ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

80%
...Teď už ale nemohl vyloučit vůbec nic. To stvoření, ať už to bylo cokoliv, bylo něco nepřirozeného.

Tak tímto příběhem mě autorka dostala. Neuvěřitelně dobře se četl. Má skvělou atmosféru, nechybí napětí a spád. Pasáže z lesa jsou dostatečně mrazivé a rozuzlení naprosto nečekané. Ale o něj ani tak nejde, jde o to prožít si s hlavními hrdiny nejdřív nadšení z pátrání, pak napětí, hrůzu, děs a nakonec beznaděj. Já sama jsem strach neměla, ale pořád jsem se bála o přátele Eileen, kteří ji šli hledat.
Nesmím zapomenout na dějovou linku, která se zabývá vyšetřováním zmizení. Tady jsem si oblíbila policistku Carlu, která se neúnavně snaží zjistit, co se zmizelým osobám stalo.
Knížku samozřejmě doporučím k přečtení. Úplně ji vidím zfilmovanou!

02.04.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

"Mé dítě, což úzkostně se tak děsíš?"
Tatíčku, což krále duchů nevidíš?"
Johann Wolfgang Goethe

Geniální, dechberoucí, skvělé,originální! Temný mrazivý román s neopakovatelnou atmosférou, napínavý do poslední stránky. Nemohla jsem přestat číst a byla zoufalá, že už je konec.
Díky pane Loubry. A děkuji mým oblíbeným čtenářům na databázi, jejichž hodnocení mě přimělo knihu si přečíst. Patří k těm nejlepším v tomto roce.
DOPORUČUJI všema deseti!

29.09.2020 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

90%

Z kostela právě zvoní umíráček, který jako jediný z předmostských zvonů přestál druhou válku. Do kraje všem lidem oznamuje: Vážný je můj hlas, duši svoji spas.
A dokud tluče, Anděla se modlí, modlí, modlí.
Za Valju, Eduarda, Teodora, Irenu, Fabiána, za všechny jejich vnoučata...i za Smraďáka. Všichni, úplně všichni, teď budou její přímluvu u Pánaboha potřebovat.
__________________________________________________________________________
Opět skvělé a poutavě napsané. Sága rodiny sadařů, odehrávající se v Předmostí u Přerova od července 1946 po únor 1950. Je z toho jasné, že doba s sebou přináší obavy, strach, nejistotu, postihy a hlavně postupné likvidování soukromého hospodaření.
Kniha je opět neobyčejně čtivá a na konci dost dramatická. Zároveň se tady dozvíte, proč autorka zvolila takový název.
K přečtení rozhodně doporučuji!

01.04.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

81%

Přečetla jsem si první díl Aristokratky znovu, přestože mám i další díly, a musím říct, že to byl ohromný relax po všech těch thrilerech, co pořád čtu. Nasmála jsem se opravdu hodně a tentokrát bych určitě dala těch hvězdiček pět.
Fakt neváhejte, je to dobrý!

25.03.2024 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

85%

Velice působivý a dojemný thriller, jestli se to u thrilleru dá napsat. Je pěkně čtivý a napínavý, podezřelých je hodně, ale motiv je nakonec hodně překvapivý a konec přímo dech beroucí. V tomto díle jsem zase Sebastiana pro změnu milovala, i když, jak v čem. A tady začíná projevovat své skryté temné stránky Billy.
Samozřejmě, že doporučuji!

13.08.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

85%

..."Vraťme se raději zpátky k drozdům. Jak jsem říkala, jen zřídka se vzdálí od místa, kde se vylíhli, ale víte, co je na nich fascinující? Víte, co je klíčem jejich úspěchu?" Došli jsme k poslednímu zákrutu schodiště a na okamžik jsme byli s ...... téměř tváří v tvář. "Přizpůsobivost. Umějí se až neuvěřitelně dobře adaptovat na nové prostředí. Zahrady, odlehlé lesy, městské parky, střechy domů. Dokážou se usadit kdekoli. A přežijí. Nejen to, oni prosperují. A víte, co je na tom nejlepší? Lidé si jich skoro ani nevšimnou. "
Dokonalý thriller. Výborně vymyšlený, neskutečně čtivý, napínavý, se skvělou zápletkou a mnoha záhadami, které se nakonec podaří Davidovi vyřešit. A dokonce všechno zní docela uvěřitelně. David sám je v nebezpečí smrti a musí utíkat i před policií. Moc se mi líbila linka s Healym a s tím i úplný závěr.
Tento díl řadím k těm nejlepším od Tima Weavera, musíte si ho prostě přečíst!

08.07.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

81%
"Tilly, jak dlouho mě znáš?"
"Skoro tři roky, Poe."
"A co se stane, když mi někdo vyhrožuje?"
"Obvykle děláš přesný opak toho, co po tobě chtějí."
Perfektní thriller s Poem a Tilly. Začátek je pozvolnější, jak se sbírají důkazy a rozkrývají se skutečnosti, ke konci přibývá zvratů, napětí, je tady nečekaný motiv a rozuzlení. Vraha jsem si tipla, ale všechno to, co bylo kolem a v závěru konečně vyšlo na povrch, mě stejně hodně překvapilo. Povím vám, stálo to za to a tak neváhejte a Mrtvou zónu si přečtěte i vy!

25.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

81%

Výborná česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, dobrý je motiv i rozuzlení. Navíc je příběh docela uvěřitelný. Líbila se mi i víc než Klekánice.
Doporučuji!

10.06.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

80%
Jen si to nemaluj, Lacey Flintová. Jdu si pro tebe.
Výborný thriller. Bylo tam několik napínavých míst a sledovala jsem, jak se vyvíjí vztah mezi Markem a Lacey. Na konci má pro nás Lacey překvapení. Přesto musím říct, že většina jiných knížek, které jsem přečetla od autorky a všechny díly s Lacey Flint se mi líbily víc. Námět totiž nebyl zrovna takový, jaké mám v oblibě.
Doporučuji!

08.05.2023 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

81%

Když jí hodně natloukli, zalezla si někam do rohu a třesoucíma se rukama svírala malého plyšového medvídka. Mohla si s ním povídat, a to ji ukonejšilo. Ač byl méďa malinkatý, pronášel velká slova.
Neboj se, Kimmie. Jsou to jenom zlí lidé, kteří se jednoho dne vypaří, prostě zmizí.
Když povyrostla, změnil tón. Poradil jí, aby si to bití nenechala líbit. Jestli se má někdo rozmáchnout, tak ať je to ona. Ať si nenechá nic líbit.

Další skvělý díl z oddělení Q, do kterého přibyla divoká Rose. Velice čtivý, i když dost drsný, napínavý, s výbornou zápletkou a s nečekaným závěrem. Pachatele známe od začátku, teď jde o to, jak na ně. Nesmím zapomenout humor na oddělení Q, který příběh oživuje.
Přečetla jsem podruhé a opět doporučuji.

27.08.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

81%

Bezva thriller. Byl to výborný nápad autorky vymyslet nultý díl. Seznamujeme se s Kim a jejím novým týmem - Bryantem, Dawsonem a Stacey.
Nebudu plýtvat superlativy, to už udělali čtenáři v hodnoceních přede mnou. Milovníci thrillerů a hlavně Angely Marsons, tohle si jistě nenecháte ujít!

03.04.2022

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tento thriller byl opět výborný, ale předchozí dva se mi líbily víc. Nevím, jestli se mi to už nepřejedlo, ty hromady mrtvých, spousta zvratů, k tomu přidáme SARS...Hodně, hodně překombinované.
Přes výhrady doporučím i tuhle knížku.

22.12.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

85%
S dlaní přitisknutou k ústům se postavila a rozhlédla kolem. Napočítala třináct kupek. Na okamžik nebyla schopná jediného pohybu ani nádechu. Zmocnila se jí taková hrůza, že nedokázala jasně uvažovat.

Není sporu o tom, že Ellison Cooper psát umí. Napsala dokonale promyšlený, napínavý a zamotaný thriller s mnoha zvraty, který jde tentokrát skutečně až na kost. A konec, když už si myslíte, že vás nemůže nic překvapit, je naprostá bomba. Netrpělivě čekám na další díl.
Tento skvělý thriller samozřejmě doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

80%
Chtěl jsem ale pro tebe jen to nejlepší Serenity. V tom baráku jsi byla jediná skutečně čistá bytost, jediné dobro, které ze všeho vzešlo. A tak jsem tu králičí pacičku vzal a schoval ti ji pod peřinku.

To se četlo jedna báseň! Temný, snad až děsivý thriller s originálním námětem, brilantní zápletkou, přitom ale hluboce lidský, s mnoha překvapivými momenty.
Jasně, že se dozvíme, jak to bylo s třemi rozkládajícími se mrtvolami v přízemí a živým a zdravým miminkem v podkroví.
Přečtěte si i vy tento spletitý thriller, myslím, že vás zaujme. Má spád i napětí.

29.04.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

....Moje matka tvrdila, že domy mají duše. Jestli je to pravda, pak dům Verity Crawfordové měl tu nejtemnější duši, jakou jsem kdy poznala.

Přečteno jedním dechem. Co je pravda a co je lež? Deník nebo dopis? Tady si budete muset vybrat sami. Já už jsem si vybrala.
K přečtení doporučím a jdu se podívat po dalších knížkách od autorky.

14.09.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na prvotinu vážně výborné, chytré, čtivé, napínavé.Luca Callanacha jsem si oblíbila, jenom by to možná nemusel být zrovna takový hezounek (bývalý model!).Ale knize to pochopitelně nijak neubírá na atraktivnosti.

15.10.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Někomu se bude třeba část knihy zdát jednotvárná, ale čím víc se blížíme k závěru, stoupá napětí a knihu nejde dát z ruky.
Jedná se o parádní psychothriller, který mě bavil, přestože jsem brzo tak trochu tušila, kdo za problémy Cass stojí. K přečtení ho určitě doporučuji.

16.07.2018 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

81%

Moc hezká detektivka. Napínavá, s výbornou zápletkou a skvělým rozuzlením.
Všechno se začíná odvíjet od toho, jak se Erika snaží zjistit co nejvíc o životě její matky Elsy, která zahynula před několika lety při automobilové nehodě. Ale jsou tady lidé, kteří by raději nechali minulost spát..
Jako obvykle jsou tady dvě linky, ta ze současnosti a druhá ze druhé světové války, ta se mi líbila víc. Jsou velice těsně propojeny.
V lince z minulosti se postupně dočítáme o kamarádech mladé Elsy i její první lásce, zároveň o tom, co si vytrpěl Axel. A když Erika odhalí tajemství své matky, konečně pochopí, proč se matka k ní a Anně chovala tak chladně.
V lince ze současnosti policie v Tanumshede vyšetřuje nakonec dvě vraždy a vlastně ještě jednu, ale nechci spoilerovat.
Současně se dozvídáme něco nového o Erice a Anně. A je tady ještě Mellberg, který má hned několik nových lásek. Při čtení o něm jsem se často musela smát, na konci to zase bylo dojemné.
Doporučím, ale je třeba číst díly po sobě.

30.01.2024 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Udeřila pěstí do zdi.
Dělej!
Instinkt predátora zvítězil nad instinktem matky. Rozběhla se do vlhkého hrdla točitého schodiště. Začala se nořit do temnoty duše. Své duše...
Zvíře se vynořilo ze stínu a vrhlo se na ni, ovšem teď neměla čas zareagovat. Čelisti plné jedu...
________________________________________________________________________________________________________________________
Slušný thriller, ale slabší než ty s komisařem Sharkem. Tentokrát se tam dost dozvíme o preparátorství. Strážmistryně Lucie Henebellová, matka malých dvojčátek, je zapálená policistka, ale má moc morbidní myšlenky, nepodařilo se mi jí porozumět. Příběh je hodně čtivý, napínavý a temný, hemží se to tam pozoruhodnými úchyly, ale do Mlčení jehňátek má daleko.
Jinak docela souhlasím s mou knižní přítelkyní tady na databázi astrou3.
Ovšem obálka je perfektní!
Doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

81%

Zahlédnu blížící se svodidlo. Trhnu volantem vpravo. Náraz do svodidla. Dřevo se rozštěpí. Ocel zaskřípe. Koutkem oka zachytím masku chladiče a pak se moje půjčené auto divoce zakymácí a padá.
Další skvělý díl s Kate. Tentokrát Kate vyšetřuje mimo svoje pravomoci, protože chce pomoci své dávné lásce z dětství Jonasovi, obviněného z vraždy amišského biskupa, který zmizel před téměř dvaceti lety a jehož ostatky byly nalezeny. Kate se opět ocitá v nebezpečí života, jednou o chloupek unikne smrti. Místní policie jí hází klacky pod nohy, takže vyšetřování je hodně těžké.
Amišské sérii s Kate jsem se dlouho vy\hýbala, až jsem konečně před asi dvěma lety přečetla 1. díl a hned mě dostal. Teď čtu díly ,jak vycházejí, nikdy jsem nebyla zklamaná a ještě mi jich naštěstí dost zbývá k přečtení.
Tuto knížku samozřejmě doporučuji.

08.09.2023 5 z 5