Awča Online Awča komentáře u knih

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Půjdu trochu proti proudu. Kniha se mi moc nelíbila, četla se špatně, celé to bylo takové kostrbaté, skládanka bez emocí.
Harlan umí i lépe.

22.10.2022 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jednoduše skvělé.
Po posledním díle s Erikou jsem si říkala, že se k ní již autor nevrátí, její osobní život mi přišel vyčerpaný a neradostný.
Ovšem Erika nabrala druhý dech, zápletka byla neotřelá, přečetla jsem jedním dechem.
Žádná zbytečná brutalita, všeho akorát, závěr je moc milý. Těším se na další díl.

19.10.2022 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Četla jsem téměř všechny díly "Dokonalé série", autorku jsem si oblíbila, psala čtivě, díly byly napínavé, příběhy hlavních vyšetřovatelů také.
Možná proto jsem měla velká očekávání.
Začátek knihy byl velmi kostrbatý, z části díky překladu:
"...najednou jí došlo, že ženu selhalo vlastní tělo..."
"...poskytl obrovskou digitální pokladnici s fotkami...".
Posléze se příběh rozběhl, ale nezaujal. Bylo to takové poslepované a težce uvěřitelné.
Mrzí mě to, ale více než 3* dát nemohu. Pochválím alespoň obálku.

05.10.2022 3 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Velmi ponuré.
Mám historickou krimi moc ráda a nejsem žádná křehká květinka, ale tohle čtení na mě bylo moc kruté a temné.
Mistr Shardlake je mému srdci bližší.

27.09.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Divnokniha. Postavy zajímavé, příběh zvláštní. Místy až absurdní. Přesto jsem četla a četla.

22.09.2022 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Souhlasím s mag097.
Kniha se čte dobře, zvraty jsou velké, náhod se nakupí možná až příliš. Ale nic úplně chytlavého. Oddechovka, nic míň, nic víc.

22.09.2022 3 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Po slabších posledních kouscích je Sharon Bolton zpět ve skvělé formě.
Jsem ráda, že jsem nečetla anotaci, protože vyzrazuje pro mě nejzajímavější část knihy.
Četlo se samo, jen konec mohl méně spěchat.

08.09.2022 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělý námět. Téměř cesta časem, konfrontace se svým starším / mladším já.
Také mě to přimělo k zamyšlení nad tím, jaká jsem bývala a jaká jsem nyní. Uf.
Jinak místy zdlouhavé, od autorky pro mě zatím top jsou Sedmilhářky.

23.08.2022 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem četla těsně po Sedmilhářkách.
Byla o něco temnější, nejvíce jsem přemýšlela o osudu Rachel. Celkově zajímavé ženské čtení.

22.08.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu jsem slupla během deštivého dne, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Moc pěkně vykreslené postavy i prostředí matek děcek školou/školkou povinných.
Skvělé jsou i komentáře vedlejších postav k různým situacím.
Rozuzlení bylo napínavé a nečekané, závěr mě potěšil.

20.08.2022 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Reneé a Harry, to je moje srdcová dvojka.
Přiznám, že si už moc nevybavím předchozí díl, jen ten pocit, že dobré, ale že mě až tak nenadchnul.
Za to Temné hodiny, to byla jízda. Přečetla jsem jedním dechem během pár dní.
Líbila se mi i aktuálnost příběhu.
A ten konec, nutně potřebuji další díl ;-)

28.07.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Posloucháno jako audiokniha, výborně zpracovaná. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout.
Bavilo mě úplně všechno, nejvíce začátek, cílevědomost hlavní hrdinky a léta na akademii.
S postupem času se příběh stával temným a ne vždy jsem s Rin souzněla.
Nedočkavě čekám na další díl.

28.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Napínavé a velmi čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Konec mi přišel useknutý, ale epilog to napravil.

09.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělé čtení na dovolenou.
Cormorana s Robin mám moc ráda, těšila jsem se na jejich další případ a na vývoj jejich vztahu.
Vyšetřování mě bavilo, i když jsem se v poslední třetině začala trochu ztrácet v postavách a jménech. A také těch svízelí v osobním životě bych jim přála méně. Motiv ani pachatele jsem neuhodla, rozehrané to bylo pěkně, klobouk dolů před autorkou.
Už aby byl další díl.

09.07.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Na další setkání s oblíbeným autorem jsem se moc těšila. Někdy je to ovšem tak, že se cesty dvou blízkých duší minou.
Nedočetla jsem.

27.06.2022

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

To bylo počtení!
Svěží, milé a originální. Pěkně popsaný svět i postavy. Oblíbila jsem si ty kladné a u těch záporných jsem neměla problém porozumět jejich pohnutkám.
Bavily mě dialogy Sancie a Klefa. Opravdu se těším na další díl.

20.06.2022 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Posloucháno v audioverzi. Skvěle načtené, kapitoly jsou krátké a hudební předěly je pěkně doplňují.
Příběh je zvláštní a jeho zpracování také. Nevím, zda to bylo myšleno s nadsázkou, humorem nebo vážně.
Hlavní hrdinka byla nesympatická, její sestra také. Vlastně tam nebyl nikdo, ke komu by si čtenář vytvořil vztah, fandil mu a těšil se na jeho další osud.
Není to můj šálek čaje a jsem ráda, že jsem úspěšně doklopýtala do konce.

17.06.2022 3 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Posloucháno jako audiokniha (skvělá interpretace pana Písaříka), proto hodnotím maximem *
Při čtení bych možná některé popisy přeskočila a v některých odbočkách se ztratila.
Takto to byl příjemně strávený čas s příběhem z doby, o které jsem toho moc nevěděla.
Spíše je to historický román s detektivní zápletkou.

08.06.2022 5 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tracy Buchanan

Thriller se zajímavou zápletkou, jak by se asi člověk zachoval, kam až by zašel v ochraně svých dětí, je ospravedlnitelné krýt své blízké před policií?
Psáno místy trošku kostrbatě a povrchně, ale poháněla mě zvědavost, jak se případ vyvine. Závěr mě překvapil, jsem s ním v podstatě spokojená.
Ale na plný počet hvězdiček to není.

07.06.2022 4 z 5

Svíčka za mrtvého Svíčka za mrtvého Ann Granger

Svým způsobem starosvětská detektivka, i když z doby nedávné. Sérii čtu nahodile, je to milé poklidné počtení. Tento díl se mi líbil nejvíce, vyšetřování i konečné rozuzlení.

05.06.2022