Baaletka Baaletka komentáře u knih

Lekárnikova dcéra Lekárnikova dcéra Julie Klassen

Moc hezké. Musím říct, že jsem dlouho netušila, kdo bude ten vyvolený. Vidíte tam Austenové prvky, ale je to i originální. Zajímavé detaily o lékárnících té doby.

28.04.2024 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Zase super psychologicky propracované postavy, ale tentokrat na můj vkus moc mrtvých.

23.03.2024 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Nemám ráda knihy, kde vlastně není žádná pozitivní postava. Do Agathy CH. to má daleko. Sice zajímavý styl psaní, ale výsledkem celé knihy je akorát deprese. Všichni pijí a jsou vulgární. Asi mi stačilo jedno setkání s touto autorkou.

31.01.2024 1 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

Milé, vtipné, oddychové, jemně napínavé počteníčko.

03.11.2023 4 z 5

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

Do postele k viróze ideální . Nic drsného, od všeho trošku. Fajn příběh. Těším se na další odpočinkový díl.

21.10.2023 4 z 5

Bez viny Bez viny Viveca Sten

Na mě už moc depka

14.10.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Ach jo. Docela jsem si oblíbila skotskou sérii s Enzem, ale tady to je jiný kafe. Nemam rada pitvání se v pitvě například a tyhle rozbory nechutností. Škoda, ale nedočetla jsem.

14.09.2023 3 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Mně se tento díl dost líbil. Doporučuji.

15.02.2023 5 z 5

Mizející země Mizející země Julia Phillips

(SPOILER) Zklamání. Hodně postav, které spolu nesouvisí. Každá má příběh, který v podstatě nekončí, protože začne nová kapitola s novým příběhem. Konec jen naznačený.
Taky na začátku je seznam ústředních postav, ale vůbec není úplný. A jestli jsem hledala správně, ani jméno únosce tam není.
Best book? S tím nemůžu souhlasit. Škoda.

09.12.2022 1 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Trošku zklamání. Asi první kniha od M. Connelyho, kterou jsem ji četla dlouho. Scházelo mi napětí a spád. Ale příběh docela fajn.

16.10.2022 3 z 5

Kletba panství Tyringham Kletba panství Tyringham Rosemary McLoughlin

Tohle mě hodně zklamalo. Každá postava byla buď špatná, nebo zkazila život někomu dobrému. Škoda. Námět i příběh by mohl být dobrý, nebýt tolik negativity a porušených osobností.

30.04.2022 odpad!

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Syrové, realistické, smutné, ale hezké. Druhy díl na mě už moc ponurý a drsný.

04.03.2022 5 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Dost zklamání.opsat děj originálu a vyměnit koně za auto a klavír za kytaru… to není moc umění psát.

30.11.2021 odpad!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc hezky napsané, prosto plytkych opisů krásy a fyzické neodolatelnosti toho druhého, hezky vývoj vztahu hlavních hrdinu. Vztahu založeného ne na vzhledu ale osobnosti. A hrdinka miluje knihy? Jsme dvě…

05.08.2021 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Pro mě jedna z nejlepsich

20.02.2021 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny