Bez viny

Bez viny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208154/bmid_vrazdy-na-sandhamnu-bez-viny-F6Q-208154.jpg 4 70 24

Vraždy na Sandhamnu série

Třetí díl ze série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové Během jedné podzimní noci se na Sandhamnu beze stopy ztratí mladá dívka. Pátrání, které ztěžuje bouřlivé a deštivé počasí, se účastní i kriminální inspektor Thomas Andreasson z policejního oddělení v Nacka. Policie nakonec případ odloží, vše nasvědčuje tomu, že se utopila. O pár měsíců později, kdy Sandhamn pokryje sníh a led, děti při hraní v lese najdou mrtvé tělo. Viveca Sten patří k velice úspěšným švédským autorkám, jejích knih se prodalo více než 2 miliony. Viveca Sten debutovala románem Tiché vody, následovaly tituly Ve vyšších kruzích a Bez viny, tato kniha se půl roku držela mezi deseti nejprodávanějšími. Dnes v noci zemřeš, čtvrtý krimiromán, se stal v roce 2011 nejprodávanější knihou ve Švédsku. Také pátá kniha V zápalu boje se okamžitě zařadila mezi čtenářské bestsellery.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I grunden utan skuld , 2010

Baaletka
14.10.2023 4 z 5

Na mě už moc depka

Dorotka201
12.10.2023 5 z 5

Knihu bych ohodnotila na víc než 6 hvězdiček, minulost i přítomnost mě velice zaujala!!!

Awča
09.03.2022 4 z 5

Opět čteno bezprostředně po předchozím díle. Ale již ne s takovým potěšením.
Příběh z minulosti na mě působil temně až depresivně. I když byl svým způsobem velmi zajímavý. Překvapilo mě, jakým způsobem se propojil se současným vyšetřováním.
Oba hlavní hrdiny mám ráda, škoda, že se Nořin vztah řítí do záhuby.
Je to zajímavé čtení, poklidná detektivní série se sympatickým i hlavními hrdiny, kterou je lépe číst popořadě. S dalšími díly chvíli počkám.

zazvorka
25.11.2021 5 z 5

Série mi hodně padla do noty, až začínám litovat, že mám k dispozici všechny díly, protože je moc hltám a příliš rychle ubývají! Opět jsem si užila vše. Nápaditou zápletku, nečekané rozuzlení, posun v osobním životě postav (mimochodem, Nora jaksi moc pije, zdá se mi). I tomto příběhu jsem se - stejně jako v předchozích - dozvěděla něco nového o místech, kde se děj odehrává. A to včetně informací z historie. Nepreferuji sice knihy, kde se střídají kapitoly z různého období (a zdá se mi, že jich přibývá) mám raději kontinuálně plynoucí děj. Zde mne však zaujaly obě dějové linky, současná i minulá. Takže jsem se snadněji smířila se střídáním kapitol. Celkově jsem hodně spokojená.

ArwenAragorn
13.06.2019 4 z 5

Klidnější, ale dobrá detektivka.

Arsi
14.01.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka. Líbí se mi prolínání současnosti s minulostí. Napínavé a čtivé. Vrhám se na další díl.

konicekbily
02.01.2019 4 z 5

Podruhé jsem přečetl tuto knihu, abych si porovnal, jaké je to přečíst knihu v pořadí, v jakém je v sérii, s tím, jak jsem ji přečetl dříve. Mnohé mi docvaklo až nyní, při druhém čtení.

Esmeralda168
10.11.2018 3 z 5

Průměrný krimiromán, občas i napínavý, ale bohužel mě příliš nezaujal. Vadilo mi to střídání současnosti s minulostí, ten dávný příběh na mě působil hodně depresivně. Vrah mě nepřekvapil. Byl jedním z těch, které jsem podezírala.

denča1000
28.08.2018 5 z 5

Ze začátku mi vůbec napasovalo přeskakování pasáží z minulosti do přítomnosti a vyvádělo mě to z děje. Časem jsem se do knihy začetla a nejen, že se mi střídání pasáží zalíbilo, dokonce jsem nevěděla, po které z nich toužím víc. Příběh se odehrává na malém ostrově a tím, jak ho autorka popisuje a vkládá do děje život občanů, mi kniha byla velmi sympatická. Děj byl celkově zajímavý a napínavý a nedalo se očekávat, kdo je vrahem, protože nás autorka trošku navedla na jinou stopu. Jestli něco nesnáším, tak otevřené konce. Potřebuji, aby příběh každé postavy byl vysvětlen a uzavřen a to se tady nestalo, což mě na konec slušné knihy, naprosoto vytočilo.

katka.oo
10.04.2018 5 z 5

Opět příjemná kniha od této autorky, velice dobře se četla, líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Hodnotím velice kladně.

alnahu
09.03.2018 5 z 5

Další díl opět skvělé počtení. Tentokrát se na Sandhamnu ztratí mladá dívka, která si vyjela ke kamarádce. Její část těla objeví náhodně děti ,které si hrají v lese až po několika měsících. Opět napínavý případ ve kterém se střídá minulost se současností a vše do sebe zapadá. V tomto díle se opět setkáme s Thomasem i Norou, která také prožívá manželskou krizi. Opět velmi čtivě napsáno, že se nemůžete odtrhnout .Bohužel jsem zatím nesehnala druhý díl Ve vyšších kruzích ,tak jsem se pustila do tohoto .

konicekbily
15.01.2018 4 z 5

Severská detektivka s prolínáním dvou časových období. Jako oddechová knížka je vhodná.

ArwenAragorn
03.10.2017 4 z 5

V knize se střídají dvě časová období - současnost a doba po 1. světové válce až po 60. léta. Je docela čtivá a vhodná jako oddechovka.

TeaPeter
16.09.2016 4 z 5

Tento díl mi přišel o něco slabší než ty minulé, i když motiv patologické fyzické krutosti otce indukované do psychické krutosti dcery byl velice silný. Rozhodně knihu doporučuji k přečtení.

knihomolka525
01.08.2016 5 z 5

příběh jako vždy od Sten dobrý jenom mi vadilo paralelní vyprávění o životě Thorwalda.Nakonec měl co do činění s hlavními aktéry ale pro mě to byl rušivý element kdy jste začali intenzivně vnímat současnost a do toho skočila kapitola z hluboké minulosti a tak to jde v celé knize.To je jako se začtete a někdo zazvoní....

jasmína
29.05.2016 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, tušila jsem souvislost vraha s minulostí, ale stejně do konce knihy napínavé a ničilo mě, co vše prožíval Gottfried.

orinka3
25.10.2015 4 z 5

Severské detektivky mám moc ráda. Tahle není výjimkou. Dobře se čte, není příliš komplikovaná a dlouhá. Doporučuji jako oddechovou četbu kamkoliv.

malen
14.10.2015 4 z 5

Jako detektivka nic moc, ale jako napínavý příběh, to ano ! Už teď jsem zvědavá na další díly serie. Na přebalu knihy jsem se dočetla, že to bylo i zfilmováno. Ještěže jsem to neviděla, ráda si postavy Thomase a Nory představuji po svém ! :)

vyvodka
15.09.2015 5 z 5

Super počtení. Klasická severská detektivka, přesto se podařilo autorce vymyslet zajímavou zápletku, bylo to napínavé až do konce. Čtivě napsané, žádné zbytečné "kudrlinky" a natahování děje.

Izu
06.07.2015 5 z 5

Za mě plný počet hvězd. Skvělý příběh,sympatické postavy.

Viveca Sten
švédská, 1959