Atisa Atisa komentáře u knih

Zdravá zahrada Zdravá zahrada Helena Vlašínová

Autorka přistupuje k přírodní zahradě střízlivým způsobem. Popisuje i problémy, které mohou nastat, ale vždy dává rady, jak je řešit přírodní cestou. Určitě užitečná kniha, je vidět, že paní Vlašínová za celý život nasbírala hodně zkušeností z této oblasti.

20.04.2019 5 z 5

Zahrádka v květináči Zahrádka v květináči Anita Blahušová

Líbilo se mi, že autorka se snaží k pěstování přistupovat přírodním způsobem. Na začátku podává super tipy, jak rostliny v květináčích pěstovat, hnojit, zalévat apod. Pro mě jako začátečníka to byly přínosné informace. Spoustu tipů na vhodné rostliny a obzvláště co potřebují, taky perfektní.

08.04.2019 5 z 5

Děláme si všechno sami Děláme si všechno sami Liz Wright

Základní problém knihy je podle mě, že vlastně není úplně přesně definováno, co si autor pod pojmem soběstačnost představuje. Já bych to viděla jako být co nejméně závislý na společnosti. Do tohoto konceptu mi tedy nezapadají informace z knihy o tom, co si má člověk koupit, aby mohl něco dělat. Dostala mě např. samovzcházecí mouka (mouka smíchaná se sušeným droždím, která se dá koupit) nebo nějaké umělé chemické postřiky apod. Na druhou stranu určitě kniha přináší přehled, čím vším se člověk může zabývat, co si může udělat sám.

07.04.2019 3 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Taková rychlovka, ale kniha se mi líbila. Ujistila mě, že nemít vše perfektní není špatně, pro dítě je to vlastně pozitivum. Zajímavé pohádky na konci knihy.

07.04.2019 5 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Mám hrozně ráda knihy od pana Svobody. Vždycky mě to tak namotivuje permakulturně zahradničit jako on. Rady ohledně zahrady super. Čtyři hvězdičky jsem dala za takové ty někdy až konspirační informace kolem, které jsou spíše jeho subjektivním názorem, než že by byly nějak podložené.

07.04.2019 4 z 5

Hned to bude, Andílku Hned to bude, Andílku Igor Bukovský

Recepty a vzorové jídelníčky ve druhé části jsou dobré. Co se týče té první části, některé informace jsou naprosto v rozporu s tím, co se píše jinde. Např. podávání celozrnných potravin, nízkotučné potraviny. Jak to tedy je?

06.06.2018 4 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Kniha je to informačně nabitá, v některých věcech i přínosná. Ale musím dát tři hvězdičky, protože název mi k této knize vůbec nesedí. Po přečtení pár kapitol jsem právě ony obavy dostala, ačkoli jsem je předtím neměla. Autorka zastává názor, že žena by měla vědět, co je všechno potřeba a co se může stát. Jenže na mě kniha působila tak, že když nebudu dělat to a to a to, tak se mi stane to a to a to. Já jsem spíš zastáncem toho, raději příliš nevědět, co se všechno může stát, jinak se člověk zbytečně stresuje.

22.07.2017 3 z 5

Rodiče Terezie z Lisieux Rodiče Terezie z Lisieux Hélene Mongin

Příběh byl úžasný. Občas mi i málem slza ukápla. Určitě na tuto pozoruhodnou rodinu budu často vzpomínat. Čtyři hvězdičky dávám pouze kvůli nedokonalé stylistické formě, ačkoli vím, že tím nejdůležitějším v této knize bylo samozřejmě sdělit příběh.

06.06.2017 4 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Přišlo mi, že autor se v jednotlivých kapitolách hodně opakuje. Sice používal rozdílné příklady, ale celkově mi všechny kapitoly obsahově splynuly v jednu. Na důvěryhodnosti knihy příliš nepřidá absence jakýchkoli zdrojů, které by podkládaly tvrzení v knize. U kapitoly o geneticky modifikovaných potravinách jsem se nedozvěděla, proč jsou tak špatné, pouze že je lidé odmítají. Ale proč?

09.04.2017 3 z 5

Více než tesař / Lukášovo evangelium Více než tesař / Lukášovo evangelium Josh McDowell

Tato kniha se mi do rukou dostala úplně "náhodně". Nestačila jsem se divit, jak autor s lehkostí naprosto logicky odpověděl na prakticky všechny moje otázky týkající se Ježíše, které mi ležely někde na pozadí, aniž by mě nějak výrazněji trápily. Myslím si, že tato kniha je skvělá pro lidi, kteří uvěřili, ale sem tam je přepadne nějaká pochybnost či nemají ve všech otázkách ohledně Ježíše úplně jasno. Nejvíce mě na této knize dostávalo, že mě při čtení napadla nějaká nová otázka a autor na ni vzápětí odpovídá. Je to hodně přínosná knížka.

30.05.2016 5 z 5

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Velice zajímavá a poučná kniha s krásným grafickým zpracováním. Líbilo se mi, že je napsána formou otázek a odpovědí. Postranní citáty na jednu stranu působí trochu rušivě, protože člověk vlastně neví, kdy je má číst a kam patří, ale na druhou stranu krásně dokreslují text.

29.03.2016 5 z 5

Dva středy - však jeden kruh Dva středy - však jeden kruh Walter A. Trobisch

Naprosto jsem byla touto knihou ohromena. Hrozně se mi líbí spojení odborné s dějovou linií. A docela mě překvapilo, že ačkoli je kniha už čtvrt století stará, problémy, které popisuje, jsou pořád stejně aktuální i v dnešním světě.

16.02.2016 5 z 5

Ježíš - náš úděl Ježíš - náš úděl Wilhelm Busch

Tato kniha mi pomohla zodpovědět některé mé otázky ohledně víry.

24.11.2015

Jedeme v tom spolu Jedeme v tom spolu Kateřina Šťastná

Určitě je super, že vznikají takovéto knihy, které mohou pomoci mladým lidem připravit se na vstup do manželství. Na druhou stranu mám k této knize pár výtek. Jednotlivým kapitolám chybí nějaká linie, kam kapitola směřuje, co chce říci. Stává se, že kapitola někde začne, ale skončí úplně u něčeho jiného. Člověk pak vlastně ani neví, co si z ní má odnést. Také jsme se s přítelem shodli, že by se na konci každé kapitoly hodily pomocné otázky k diskuzi. Na druhou stranu se mi ale líbilo, že teoretické odstavce střídají zkušenosti a názory určitých konkrétních novomanželů. Myslím si, že podobných knih zatím moc v češtině dostupných není, takže i přes nedostatky stojí za přečtení, nejlépe s partnerem.

12.10.2015 3 z 5

Ze života prababiček Ze života prababiček Jana Skarlantová

Čtení to bylo zajímavé, ale protože v titulu knihy není o módě ani slovo, člověk by čekal, že kniha bude pojednávat o životě našich prababiček v trošku širší oblasti.

21.09.2015 4 z 5

Radost být ženou a čím k tomu může přispět muž Radost být ženou a čím k tomu může přispět muž Ingrid Trobisch

V této knize mě zaujalo spojení odborné a duchovní roviny.

11.07.2015

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Knihu jsem si koupila především kvůli autorce, od níž už mám v knihovně předchozí knížku o sestavování rodokmenu, ale také kvůli opět nádhernému designu knihy. Ovšem jak jsem čekala, kniha pro zkušenější "badatele", tj. pro lidi, kteří prošli všemi útrapami, aby našli své předky, asi nemůže přinášet nic moc nového. Avšak pro ucelení, co všechno do kroniky napsat, je tato kniha dobrá. A samozřejmě kapitolky o historii fotografií nebo dobové módě jsou jistě zajímavé zpestření. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že kniha byla napsána narychlo, o čemž svědčí různé chyby v textu.

01.07.2015 4 z 5

Jak být volný - Užívejte si života naplno Jak být volný - Užívejte si života naplno Tom Hodgkinson

Knihu jsem si vybrala kvůli svému zajímavému tématu. Přináší některé podněty k zamyšlení, ale celková aplikace do života mi nepřijde tak jednoduchá, jak z knihy vyplývá. Některé věci platí snad jen pro Británii a nedají se použít všeobecně.

21.06.2015 4 z 5

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Naprosto úžasná knížka, díky níž objevíte úplně jiný svět, než který je nám dennodenně předkládán, který si každý může vytvořit na své zahradě. Ohromně pozitivní kniha, kdy se čtenář dozvídá, že i on sám může něco udělat proto, aby přestal být tolik závislý na světě a aby ten svět byl i lepší. Při jejím čtení člověk může snít a má obrovskou chuť hned vše v knize popsané vyzkoušet. Jeden drobný nedostatek bych ale viděla ke konci knížky, kdy je vidět, že už buď nebyl dostatek místa, nebo autor spěchal, protože některé kapitoly jsou již docela zkratkovité. Ale vše se dá dohledat na internetu, nejdůležitější je vědět, jaké možnosti existují. Těch kniha přináší velké množství.

25.05.2015 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Tato kniha mi doma v knihovně ležela nějaký ten rok, ale až nyní nastala přesně ta správná doba na její přečtení. Průměrná kniha, ale to téma je mi poslední dobou blízké, takže v tomto mě kniha velmi zaujala. Mohla jsem se na tématiku alternativního přístupu podívat zase z jiného úhlu pohledu. Během čtení mi hlavou probleskovala otázka, proč Mojmír pořád s Hedvikou zůstává, když není spokojený? To se přece v dnešní době řeší rozchodem, rozvodem. Každopádně jsem v tom viděla problém nedostatečné komunikace manželů. Jak kdyby Mojmír Hedvice pořád jenom naznačoval, že by chtěl více její pozornosti a ona tomu absolutně nerozuměla. A také by mě zajímalo, na kolik je tento příběh autobiografií.

28.04.2015 3 z 5