Askarinka Askarinka komentáře u knih

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Úžasná a vtipná knížka, celou dobu jsem se válela smíchy:-) Opět jeden velice originální kousek z dílny báječného autora...

22.08.2013 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

krásná kniha i když je trochu temná...Pan Herz tomu příběhu přidal další level...Bára Hrzánová jako Štěpa je naprosto nezapomenutelná

20.08.2013 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jedna z mých dětských klasik...Jako malá jsem ji měla celkem ráda...

20.08.2013 4 z 5

Paměti pařížských katů Paměti pařížských katů Charles Henri Sanson

Pěkná kniha, mám takové ,, drastické,, historické knihy ráda...Pokud někoho zajímá jak se v tom ,,krásném romantickém,, středověku žilo někomu u nejnížší a nejzavrhovanější třídy,tady to rozhodně najde:-)

05.03.2013

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Pro mě silná kniha, jako skoro všechny na tohle téma... Myslím, že by o téhle problematice mělo být větší všeobecné povědomí...

05.03.2013

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih. Baví mě se v představách toulat dobou Karla IV.

20.02.2013 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tahle kniha je úžasná. Mám ji strašně moc ráda, můžu jí číst stále dokola a nikdy mě neomrzí!!!!A hrdý budžes vytrval:-D

20.02.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ačkoliv jsem dlouho knížce odolávala nakonec jsem si jí přečetla. No a mile překvapila:-)Mohu pouze a jedině doporučit. Takhle hezky vymyšený romantický příběh jsem dlouho nečetla.

19.02.2013 2 z 5

Malé principál Malé principál Antoine de Saint-Exupéry

Báječný nápad! Musím říct, že dalo celkem zabrat tuhle variantu Malého Prince přečíst, ale byla to zábava... Děkuji za zajímavý kousek do sbírky MP:-)

04.01.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pohodová a oddechová kniha, tak akorát na poklidnou dobu mezi svátky.

08.01.2020 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Hodně silná kniha a hodně silné ženě.... Tohle téma je jedno z mnoha na které by se nemělo zapomínat, moc lidí co tuto dobu zažilo už nežije a zůstávají nám jen knihy. Je na nás abychom se poučili a nikdy se nic podobného neopakovalo.

20.12.2019 5 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Od knížky jsem čekala něco víc, ale jako zábava ne jedno krátké odpoledne je docela dobrá...Ale rozhodně se k ní asi nikdy nevrátím...Na to mám svých ,, zážitků,, ze seznamek víc jak dost...

27.08.2019 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zajímavý příběh. Kniha se četla dobře, ale nevím jestli se k ní ještě nekdy vrátím.

11.09.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zajímavá knížka, v druhé části jsem byla chvilku zmatená, protože jsem vlastně nevědla čí příběh čtu, ale když jsem se zorientovala bylo jasno. Povedený příběh.

16.07.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Asi jsem od autorky čakala něco jiného. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách (Kdo, kde...) Rozuzelní vlastně takové celé takové zamotané... Asi se ke knize už nevrátím...

08.01.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavá kniha a velice zajímávý příběh. Ze začátku jsem z něj byla trochu rozpačitá, ale jak děj postupoval víc a víc mě vtahoval dovnitř. Díky za neobvyklý příběh. Byl fajn.

21.11.2017 4 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Děkuji za pěknou knížku o člověku, kterého strašně moc obdivuji... Neuvěřitelný architekt, jehož dílo mě naprosto učarovala a nepřestává mi vyrážet dech...

23.11.2016 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Tak já nevím, příběh se mi celkem líbil, je to takové oddechové čtení, nic moc extra vážného, tak do poloviny... Potom se ale něco zlomí a konečně přijde čas na tu napínavější část. Není to nějaký extra super literární počin, ale knížku jsem si přečetla ráda... Hezky mi zpříjemnila cesty do a z práce, i když občas nějaký literární nenechavec vedle mě valil oči co že se to tam píše:-D

25.02.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížku jsem si koupila po shlédnutí recenze mojí oblíbené blogerky a musím říct, že nezklamala... Příběhu jsem ze začátku moc šancí nedávala, ale musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. Knížka určitě stojí za přečtení. Příběh hezky běží a konec mě velice překvapil.

19.02.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha se mi celkem líbila. Já jinak moc příběh Alenky v říši divů nemusím, ale tohle bylo příjemné překvapení, Není to bůh ví jaký literární zázrak, ale mě oslovil. Oddychové čtení na dny zkažené hnusnou podzimní chřipkou.

03.11.2015 4 z 5