylo úžasný!! Jednička byla skvělá, ale dvojka měla něco víc, co mě dokázalo hned uchvátit..
Už od začátku se tam neustále něco dělo a já nedokázala přestat číst. Ano, tady se hlavní postavy rozdělily a vy jste čekali půlku knihy až se setkají, ale právě to mě na tom bavilo :D. Což je fakt padlí na hlavu, protože přesně tohle na fantasy knihách nesnáším, ale tady mě to zázračným způsobem bavilo.
Děj plynul velice rychle a všechno do sebe zapadalo. Zvraty tu samozřejmě byly, některé jsem tušila, jiné jsem vůbec nečekala.
Vzhledem k tomu, že jsem první díl četla loni, tak jsem se v dost věcech ztrácela, ale to už je můj problém a ne autorky :) ..
Kazi a Jase miluju ještě více, než předtím. Jase je prostě husband materiál (*mrkmrk*)..
Paxtona jsem si naprosto zamilovala. Nejdříve jsem měla chuť mu jednu ubalit, ale pak už jsem ho chtěla spíše obejmout :D..
Hodně postav si oblíbíte nebo konečně pochopíte.. a nebo začnete nenávidět :D..
Konec nebyl pro mě tolik uspokojující, co se týče konečného "boje", ale jinak jsem byla vážně spokojená.
Tahle duologie je skvělá a určitě se k ní ještě jednou (někdy) vrátím..

18.01.2022 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

"You can have my kingdom, but you cannot have my king."

***
Pane jo! Tohle byl tedy nářez. Jsem ráda, že se většina věcí vyjasnila, ale stejně mám asi milión otázek lol :D..
Amo píše vážně čtivě, takže to máte hned přečtený a bude vás mrzet, že už jste na konci.
Tenhle díl byl o krapet lepší, ale stále tu byly věci, které mi vadily. Například to neustálé podvádění a dělení se, jak už jsem psala v předchozí recenzi.
Tillie je pořád pro mě zajímavá postava, ale chvílemi mi vadila. Občas se chovala mimo, až nelogicky, ale jinak s ní nemám problém.
K Nateovi pořád cítím hate-love vztah, ale tím koncem si to u mě trošku vyžehlil..
Jejich vztah byl vážně šílený, ale stejně je zbožňuju..
Ta věc s Madi je vážně na palici a mrzí mě, že to muselo takhle dopadnout. Snad se to mezi nimi všechno vyjasní..
Brantley má moje srdce!! Já už ho žrala od prvního dílu, ale tady se to zdvojnásobilo :D..
Miluju přátelství mezi ním a Tillie. A taky extrémně žeru Eliho. Ty jeho hlášky byly fakt něco a každou jsem si vyznačila :D..
Děj plynul rychle, zvraty byly opět šílený a stejně jsem polovinu věcí nechápala (zase)..
Tenhle svět je vážně zajímavý a Amo dokáže vytvořit zázraky..
Doporučuju číst (opět) pouze na vlastní nebezpečí. Kniha je plná zvráceností, šíleností a dark momentů.. Pokud vám ani jedna věc nedělá problémy, pak knihy doporučuju.
Za mě to byl skvělý díl a těším se na další knihy od Amo.. 4.5/5 *

30.12.2021 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

"You find three types of love in your lifetime. The first will show you all that you did wrong. The second will show you how you should be loved, but the third will show you what it feels like to die while still being alive."

***
Amo jsem četla naposledy v létě a byla to pěkná jízda. Její knihy jsou naprosto šílený, ale nějakým zvráceným způsobem mě baví :D..
Takže jsem se pustila do dalšího dílu Elitních králů. Tahle série je plná šíleností a zvráceností, ale něco na ní je.
Tenhle díl byl tedy nářez. Cítila jsem se naštvaně, zmateně a hlavně smutně.
Natea jsem v předchozích dílech měla ráda a stále mám, ale občas mě tady vážně štval a měla jsem chuť mu jednu vrazit. Momentálně mám k němu hate-love vztah..
Tillie je zajímavá postava a obdivuju jí, že se ze všeho ještě nesložila, protože já bych to asi nezvládla.. Těším se na ní v dalším pokračování..
Madison byla úplně mimo. Jindy nabitá energií a sebevědomím, tady byla jak tělo bez duše. Díky editům a tiktokům vím o co jde (tak trochu), ale stejně se bojím až to budu číst..
BranBran mě zajímá čím dál tím více.. A jestli u nás nebudou přeloženy jeho knihy, tak budu velice naštvaná. Sice není problém si to přečíst v ajině, ale byla bych raději kdyby se knihy přeložily..
Četlo se to rychle a dobře, v tomhle je Amo skvělá. Plusové body za krátké kapitoly!!
Já jsem si knihu užila, i když jsem byla tedy většinu času dost zmatená (zase) :D..
Čtěte to na vlastní nebezpečí, protože kniha je plná šíleností a zvráceností. Od Amo nečekejte žádnou hezkou a roztomilou romantiku. Slabší čtyři hvězdičky za neustále dělení se a podvádění mezi hlavními páry..

24.12.2021 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

"There was this fight, this dance between us. Good versus evil—but I wasn't perfect, and Kai wasn't evil. He just did evil things."

"You deserve the goddamn moon and stars and all the cheesy lines in the world because it's true. You are my goodness. My redemption. My lifeline."

***
Moje první mafiánská kniha a bylo to fajn. Začala jsem jí číst na začátku listopadu, ale pak jsem se nějak sekla.
První část knihy byla skvělá. Bavilo mě to napětí a hašteření mezi Riley a Kaiem, a celkově celá rodina Bennettů. Furt se tam něco dělo a já nedokázala přestat číst, ale pak přišla druhá část knihy a já se začínala nudit. Pořád se tam něco dělo, ale už to bylo takový mehh.. Takže až teď jsem se k tomu zase dokopala, haha :D..
Postavy byly docela fajn. Nepřirostly mi k srdci, ale ukradený mi taky nebyly.
Pár věcí nedoválo smysl, ale jinak si myslím, že to celkem ušlo..
Konec byl typický klišé, takže nečekejte nějakou originalitu. Epilog u mě získává plusové body.. Fakt jsem ráda, že jsem to dočetla, protože ta druhá část byla nekonečná :D..

18.12.2021 3 z 5