-Astarte- -Astarte- komentáře u knih

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Tak krásně napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Vysloveně "slovy" chytá za srdce, cítíte z ní něhu a lásku, jazykovou vytříbenost a cit, ačkoli mi jazyk nepřišel nijak složitý. Některá přirovnání si budu pamatovat snad nadosmrti. Nemám na současných knihách ráda doslova úmornou dějovos, která postrádá vhled autora a literární estetiku, František Kožík mi dokázal, že se dá i dějový román napsat kvalitně a krásně. Opravdu nádherná četba.

02.08.2015 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii Stopařův průvodce po Galaxii Douglas Adams

Super, super, super :) Skoro škoda tuto knihu číst v MHD, protože se nemůžete smát nahlas! :D Velmi svěží humor, naprosto geniální nápady a myšlenky.

27.11.2013 5 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Tato kniha je velmi komplikovaná a náročná i pro zkušené čtenáře. Je potřeba na ni nahlížet z mnoha úhlů pohledu, pochybovat o vypravěči, jít pod povrch a hodně přemýšlet. Je to zvláštní paradox, text těžký není, čte se vcelku dobře, avšak obsah mě stále nutí se ke knize vracet, ačkoli je to již několik let, co jsem ji přečetla.

27.12.2013 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Hodně zajímavá kniha, vhodná jak pro děti, tak i pro dospělé, Asi nejde pochopit něčí svět jinak, než jeho vlastníma očima.

02.08.2015 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Knihu jsem nedočetla, asi ve třetině jsem to vzdala. Strašně mi vadila, ačkoli jsem předtím od Kinga několik knih četla. Možná to bylo spojeno s mými zdravotními potížemi, tak možná jen nevhodná tematika :)

25.03.2013 2 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Pěkná a silná kniha!

29.07.2013 5 z 5

Od Coelha jsem četla více knih a tato mi připadla doslova přehlídkou kýče a patosu. Bohužel se mi nelíbila :/

25.03.2013 odpad!

Sólo pro jeden dech Sólo pro jeden dech Oldřich Mikulášek

Tuto knihu jsem náhodou zahlédla v kontejneru na papír :/ spolu s Hobitem... nějaký kulturní barbar je tam zanechal... tak se na ni chystám :)

15.01.2014

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Od začátku mi přišel příběh poněkud nereálný a přitažený za vlasy. Knihu jsem nedočetla, připadala mi pak už natolik mimo, že jsem se musela smát. Coelha mám dost načteného, psala jsem na něj i bakalářskou práci z literatury, tudíž hodnotím i v kontextu jeho dalších děl. Mezi ty lepší podle mě patří Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít. Ostatní jsou skutečně na pomezí kýče/braku ...

27.12.2013 odpad!

Trápení lásky Trápení lásky Jan Cimický

Tato kniha mě dosti zklamala a prakticky mi nic nedala, buďto jsem ji nepochopila, nebo je skutečně průměrná. Od psychiatra jsem čekala komplikovanější záležitost :)

27.12.2013 1 z 5

Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Milan Kundera

Přiznám se, že tento titul mě vůbec neuctil :) Nejsem schopná říci proč mě kniha neoslovila, možná jsem od Kundery čekala více proto, jak je slavný, možná jsem nepronikla správně pod povrch, ačkoli jsem hledala a nenalezla. Ale vím, že se mnohým čtenářům kniha líbí, proto bych nerada odrazovala :)

27.12.2013 1 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Je velmi těžké hodnotit tuto knihu. Musím ale říci, že mě přiměla pochopit, jak myslí člověk s depresemi a takovýmito psychickými problémy.

09.11.2013 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Zajímavá a poutavá kniha, musím se však přiznat, že konec mě již příliš nebavil.

31.10.2013 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Myslím, že tato kniha má mnohem více rozměrů, než může čtenář na první pohled /či přečtení/ tušit, silná kniha.

08.08.2013 4 z 5

Kloktat dehet Kloktat dehet Jáchym Topol

Poměrně náročná, ale nezaměnitelná a silná kniha.

29.07.2013 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Velmi krásná kniha, těším se, že si ji ještě někdy znovu přečtu.

29.07.2013

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Příjemná, odlehčená a humorná kniha, některá přirovnání vás opravdu pobaví. Došla jsem díky ní ale k závěru, že moje těhotenství je poněkud "nudné", protože nemám prakticky žádné popisované obtíže:)

02.06.2015

Život na zkoušku Život na zkoušku Vladimíra Málková

"mi dva doopravdy k sobě patříme " či "aby jsme" ... vydávat knihu s hrubkami? ostuda.

25.12.2014 odpad!

Žert Žert Milan Kundera

Klasika :) Velká výpověď tehdejší doby, opravdu výstižné.

27.12.2013 5 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Kniha mě již před lety oslovila, také i pro vykreslení tehdejšího postavení žen a soudobou společnost.

29.07.2013 4 z 5