astroweb astroweb komentáře u knih

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Standardní Deaver, zajímavé, napínavé až do konce. Jednou za čas, proč ne ?

04.05.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Opět něco jiného, skvělý, hlubší román o lidských vztazích, ale i s rodinným tajemstvím.

25.01.2021 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Téma nikoli nejoriginálnější, únosy mladých děvčat, ale zpracování a čtivost na té nejvyšší pětihvězdičkové úrovni.

09.06.2020 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Opět skvělé dílko, poučné, zajímavé i napínavé. Je zajímavé, že se nikdo v komentářích nepozastavil a nepodivil nad jménem Miro Kusý, dosud žijící postava slovenského tehdejšího disentu, velkého přítele Václava Havla. Kusý je zde vylíčen jako velmi negativní, přímo zločinecká postava. Divím se také, že to na Slovensku vyšlo v této podobě.

27.08.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Jedním slovem : skvělé, několika slovy : skvělé skvělé skvělé. Napínavé a poutavé od první do poslední stránky, nemohl jsem se odtrhnout. Propojení historických epoch, čtivý autorův jazyk, velmi velmi dobré, těším na pokračování .

01.03.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Silou vůle a s přestávkou jsem dočetl. Zbytečně překombinované, zápletka neoriginální, nevěrohodná. Jedna z nejslabších severských detektivek.

13.09.2016 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První kniha autorky, kterou jsem přečetl, nikoli pohodové, ale zajímavé a napínavé čtení, i když téma je již několikrát napsané.

13.03.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi zajímavé historicko psychologické čtení. Námět není docela originální, nejpůsobivější jsou pasáže vyprávění přeživší pamětnice Osvětimi.

31.05.2022 4 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Oblíbený autor, jeho oblíbené téma, patrně základ nové série, moc líbilo.

12.11.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Po delší době jsem si přečetl další autorovo díla, rozhodně jsem nebyl zklamaný, severské detektivky prostě opravdu mají jinou chuť a vůni. Grandiózní napínavé finále, skutečně skvostné dílo.

26.10.2020 5 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Skvělé čtení už po sedmé. Více než samotný spletitý kriminální příběh, příběhy, se mi libí historické pozadí nacismu na vzestupu spojené s osobním životem hlavních postav detektivů.

07.09.2020 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Skvělý historicko detektivní román. Jsem moc rád, že jsem tohoto autora pro sebe objevil, líbí se mi jeho styl, historické politické reálie předválečného Německa.

18.04.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Od autorky druhá kniha, určitě nebude poslední. Vyhovuje mi její čtivý styl, náměty a prostředí. Hlavní hrdinka inspektorka sympatická a dosti výjimečná.

13.09.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Pořádná klasická detektivka, anglické prostředí, čtivé a napínavé.

09.08.2019 4 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Nelehké a nesnadné čtení, ovšem zároveň velmi poučné. Absolutně nechápu, proč je tato kniha a autor mediálně očerňovaná.

08.06.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Tedy nikdy bych neuvěřil, že tak skvělý autor, od něhož jsem přečetl všechno, co bylo u nás přeloženo, vytvoří něco takového. Velmi, velmi slabé, včetně "neskutečného" konce.

04.04.2019 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Myslel jsem si, že autorčinu knihu Slepá mapa další její román nepřekoná, jsem rád, že jsem se mýlil. Opět skvělé čtení, nahuštěná rodinná kronika.

19.02.2019 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Opět všechny hvězdičky. Jsem rád, že autor se začal věnovat spíše historické, byť čtivě napínavé, literatuře. Jde mu to náramně, jen tak dál .

24.11.2017 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Autor zraje jako víno, tento příběh je ještě víc román, hluboký, k zamyšlení, než "pouhá detektivka". Zápletka je tam jaksi navíc k lidskému příběhu o stárnutí,ale i mládí. Moc a moc líbilo.

13.08.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

To byla teda pecka, přímo bomba, třetí kniha od autora a čím dál lepší !!!

09.06.2016 5 z 5