aša aša komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Souhlasím s většinou hodnocení. Knížka je velice čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Mám ráda knihy z českého prostředí a to je pro mě také plus. Už se těším na další knížku od této autorky. Zaujal mě popis života v Sudetech, protože odtud pocházím a moji předkové tady v té době žili.

28.12.2013 5 z 5

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Mám ráda všechny knížky Ilony Borské. Píše o lidech, kteří něco dokázali a přesto je málokdo zná. Karel Čapek je známější,ale jeho bratr Josef není horší spisovatel než on. Knížka o jeho životě je poučná, měl zajímavý život a přesto zůstává ve stínu svého bratra.

Stopy mých otců Stopy mých otců Helena Šmahelová

Půjčila jsem si celou trilogii v knihovně a pak usilovně sháněla.Krásná rodinná kronika.Škoda,že je tak málo známá.

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Moje první setkání s Františkem Kožíkem. Knížka mě vrátila do doby, kdy vánoce začínaly v prosinci a ne už koncem prázdnin, do doby, kdy pod stromečkem nebyly hromady dárků, ale přesto byly vánoce nějak bohatší. Příběh se mi moc líbil,a vzhledem k tomu, že v obchodech už dva měsíce nabízejí vánoční zboží,s nostalgií vzpomínám

04.11.2016 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Zajímavý život paní Podolské

03.04.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Barbora Hrůzová

Příjemné čtení s detektivní zápletkou, z českého prostředí.

04.11.2016 4 z 5

Anna Falcká Anna Falcká Hana Parkánová-Whitton

Moje první knížka od autorky a jsem spokojená. Romantický, ale nepřeslazený příběh Karla IV a jeho druhé ženy. Určitě si půjčím od autorky i další knížky.

27.05.2014 4 z 5

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Třetí díl " majákových" příběhů popisuje osudy Lacey O Neillové a její rodiny. Moc hezky se čte, příjemná oddychovka .

12.01.2014 5 z 5

Zastřelte toho chromého koně Zastřelte toho chromého koně Václav Gruber

přečetla jsem oba díly,krásná dojímavá a nutící přemýšlet o životním spěchu.Určitě si přečtu i další knihy Václava Grubera

18.11.2012 5 z 5

Vlčí zub Vlčí zub Jaroslav Velinský

Knížky Jaroslava Velinského patří ke klasice české detektivky. Ota Fink je můj miláček už z časů Lidožrouta.

Dům na venkově Dům na venkově Fay Weldon

jedním slovem zklamání,měla jsem trochu jinou představu.Přiznám se,že jsem nedočetla

28.06.2012

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Falešní hráči jsou moje nej kniha od Zdeny Frýbové.

25.06.2012 5 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Doporučuji, kniha od které se odchází těžko,četla jsem od stejné spisovatelky Cukr a sůl -a taky za 1

06.06.2012 5 z 5

Tulákům Jetřichovicka Tulákům Jetřichovicka Natalie Belisová

Nádherná kniha pro milovníky Jetřichovicka a nejen je.

26.01.2017

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne ní poslední. Líbila se mi.

13.06.2013

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Věra Řeháčková

Román pro ženy, tím je řečeno vše.Oddychová knížka, dojímavý příběh, hezky se čte.

12.11.2012 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

První kniha, kterou jsem od p.Kornerové četla a i když nemám ráda "červenou knihovnu", příběh se mi moc líbil .Nepřipadá mi přeslazený, jako některé romány pro ženy.

12.11.2012 5 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Knihu jsem si půjčila v knihovně kvůli povídce paní Kornerové a také se mi líbila nejvíc. Příjemné čtení na dlouhé zimní večery.

12.11.2012

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Krásná letní knížka ze které sálá sluníčko a prázdniny,

28.06.2012

Objevila jsem Vlastimila Vondrušku teprve nedávno, ale protože mám ráda detektivky a historii, patří mezi moje oblíbené spisovatele. Knížka je velice čtivá a napínavá, jen těžko se od ní odchází.

13.06.2012 5 z 5