Atlantis Atlantis komentáře u knih

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Podpis všech věcí je ukázkovou prací vysokoškoláka, který potřebuje nahnat znaky do diplomové práce. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem četl tak nafouklou a zároveň naprosto prázdnou knihu. A ne, není plná hlubokých filozofických myšlenek. Je plná blábolů. Zbytečných opisů, nudných postav a nepochopitelných odboček. Almě jsem se celou dobu snažil fandit, ale ono to moc nejde. Aby nakonec dala svůj věneček tak, jak je v knize popsáno, mi doslova zvedalo žaludek a zbytek jsem četl už jen z povinnosti. Prosím, neztrácejte s tímto "dílem" čas.

18.10.2023 2 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Bohužel, ale tohle není Zaklínač. A není to ani Geralt. Sledujeme jakési zpustlé individuum, které kamsi jde a potkává obehrané příšery z japonského folkloru. Z příběhu jsem měl pocit, že jen předělává staré zaklínačské povídky a balí je do kimona. Jinak je to nechutně nudné. Obálka krásná, kresba sice hnus, ale připomíná staré japonské svitky, takže taky palec nahoru. Ale obecně jde o velmi slabý pokus.

16.10.2023 2 z 5

Tokyo Revengers 6 Tokyo Revengers 6 Ken Wakui

3,5* Sakra, nečetl jsem tenhle díl už? Šestka je rámcově dost podobná pětce. Takemiči zase někoho chce zachránit, aby něco změnil v budoucnosti. Viděno už několikrát. Veškerá pozitiva pramení jen z pohledů do minulosti postav, ale lehce se už ztrácím ve jménech.

16.10.2023 3 z 5

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Z hloubi duše doufám, že se na dva poslední díly něco nestane. Že ta skvělá kvalita a hutná atmosféra vydrží. Že postavy budou pořád takhle morálně šedé. A že se zlepší kresba, pořád se mi ty ksichty pletou.

13.10.2023 5 z 5

Křídový panáček 2/7 Křídový panáček 2/7 Vojtěch Matocha

Povedená atmosféra, skvělá práce s barvami. Ale je to takové prázdné. Ten sešitový formát tomuhle vyprávění strašně nesedí. Ano, utratíte peníze, ale nic moc se nedozvíte. A takhle já ale číst nechci, neskutečným způsobem to shazuje celou snahu o povedený příběh. Lepší by bylo souhrnné vydání.

11.10.2023 3 z 5

Doctor Who - Shada Doctor Who - Shada Douglas Adams

Douglas Adams, autor známý (alespoň pro mne) hlavně Stopařovým průvodcem po galaxii, spojil několikrát síly i s týmem okolo Doctora Who. Vzniklo několik epizod seriálu a tajemná Shada. Díl, na který se lepila smůla a nikdy nebyl natočen celý. Scénář nám ale zůstal, a tak nám jej Gareth Roberts předává upravený v knižní podobě. A já musím říct, že v povedené.
Doctor si s Romanou a K-9 létá vesmírem, když dostane naléhavou zprávu od svého přítele. Ten si ale vůbec nepamatuje, že by něco posílal. Do toho chodí po vesmíru tajemný záporák, který doslova vycucává mozky. A to by Doctor nebyl Who, aby to nechal jen tak!
Shada je příjemné čtení. Úplně v ní cítíte ten pocit, tu atmosféru klasického Doctora. A do toho všeho si připočtěte unikátní humor Douglasa Adamse, kdy ten Stopař tady prosakuje každou stranou. A to někdy i nevítaně. Hlášky, zpočátku povedené, ke konci už zavazí, a kdyby byla kniha o třicet stran osekaná, finále by bylo mnohem svižnější.
Celkově je ale Shada osvěžujícím destilátem dvou sci-fi velikánů a já ji můžu s klidem doporučit.

11.10.2023 4 z 5

Rodina Rodina Greg Rucka

Tomu říkám příjemné překvapení! Nečekal jsem vůbec, ale vůbec nic, komiks jsem vzal jen proto, že byl článek v Pevnosti. Ale dostal jsem povedenou postapo mafiánskou akční jízdu, která má mnohem větší potenciál, než to na první pohled vypadá. Malá kritika je rozsah, tady se opravdu dlouhého čtení nedočkáte a i ta kresba by občas snesla větší detaily, hlavně ve scénách, kdy máte poznat výrazy postav. Ale jinak? Hrňte tuhle sérii do mě!

11.10.2023 4 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Parádní kresba, skvělý coloring, luxusní příběh navíc. To je důvod dvou hvězd, ale jinak? Proboha, tohle byla tak přeplácaná slátanina. Postavy umírají na každé druhé stránce a hádejte co? Vám to bude úplně jedno. Přes krkolomné tempo tady není čas na jakýkoliv vývoj, vše je povrchní a nudné. Jen abychom šokovali. Joker? Oproti jedničce, kde byl skvělý, je tohle nepovedená parodie. Na Batmana pořád někdo řve (jedna postava ho v rozmezí čtyř panelů sprcá třikrát, ze dvou protichůdných důvodů), ten brečí, že asi má jiné příjmení. Nebo ne? Já se v tom nakonec tak ztratil, že ani nevím. A to ani nemluvím o tom, že se vše děje vlastně jen proto, že Joker řekl dvěma dědkům dvě věty. Tohle se prostě nepovedlo, nemá to atmosféru, nemá to nic.

09.10.2023 2 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 5 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 5 Fuse

Sliz má svoji velice unikátní atmosféru. Já mám prostě pořád popis, že čtu jen přepis videohry. Což nemusí být nutně špatně, ale někdy to celé působí zkratkovitě. Tím se ale dostávám k záporům a přitom kladů je víc než dost - design postav, humor, souboje. Určitě budu pokračovat, ale chtělo by to nějaký hutnější jednolitý příběh.

09.10.2023 4 z 5

Ve střelbě je síla Ve střelbě je síla Tacuki Fudžimoto (p)

Pořád si tahle série drží velmi vysokou laťku. Baví mě sledovat jednotlivé postavy, ale ztrácím se v terminologii. Ďáblové, démoni... zní mi to moc podobně. Chválím hromadu neotřelých nápadů, hvězdu dolů za odfláklou kresbu prvních kapitol.

02.10.2023 4 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Skvělé. Celý díl je jeden dlouhý detektivní příběh s příjemně tajemnou zápletkou. Zase jsem se dozvěděl o Japonsku o fous více, a to se vždy cení.

02.10.2023 5 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Jé, co nám to tam na konci skluzavky jede? Že by to byla kvalita téhle série? Spád, tempo, postavy? No jo, jsou to oni. To je ale pořádný sešup! Teď vážně - V Krvavém pásu je třetí díl příjemně psané sci-fi série, který se ale nedokáže rozjet a zaujmout. První třetinu knihy se jen kecá a zbytek je pouze standardní akce, kterou jsme viděli už stokrát. Hůl nad Salamis ještě nelámu, ale naštíplá je řádně.

27.09.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ani bych nevěřil, že jedna kniha ve mně může vzbudit takový zájem o Rumunsko, o zemi, kterou jsem vždy považoval za... druhořadou. Jako správný buran jsem slyšel z moderních dějin jen o Ceaușescuovi a jeho neslavném konci. A pokud je jen polovina z popisovaných věcí pravdivá, tak to byl opravdu krušný život. Autorku chválím za perfektně podchycenou atmosféru, i vy budete ke konci knihy mít pocit, že donáší opravdu každý a nevěříte nikomu. Mínusem je pro mne první třetina knihy, kdy sice s postavami soucítíte, ale zároveň je to pořád dokola a tu nudnou šeď nepotřebuju vstřebávat 150 stran.

20.09.2023 4 z 5

Akira 2 Akira 2 Katsuhiro Otomo

Tak ve druhém dílu moje nadšení výrazně opadlo. Pryč je zajímavá, temná atmosféra. Nulový vývoj postav. Místo toho pořád někam běžíme, padáme a řveme. Ano, kresba je pořád úchvatná, ale jinak se dala celá druhá kniha osekat na dva sešity, tak málo se v ní stane.

20.09.2023 3 z 5

Duhový cirkus Duhový cirkus Petra Neomillnerová

"Tati, musíme to dočítat? Mě to hrozně nebaví." Tak přesně takhle zněla reakce mojí dcery na Duhový cirkus. To je smutné, ne? Já s ní navíc musím souhlasit. Paní autorka chtěla v mládí očividně utéct s cirkusem, a tak jsou světští ty nejsprávnější na Zemi a ostatní jsou šedí, agresivní a závistiví. Tohle číst nechci.

19.09.2023 2 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

He? Tohle že jsem včera četl? Druhý Brsrkr je až trapně podprůměrný komiks. Snad vše se mohlo říct už v jedničce a když třetinu knihy zabírají alternativní obálky, tak to taky o něčem vypovídá. Snad je třetí díl finální, tohle bych dlouho nevydržel.

19.09.2023 2 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

Hele, já tam ty zápory vidím, ok? Postavy vykradené z jiných sérií (posaďte se pane Abercrombie, my o vás víme), prostředí relativně obyčejné a pár okamžiků natažených jako sopel. A ten konec, kde se mísí kung-fu, kouzla, pistole a golemové... no, raději pomlčet. Ale! Všechno to spolu dost dobře funguje. Postavy mě neskutečně baví (až na jednu dámskou výjimku), dialogy jsou přirozené, je to tak akorát drsné a hlavně - líbí se mi ten hlavní koncept světa, kde bohové doslova zemřeli, padli na zem a lidi jejich mrtvá těla zpracovávají na magii. Meč severu je jako povedená hotovka ze supermarketu. Vy víte, že jsou lepší jídla, ale tady a teď jste spokojeni a nejspíš se i vrátíte pro nášup. Já tedy určitě.

11.09.2023 4 z 5

Spy x Family 8 Spy x Family 8 Tacuja Endó

To už půjde kvalita téhle mangy jenom dolů? Osmý díl je brutální nuda. Zástupy nijakých padouchů doslova dokráčí k hlavní postavě, ta je odkopne a jde se dál. Doslova i obrazně. Tohle měla být jedna kapitola, ne celý jeden díl. Těch pár povedených vtipů situaci nezachrání.

11.09.2023 2 z 5

Společenstvo ztracených rukaviček Společenstvo ztracených rukaviček Oksana Maslova

Bože na nebesích, to byla tak nebetyčná nuda. Malá rukavička se ztratí, a pak ji zbytek knihy pořád někdo buzeruje, že neví, komu a kde se ztratila. Zábava? Nope. K tomu si přidejte, že každá druhá postava se jmenuje "Stará žlutá olezlá rukavice s velkým zeleno-hnědo tmavým knoflíkem" a když to máte dětem před spaním číst pořád a pořád dokola, stává se z četby takové malé utrpeníčko.

08.09.2023 2 z 5

Průkopníci Průkopníci Timo Parvela

První půlku jsem docela trpěl. Tak strašně tuctové, utahané a obyčejné sci-fi, aby člověk pohledal. Ale pak se děj zlomí a máme tady zase toho původního Keplera, se svojí zvláštně temnou atmosférou, kde si nejste jisti nikým a ničím.

08.09.2023 4 z 5