axspevak axspevak komentáře u knih

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Nechapu ten odklon od serie dokonala..Tohle byla tak zbytecna,nudna a rozplizla knizka,na coz nejsem od me oblibene autorky zvykla.Tuhle knihu daruji do knihobudky a nebude mi vubec chybet. Nemohu doporucit,malem jsem ji ani nezvladla docist.

28.04.2024 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Jeden z mych nejoblibenejsich autoru me opet nezklamal.Hodne postav,stripky ruznych pribehu,ktere se v zaveru propoji a davaji smysl.Kazdopadne kdyz ctu skoro 500 stran ocekavala,ze se dozvim,jak dopadnou vsechny postavy.
A muze mi prosim nekdo vysvetlit,proc je nazev knihy zrovna oko?Mne to za celou dobu proste nedoslo,proc zrovna oko :D

20.01.2024 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Obavam se,ze tady me znama dvojka na dalsi dily nenamotala.Vubec se mi netrefili do vkusu..nuda..nuda

04.01.2024 3 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Na to,ze se clovek prokousaval 400 stranami zapletek a vysetrovani,tak mi konec a rozuzleni prislo uspechane a nektere veci mi prisly nevysvetlene.Citim se malinko osizena.A jeste ke vsemu mi bylo hned jasne,ze to je tento pachatel,hned jak o nem byla v knize zminka,takze pro me to ani nebylo napinave. Za me zatim nejslabsi dil serie.

24.12.2023 4 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Tuctove,nudne,zapletky ohrane,zadne napeti ani jine emoce to ve me nevzbudilo.Docela me i mrzi,ze jsem to proste neodlozila.Nemohu doporucit

05.12.2023 1 z 5

Bylo to jako sedet s Tomem v kavarne a povidat si o jeho zivote.Je to velmi ctive napsane,stranky samy ubihaji.Doporucuji vsem fanouskum HP,zase trochu vic nahlednete do zakulisi filmu.

13.11.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Na muj vkus to bylo opravdu drasticke,velmi podrobne popsane vrazdy,chvilemi se mi zdalo,ze se vlastne ani moc nevysetruje jenom se ceka,co za vetsi drastarnu jeste autor vymysli.V knize se vubec neresilo nic jineho nez vrazdy,v jinych krimi romanech se clovek seznami s pozadim zivota vysetrovatelu..tady mozna moje chyba,ze to je moje prvni autorova kniha?Nicmene celkovy dojem supr,zapletka mi dava smysl.

05.11.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Musim rict,ze tim,ze se opravdu v Cesku takovy pripad stal a byl velmi medializovany a sledovala jsem i serial Kukacky na toto tema,tak jsem se bala,ze me kniha bude nudit.Ale byla velmi prijemne okorenena tematy psychopatie,nasili,styly vychovy deti,prava,ze jsem to cetla jednim dechem.Jsem rada,ze kniha nekoncila pouze tim kdo a kde bude nakonec deti vychovavat,ale zaverem toho bylo receno mnohem vic.

22.09.2023 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Musim rict,ze jsem po precteni knihy docela chapala,ze autor na zacatku upozornuje na to,ze kniha obsahuje brutalne licene domaci nasili.Opravdu se to necetlo lehce.Hlavni hrdinka se vytrpela opravdu mnohe a jsem rada,ze autor napsal knihu prave s takovym vyvojem a koncem.Nevim nevim,jak bych zvladla cist horsi scenar..

11.09.2023 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Zamotane,napinave az do konce a rozuzleni prekvapilo,ale davalo smysl Na knizkach od tohoto autora me vzdycky prekvapi,ze za nudnou obalkou se skryva opravdovy skvost.

28.08.2023 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Na teto knize se mi moc libila uveritelnost celeho pribehu,pocinani vsech detektivu a primerena zraneni pri zasazich.Nebyl to ten typ knihy,kdy pro upoutani ctenarovy pozornosti musi vrah obeti slozite konstruovat nebo jim neco usekavat.A detektivove nejsou ani po 4 postrelenich,tonuti a skoku ze skaly zivi :D Opravdu promyslene dejove linie,ktere ale nekdy skoncily ve slepe ulicce bez nejakeho rozuzleni,tak treba v dalsim dile??

20.08.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Libilo se mi,jak autor propojil vrazdy s literaturou a umenim,protoze clovek se aspon diky tomu neco noveho dozvedel.Nebylo to ciste jenom o tom,ze se v knize vyskytuje co nejbizarneji spachany zlocin,coz mi nekdy u takoveho typu knih prijde,cim vic krve strika,tim si autor mysli,ze zajimavejsi pro ctenare.Tohle podle me bylo moc hezky prekombinovane a inteligentni a me to sedlo :) Jedine za co ubiram hvezdu je predvidatelnost pachatele,coz se u Miniera vetsinou nestava :)

05.08.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Ja mam tuto autorku velmi oblibenou a vse od ni mam prectene,tento dil me nezklamal,jen ten dej me nebavil tolik, jako ty predchozi.Kazdopadne ten konec mi vyrazil dech

23.07.2023 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Napinave od zacatku do konce,dej svizne ubihal a jako bonus detailne popsany odporny vzhled pachatele,ze me strasil ve snech.Takove knizky mam rada :D

04.01.2023 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Tezce se mi ctou knizky o umrti ditete,ale prave ony vzbuzuji hodne emoci,bavilo me to moc,nechtela jsem ji vubec odkladat,konec me docela prekvapil.

27.10.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Pro me osobne docela tezka a surova cetba.Knizku neslo odlozit,stridani vypravecu nenechalo ctenare vydechnout,napeti se dalo krajet celou knihu.Uprimne doufam,ze bude pokracovani,i kdyz jsem z toho pribehu vlastne tak zdrchana,ze ani nevim,jestli bych dalsi hruznost unesla.

17.10.2022 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Pro me napinave od prvni do posledni kapitoly,nedokazala jsem vubec odhadnout,jake bude rozuzleni.Po delsi dobe kniha,kterou jsem nechtela odlozit.

11.10.2022 5 z 5

Vraždy s cejchem Vraždy s cejchem Elina Backman

Musim rict,ze mi knizka dlouho lezela koupena doma a nejak jsem ji porad prehlizela,ale ted teda docela lituji!Mne se totiz knizka jevi jako opravdu vysperkovana,originalni nametem i milostnou vsuvkou akteru.Mam dojem,ze muselo dat opravdu praci vsechno vymyslet,tak aby to nakonec zapadlo na sve misto a aby ctenar vraha neodhalil uz v pulce a pak se jen nenudil.Ja teda byla napjata az do posledni chvile a pribeh jsem hltala.Podrobnejsi vysvetlovani vseho mozneho tam bylo,ale tluste knihy mam rada,takze za me to neni nutne minus :) Doporucuji neprehlizet!

02.10.2022 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Mela jsem velka ocekavani,jelikoz hodnoceni 90%nema zdaleka kazda kniha a nakonec po tolika strankach jsem zklamana,nemelo to pro me stavu,padouch byl jasnej jak facka a spoustu veci na konci nevysvetleno,skoda.

13.03.2022 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Namet byl super,ale konec byl tak nejak nasilne prekombinovany,aby vsechno souviselo se vsim,nebylo to moc uveritelne.Cetla jsem lepsi knihy.

07.09.2021 3 z 5