Babsie Babsie komentáře u knih

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Udržuje si přibližně stejnou zajímavost jako předchozí díl, zklamal mě však otevřený konec. Další zábavné putování plné akce, příběh je však trochu jednoduchý bez nějakého uspokojivého závěru.

22.03.2022 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Zábavné jednoduché čtení. Originální a napínavý dobrodružný příběh plný děje, jen postavy mi přišly trochu ploché a čekala jsem možná více zvratů.

22.03.2022 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Já si nemůžu pomoct, autorka se v knize strašně opakovala. Jedna nebo dvě myšlenky se na jedné stránce střídaly a opakovaly se několikrát. Celkově se to občas četlo špatně, protože se skákalo od jednoho tématu ke druhému bez spojitosti, děj občas nedával smysl a byl dost povrchový.

Romantická zápletka byla přinejmenším směšná a nerealistická. Svět pěkný, dobrodružství napínavé, postavy se ale chovaly naprosto nelogicky a tajemství, která nám byla od začátku předhazována, nebyla nakonec ani odkrytá nebo vysvětlená. Sice mě zajímalo jak to dopadne ale na konci už jsem nebyla v příběhu vůbec zainvestovaná.

V příběhu jsou obrovské mezery, což mě láká si přečíst další díly, a dát mu šanci na lepší hodnocení, ale mám dojem, že autorka sama neví, jak je vyplnit a jak příběh uspokojivě ukončit. Nevím jestli je to překladem ale spousta vět byla strašně kostrbatá, až jsem chvílemi textu nerozuměla. Dohromady lehce podprůměrné čtení, které docela zabaví, když nad ním člověk nepřemýšlí.

15.09.2021 2 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Zábavná jednohubka od jednoho z nejlepších českých autorů. Čtenáře zaujme, pobaví, donutí se zamyslet. Pokud máte možnost mít ji v povinné četbě, je to dobrá volba.

02.09.2021 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Autorka zase nezklamala, super napínavá kniha, od které se nedá odtrhnout. Konec nebyl tak přestřelený jako u jejích ostatních knih, což hodně oceňuji. Tohle byl můj úvod do série s Beatrice a přestože knihy z pohledu policisty většinou nemusím, zaujala mě natolik, že ostatní díly zkusím.

Na knize oceňuji strašidelné prostředí, zajímavé postavy, dějové zvraty. Co bych vytkla je přílišné rozebírání soukromého života detektivů, což podle mě do takové knihy nepatří, ale to nemusí vadit všem, navíc tady to bylo podáno docela zajímavě.

02.09.2021 4 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Wow...Mrazilo mě od začátku do konce. Kouzelně napsané, z části pohádkové z části hororové, od obojího tak akorát. Chytne a nepustí, přesto, že je kraťoučká, budu na ni dlouho vzpomínat.

09.10.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Už se těším na výlet na Tribeč. Velmi napínavá kniha, z které mrazí, a která umí vykreslit atmosféru, jako byste tam byli s nimi a pocity postav, jako byste je sami prožívali. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dokázala mě opravdu vyděsit, což se moc knihám nepovedlo. Hodnotím příběh jako takový, neřeším, zda je, nebo není vymyšlený - co je podstatné je, že působí realisticky. Film naproti tomu nestojí za nic, kdybych nečetla knihu ani bych ho nepochopila, nejzajímavější scény z knihy vynechal a bez nich to ve výsledku ani nedávalo pořádně smysl, působilo to spíš směšně. Plánuji si přečíst další knihy autora, jeho styl mě opravdu bavil.

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Kvalitní zakončení mé nejoblíbenější série, poslední díl sice nedosahuje na první dva, ale přesto je velmi vydařený a se závěrem příběhu jsem spokojená.

30.03.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělý, výborně napsaný příběh, který graduje, překvapuje a napíná jako kšandy! Zároveň však samozřejmě děsí a varuje před totalitními režimy. Hlavní postava je v literárním světě dost jedinečná - tím, o jak obyčejného člověka se jedná. Žádný hrdina, žádný ideál člověka. Na tom se dá pozorovat, jak by podobná situace ovlivnila každého druhého z nás. Velmi realistické a promyšlené, hodí se do povinné četby. Autor byl opravdu génius, doporučuji.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělé čtení, které i po letech dokáže zaujmout. Psáno napínavě a zábavně, příběh má správnou tajemnou atmosféru a vydařené rozuzlení.

30.03.2020 4 z 5

Čteno v angličtině, jednoduchá, příjemná kniha. Krátký, hořkosladký příběh jako žádný jiný.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Zábavné, krátké čtení, vhodné do povinné četby

30.03.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelné čtení pro každého dospělého, kterému zbylo trochu dětské fantazie

30.03.2020 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Autorku za její práci s dětmi se specifickými potřebami obdivuji, knihy jsou napsané velmi čtivě

30.03.2020 3 z 5

Anna Anna Eva Klimentová

Pro sociální pracovníky velmi podnětná kniha

20.11.2019 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Skvělá knížka, zabaví, potěší, zaujme a nechá vás napnuté. Zajímavé postavy a pěkný příběh, kdyby nebyla kniha chvílemi příliš protahovaná, nemám co vytknout. Plánuji si od autorky přečíst i další knihy, jelikož jak Rozum a cit, tak Pýcha a předsudek jsou velmi dobré, uklidňující čtení.

16.07.2019 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Pěkný příběh, i když konec je trochu moc pohádkový. Jako všechno od autorky se skvěle čte a je napínavý, v konečném důsledku ale dost zapomenutelný. Myslím, že na rozdíl od Vampýrské akademie si jej nebudu chtít znovu přečíst a nejspíš si ani nevzpomenu, že ho v knihovně mám. Jako jednohubka super, pokud však čekáte něco, do čeho se víc zažerete, tak nedoporučuji.

16.07.2019 3 z 5

Zatím nejlepší díl HP. Můj neoblíbenější filmový díl byl 4. ale po této knize si neumím představit, že by ji další díl překonal.

06.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně skvělé jako první díl, scény v tajemné komnatě mi připadaly ještě mrazivější než ve filmu. Napínavé a zábavné, nemám co vytknout.

28.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá, zábavná kniha pro čtěnáře každého věku. Zabaví, překvapí, zanechá vás napjaté, přestože jste filmy viděli stokrát. Pro fanoušky filmů ideální na přiblížení kouzelného světa. Lehce se čte, spousta dobře vykreslených postav a zajímavý děj vyvíjející se na každé straně. Knihy i filmy jsou velmi vyvedené a už se řadí mezi fantasy klasiku. První díl je velmi podobný filmu.

14.08.2018 5 z 5