asodomkova asodomkova komentáře u knih

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Kniha se velmi rychle stala mou nejoblíbenější. Těžko se dají popsat pocity, ze kterých až mrazí. Jen těžko bych popsala, co ve mě zanechala.
Možná byste řekli, že to přeháním, ale dost často mě mrazilo, když jsem situace a spoustu okolností přirovnávala k reálnému světa a ty podobnosti tam viděla. Je neuvěřitelně geniální, jak autor dokázal předpovědět tolik věcí do budoucna, i když o tom předtím ani neměl zdání.

28.01.2021

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Moje první kniha od Remarqua a jsem z ní absolutně odvařená. Četlo se to úplně samo a ten děj byl tak skvělý, až z toho mrazilo. Je to krátké a myslím, že by si to měl přečíst každý z nás. + Rozhodně to nebyla moje poslední kniha od Remarqua.

28.01.2021 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Takovýto typ knihy jsem nikdy v papírové podobě a od normálního spisovatele nečetla. Velmi pěkně napsaný příběh. Chvílemi jsem měla radost, chvílemi jsem byl smutná. Avšak Happyend nechyběl a to je dobře, protože kdyby nebyl, asi bych se rozbrečela...

17.07.2018 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Při čtení jsem se cítila, jako kdyby autorka psala přímo o mně. Nabo přinejmenším jsem se ve všem našla, nebyla jediná část, kdy bych si neřekla ,,Anoo, to úplně sedí!" a takhle jsem se do knihy naprosto zamilovala :DD

26.10.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Z knihy jsem byla zprvu nadšená. Bylo to zvrácené, bylo to napínavé a nedalo se od ní odtrhnout. Dokud jsem se nedostala ke konci, byla jsem z knihy unesená. Ten konec nebyl zrovna vydařený. Autorka se snažila nutně pospojovat všechny souvislosti, až z toho vzniklo něco naprosto nereálného. To mě celkem zklamalo, jinak za mě bomba.

10.02.2021 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Když jsem knížku brala do rukou, měla jsem o ní nějaký rozhled a věděla jsem, co od ní asi tak čekat. Jenže ta kniha byla nakonec o něčem úplně jiném. Nemyslím to špatně, ale čekala jsem úplně jiný děj, průběh atd.
Nechci říct, že by se mi kniha nelíbila, líbila, ale přišlo mi, že první polovina knihy se tak jako strašně moc táhla a chvílemi jsem si říkala, že ji odložím, ale po té polovině to začalo být celkem fajn.
Kdyby tu šli ohodnotit půlové hvězdičky tak bych tomu dala 3,5 hvězdiček.

Jinak teda jakože dobrá knížka, jen mě trochu ten děj zklamal.

29.12.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasná kniha. Na to že je to dílo od české autorky tak jsem od toho moc nečekala, ale ohromilo mě to, moc. Ze začátku se mi to trochu pletlo (protože tam byli smyšlená slova a pořád jsem musela listovat dozadu do slovníčku), ale pak se to trochu urovnalo a dalo se to číst krásně.

19.04.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Možná budu jediná, komu se kniha doopravdy líbila?? ':DD
Ano bylo tam spoustu nudných pasáží a některé situace byly zdlouhavé, ale i přes tu stupiditu kolem to nebylo až tak špatné. Samozřejmě pokud má někdo chuť na propracovaný románek tak na tohle může rovnou zapomenout, protože toto není jak propracované, tak románek. Ale i přes to to v sobě nějaký ten potencionál má. Teda aspoň já si myslím.

28.01.2021 4 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Moje první Verneovka a musím říct, že se nestíhám divit, jak neskutečně mě kniha chytla.
Akce se střídala s popisem v příjemných rozestupech, ale zároveň nemůžu říct, že by se v knize nic nedělo. Je přímo nabytá různými dobrodružstvími.
Postavy mi přirostly k srdci (hlavně Joe). Bylo to vtipné, napínavé, pochmurné a radostné.
Ze začátku jsem se musela asi 50 stranami celkem přemáhat a zvykat si na starý jazyk, ale poté, jak jsem ten začátek překonala už to šlo samo a kniha mě vtahla do děje.
Jsem spokojená. Je to přesně to co jsem od toho čekala.

29.12.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc vydařená kniha. Dokonale jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Vždy se mi rozbušilo srdce, když Celena zažívala nějakou akci. Líbilo se mi, že se boj křížil s romantikou. První díl, byl velmi vydařený a myslím ( tedy podle mě) nejvíce vydařená kniha z celé série.

10.11.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

3,5*
Jistě jsem nevěděla, co od knihy čekám, ale čekala jsem hodně. Když jsem knihu začala číst, první polovina byla skvělá. Naprosto úžasná, byla jsem z ní úplně uchvácená. Poté se to začalo lámat. Do druhé třetiny se to ještě četlo krásně, při dalším čtení mě ale kniha zklamala. Děj obsahoval spoustu nudných vsuvek, které se pořádně nedaly číst. Děj už skoro neubíhal a pro mě to bylo dost zklamání.
Co se mi na ní ale líbilo, byl pohled na život z té druhé strany. Z vyšší vrstvy, která nemá zrovna mravný život. Kniha obsahovala spoustu myšlenek, nad kterými opravdu má cenu se zamyslet.
Nuže kniha mě opravdu zaujala, děj i námět se mi moc líbil, ve finále malinko zklamaná třetí třetinou knihy, ale celkový dojem je příjemný a fajn. Ve finále to nebylo vůbec špatné, jen si tak říkám, že spousta pasáží v knize ani nemusela být, vůbec by jí to na kvalitě neubralo, právě naopak.

28.02.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nádherně propracovaná knížka, plná pocitů. Mladí, nemocní a zamilovaní. Přesně takhle bych to popsala. Do hloubky popsané dobývání citů k druhé osobě.
Dlouho jsem nečetla žádnou knížku, u které by mi proteklo tolik slz. Vlastně si teďka dokonce ani na žádnou nevzpomínám.

07.05.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

No co k tomu napsat. Prostě John Green. Kniha jako taková má hloubku, a to já na jeho knížkách miluju. Takhle mi přišla nejlepší. Má v sobě něco víc, takový pocit svírajícího srdce po celou dobu čtení knížky. Získalo si to mé srdce a myslím, že tahle kniha mi nezůstane v poličce ležet zrovna dlouho.

05.05.2020

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Kniha byla ze začátku taková pomalejší. Než se pořádně rozběhl děj, než se pořádně seznámilo s minulostí, dalšími postavami a tak. Bylo to trochu zdlouhavé, ale ve skutečnosti ne zase tak špatné.
Oba dva hoši si v mém srdíčku našli kus místa a myslím, že to takhle aspoň ještě chvíli zůstane.
Po důkladném seznámení obou klučinů děj už rozhodně nestál. Sice byl pořád trochu zdlouhavý, ale rozhodně už zajímavější.
Po pár pousmáních se příběh blížil ke konci a ten mě opravdu zklamal. Ne že bych to čekala jinak, ale to jak to bylo napsané… no moc nevím co si o tom myslet a proto se to v mé hlavě snažím jako oficiální konec nebrat.
Knížce bych určitě dala 5 hvězd ale 1 odebírám kvůli tomuto opravdu zvláštnímu konci.

13.04.2020 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Brala jsem knihu do rukou se strachem, který poté táhl celým dějem. Bála jsem se co nastane, i když to bylo nad slunce jasné. Přemýšlela jsem nad tím, co se to vlastně děje. Končila jsem knihu s klidem v duši, protože to co se stalo, naštěstí nenaplnilo moje očekávání. Bála jsem se o to, že by Viktorie ztratila to nejcennější, co má...

19.07.2018 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kniha mě na konci opravdu dojala. Brečela jsem a vůbec mě to nemrzí. Poslední kapitoly jsem četla se zatajeným dechem a jen čekala, co nastane dál.
Vždy mě zamrazilo, když jsem si přečetla úryvek z Princeznina průběhu.

13.07.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tato knížka mě opravdu zaujala. Když jsem ji začínala číst, tak jsem si myslela, že mě to moc bavit nebude, ale najednou BUM. Tak moc mě to zaujalo. Byla opravdu báječná. Ve všech možných chvílích jsem ji četla fakt BOMBA!

18.01.2018 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ta nejlepší knížka pod sluncem jakou mi kamarádka mohla kdy doporučit. Opravdu tuhle knížku jsem přečetla 3x rychleji než jakou koliv jinou knížku. Tak kniha měla všechno na to aby mě bavila. Byla napínavá jak z vyřešením záhad tak i z té romantické části. Rozhodně mě zajímá a chci se dozvědět hrozně moc věcí. Tuhle knihu na 100% doporučuji.

11.07.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Byla to opravdu výborná knížka.

18.01.2017 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Neuvěřitelně silné čtení. Nevěděla jsem, že mě kniha zasáhne tolik. Jazyk a poetičnost jen dodala třešničku.

17.07.2023 4 z 5