astroweb astroweb komentáře u knih

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Autor se opět vyznamenal. Mám rád jeho historické i současně napínavé, píše vždy vtipně a zajímavě.

13.10.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Nejdřív jsem se začetl, pak zase jsem se rozmýšlel, jestli mám četbu přerušit, ale nakonec jsem hodně rád, že jsem tak neudělal. Prostě knihy jsou můj život a svět, navíc ten příběh nebyl úplně špatný.

13.10.2022 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Druhá kniha od autora, co jsem četl, tato se mi líbila ještě víc, je úžasná, vřele doporučuji.

02.10.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Třetí kniha od této autorky, jsou všechny tři opravdu skvělé. Nejen literárním zpracováním zajímavé historie, ale i lidskými osudy.

27.09.2022 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Super čtení z okupované Francie, 2. světové válka. Skvělé vystižení atmosféry i charakterů jednotlivých postav.

14.09.2022 5 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Velmi čtivé, další díl ze série, autor vždycky končí díl napínavě, takže přímo vyzývá k přečtení pokračování.

14.09.2022 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

První dílo autorky, které jsem přečetl. Je zajímavé a u detektivky zvláště, že první půle se mi líbila a četla lépe, konec už byl nastavovaný, nepřekvapivý.

29.08.2022 2 z 5

Přísně střežené tajemství Přísně střežené tajemství Jeffrey Archer

Velmi čtivě napsané, i když se mi první dva svazky této série zatím líbily více, určitě se časem pustím i do dalších.

25.08.2022 4 z 5

Princ z Miramare Princ z Miramare František Josef Čečetka

Velmi dobrý historický román, Čečetka je skvělý.

14.08.2022 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Velmi zajímavé, místy poněkud zdlouhavé čtení. Musím přiznat, že první kniha - Aliccina síť, kterou jsem od autorky četl se mi líbila víc.

24.07.2022 4 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Nebylo to špatné, zajímavé téma o skrývaní Židů v Holandsku, ale zpracování mohlo být trochu jinačí, místy, přes rozhodně závažné a neveselé téma, připomínalo trochu jednoduchou limonádu. Tohle téma jsem prostě četl u v kvalitnějším literárním zpracování.

17.07.2022 3 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Velmi milé překvapení. Autorku mám velmi rád, čtivá, nápadité detektivky, ale nedetektivku jsem si od ní zatím nepřečetl, popravdě nejsem odvahu, obával jsem se rozplizlosti a psychologické nudy. Pravým opak je pravdou.

07.07.2022 5 z 5

Eliho slib Eliho slib Ronald H. Balson

Neveselé, ale vždy poučné čtení o historii, která má stále vztah k současné. Čtivý autor, určitě si přečtu jeho další díla.

04.07.2022 5 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

Oproti prvnímu vynikajícímu dílu, je závěr poměrně slabší. Není už to vzestupu z ničeho, ani osobní vztahy již nejsou tak skvěle vypsány.

29.06.2022 3 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Kdybych mohl, dal bych deset hvězdiček, tolik se mi první díl ságy rodu Floriů líbil ! Skvělý literární jazyk na vysoké úrovni, přitom hluboký ponor do lidských osudů a psychologie postav.

18.06.2022 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Velice zajímavé téma, o kterém sami Američané točí filmy, aktuální, zajímavé, přitom čtivé a napínavé.

14.06.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Super pohodové čtení, "povinná" četba pro každého knihkupce.

14.06.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor, který mě nikdy nezklamal. Poutavé a napínavé čtení psané skvěle čtivým literárním jazykem.

13.06.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi zajímavé historicko psychologické čtení. Námět není docela originální, nejpůsobivější jsou pasáže vyprávění přeživší pamětnice Osvětimi.

31.05.2022 4 z 5

Případy královského soudce Případy královského soudce Richard Dostál

Super historické zajímavé a nápadité čtení.

29.05.2022 4 z 5