ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

81%
..."Zlo, jakého je člověk schopný, mě nikdy nepřestane ohromovat."
Možný SPOILER:
Výborný thriller. Série s Robertem Hunterem je jedna z mála, která si stále udržuje vysoký standard. Knížka je čtivá, hodně napínavá, místy hodně brutální, má skvělou zápletku, skvělý motiv a skvělý závěr. Líbilo se mi, že se nejedná o sériového vraha, který se chce jen proslavit, ale celé vražedné tažení má daleko hlubší záměr.
Jasně, že doporučím! Ale neodpustím si malou kritiku. Ve všech knihách Ch.C. se používá velmi často spojení "Tak jo". A používají ho všichni bez rozdílu

06.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

81%
Někdo tu seděl. Pozoroval tu rodinu zpovzdálí, nenápadně a v tichosti vyčkával, jako dravec lovící svou kořist. Dlouho, trpělivě. Číhal na vhodnou příležitost.
___________________________________________________________________________________________________________________
Tak tohle je zatím nejlepší autorčina detektivka. V honosném domě jsou nalezeny tři oběti, rodiče a dcera. Všechno nejdřív vypadá na to, že zabíjela matka a pak spáchala sebevraždu, ale později je zřejmé, že je tady ještě někdo čtvrtý. Laura se svým týmem se pouští do těžkého boje najít vraha.
Tento díl je i hodně smutný, nejen proto, že přišli na začátku o život tři lidé, ale nechci nic prozrazovat. Fakt je, že se mi v jedné chvíli chtělo brečet. Nikdo ovšem neví, co teď bude s Laurou.
Paráda, doporučuji! I obálka je dobrá.

17.04.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

81%
Tu řekla králi žena, jejíž syn byl ten živý a jíž se srdce svíralo soucitem nad jejím synem: "Dovol, můj pane, dejte to živé novorozeně jí, jen je neusmrcujte!" Ale druhá řekla: "Ať není ani moje, ani tvoje. Rozetněte je!"
První kniha královská 3, 26

Tak tohle byl znamenitý psychologický thriller. Velice čtivý, znepokojivý, přesvědčivý, napínavý, s chytlavou zápletkou a s koncem, který mě totálně dostal. Je to taky kniha náročná na emoce, jednu chvíli se mi chce brečet, za chvíli zase zuřím. Vykreslit postavy se tady podařilo dokonale, jak já jsem jednu z těch hlavních nenáviděla!
Od knížky jsem odcházela jen velmi nerada a myslím, že je autorova nejlepší, takže si ji určitě ani vy nenechte ujít!

29.10.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

80%
Magdalena už slyšela anglickou verzi "valící se mlha" a připadala jí hloupá. Valí se sud, ne mlha. Ale dnes k ní mlha směřovala přesně tím způsobem - valila se. Jako by se vylila ohromná masa, tlačila se dopředu podél cesty a v roztřepených cárech se vlnila a přetáčela. Jako by byla živá. A tato živá masa si razila cestu směrem k ní.

Robert Bryndza opět nezklamal. Napsal velmi čtivý a docela napínavý thriller s Kate a Tristanem. Tady jsem se s nimi seznámila, protože, jak bývá mým "dobrým zvykem", první díl jsem ještě nečetla. Kate má dost svých problémů, ale je daleko sympatičtější než Erika. Oblíbila jsem si ji stejně jako Tristana.
Přestože případ, který Kate s Tristanem řeší, nemá co dělat s vyšetřováním v prvním díle, je zřejmé, že dost věcí na první díl odkazuje, proto je lepší číst díly postupně.
Přečtěte si tuhle knihu!

31.12.2020 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Zase jsem zapomněla ohodnotit. Přitom se jedná o výjimečnou detektivku s nádhernou hororovou atmosférou. Čteno několikrát, přestože jsem ji už znala zpaměti.

10.10.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Velký čtenářský zážitek z prostředí krásné, ale pro obyvatele tvrdé a drsné aljašské divočiny. Velice, velice smutný a dojemný román, nakonec s pro mě nečekaným koncem. Přidávám se ke všem pětihvězdičkovým komentářům tady na DK.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Leni:
V nekonečných končinách téhle nepředvídatelné divočiny se z vás buď stane vaše nejlepší možné já a bude se vám tu dařit, anebo s křikem utečete před temnotou a chladem a strádáním. Tady, ve Velké samotě, žádná střední cesta, žádné bezpečné místo, neexistuje.
Pro těch nemnoho z nás, odolných, silných, těch, kdo se nevzdávají svých snů, je Aljaška domovem, teď a navždy, je písní, která zaznívá, když se celý svět zastaví a ztichne. Buďto sem patříte, protože i vy jste divocí a nezkrotní, anebo ne.
Já sem patřím.
Tento nezapomenutelný román doporučuji k přečtení!

17.02.2020 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělý román s kriminální zápletkou.
Na ostrově Lewis se stala vražda a vyšetřovat ji přijíždí policejní detektiv Fin Macleod. V místě vraždy prožil část života a využívá při vyšetřování znalostí místních poměrů.
Moc se mi líbily Finovy vzpomínky na dětství a dospívání na ostrově.
Mistrné, podmanivé, často poetické popisy prostředí, situací, atmosféry, postav, stejně tak dokonalé vylíčení lidských osudů - v tom tkví kouzlo autorovy knihy. Téměř všechny osoby v knize jsou životem nějak negativně poznamenány a vyznívají proto spíš depresivně.
K sérii Petera Maye z ostrova Lewis jsem se dostala až teď a hned prvním příběhem jsem nadšená. Doporučuji!
Fin se sám sebe ptal, jestli se někdy bál víc, než teď. Nikdy mu nepřipadalo, že by měl nad věcmi menší kontrolu než tady na obludném moři, které se rozbíjelo o skály všude kolem nich. Byla to ryzí konfrontace s přírodou na vrcholu moci a on si proti ní připadal nepatrný a bezvýznamný.

25.09.2019 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

80%
...Byl predátor. Lovec. Ale ne bez účelu. Živil se, jen aby se posílil, aby si prodloužil život a stal se tou nejlepší možnou verzí sebe sama. Chápal, jak drahocenný život je. Nedopouštěl se ničeho špatného, když trestal ty, kteří si s ním zahrávali a nevážili si ho. Byla to spravedlnost. Nejen to. Byla to nutnost, vyhubit je.

Výborný thriller. A tentokrát jsem si tipla vraha správně! Ale vztah Luka a Avy už je na mě moc. K přečtení ho mohu doporučit.

12.05.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

85%
...Špatnost je absence něčeho dobrého. Není zapsána do naší DNA ani vynucena špatnými rodiči, neschopnými učiteli nebo krutými přáteli. Zlo není stav, je to "vlastnost", a když té "vlastnosti" někdo má příliš, může ho to začít definovat.

Michael Robotham nezklamal. Dech beroucí čtení. Napínavé, v závěru dost akční. Vražda Jodie je nakonec objasněna a pachatelův motiv určitě překvapí.
Forenzního psychologa Cyruse Havena jsem si hned oblíbila, je to dobrý nástupce profesora Joe OĹoughlina. A Evie si postupně získala moje sympatie taky. Vzhledem k tomu, že hodně z jejího života vysvětleno nebylo, očekávám, že se i s ní setkám v dalším díle. A budu se těšit.
Určitě knížku doporučím.

21.03.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

80%
Anne cítí svůj výkřik uvnitř hlavy, i jak se odráží od stěn - ten křik je všude. Potom zmlkne a stojí před prázdnou postýlkou strnule, s rukou na ústech. Marco šátrá po vypínači. Oba zírají na prázdnou postýlku, kde má správně být jejich miminko.......

Byla radost tenhle psychologický thriller číst. Pustila jsem se do něj po nějaké době znovu, tentokrát pečlivě. Předtím byla knížka půjčená z knihovny, já jsem spěchala, abych ji mohla vrátit a přeskakovala jsem stránky. Velká chyba! Na každé stránce se něco děje. Příběh má spád, napětí a je protkán množstvím zvratů. Postavy jsou bravurně vykresleny.
Doporučuji určitě k přečtení, přestože je asi málo těch, kteří knížku ještě neměli v ruce.

19.11.2020 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Celou plochu snímku zabíral vytetovaný spící dráček. Nemít křídla, tělem by připomínal lišku stočenou v doupěti, zatímco krk s ostny a hlava by klidně mohly patřit leguánovi. Nebylo na něm nic zlověstného, bylo to milé, skoro dojemné stvoření...až na ostré drápy a dva dlouhé, téměř upíří špičáky.

Připadá to jenom mně, že je každá další kniha Michaely Klevisové ještě lepší? Zaujalo mě prostředí, kde se příběh odehrává - malinká vesnička u rakouských hranic. Dozvíme se něco o vysidlování německých obyvatel, je tam jedna vražda, která ale může souviset s vraždou v Praze před 14-ti lety. A lidi, kteří mají svoje tajemství. A co s tím má co dělat vytetovaný dráček?
Já knížku určitě doporučím.

07.10.2020 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

81%

Dokonalá kniha, ale musím napsat, ještě dokonalejší film. To obsazení prostě nemělo chybu. Brečela jsem u obou, u filmu víc (byl viděn asi 10x, zatímco knížka přečtena 2x) . Na to, že jsem knihu nenapsala jako přečtenou jsem si vzpomněla díky mému knižnímu oblíbenému uživateli tady na databázi n.ezn.amy. Pod jeho hodnocení se taky podepíši, cítím to stejně. Hluboký a dojemný romantický příběh.
Knihu si přečtěte, ale nenechte si ujít ani film!

17.02.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

85%
...Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka.

Parádní kousek! Přečetla jsem si thriller znovu, protože mám před sebou další dva díly a moji oblíbení čtenáři tady na databázi upozorňovali na to, že je dobré číst knihy těsně po sobě. Stejně jsem si tuto už moc nepamatovala. Fascinující je deník Opičího vraha, ale i události kolem Opičího vraha v současnosti. Příběh je krásně čtivý a napínavý, i když docela brutální. Sam Porter a ostatní vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí. V tomto díle je jejich hlavním cílem kromě dopadnutí Opičího vraha zachránit jeho poslední unesenou oběť. A moc se mi v závěru líbil dárek, který věnoval Opičí vrah Samu Porterovi.
Určitě knížku znovu doporučím.

05.12.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Četla jsem všechny knihy, které u nás od pana Bryndzy vyšly, všechny se mi líbily, ale tato nejvíc. Těším se na další a Temné hlubiny ráda doporučím.

22.10.2018 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

85%

Jedna z nejlepších knih autora, před ni vlastně řadím jen Všichni lidé bratři jsou. Poprvé jsem četla v nějakých -nácti letech a nechala ve mně hluboký dojem. Příběh zakázané lásky s tragickým koncem. Autor ohromně popisuje jednotlivé postavy románu, hodně z nich s pokřiveným charakterem.
Super román, doporučuji!

23.01.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jedna z nejlepších, ne-li úplně nejlepší knížka, kterou jsem s Davidem Rakerem četla. Velice čtivá, má spád, napětí, dokonalou zápletku, spoustu zvratů a nejsou v ní žádná hluchá místa ani zbytečné zdlouhavé popisy, jako u některých z Weaverových thrillerů.

17.04.2019 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

80%

Dala se do čtení. Hltala každé slovo. A nevěřila vlastním očím. Po zádech jí přeběhl mráz. Ještě dlouho poté, co skončila, zůstala stát jako přikovaná na místě a letargicky zírala na úhledné písmo.

Vida - vydařená česká detektivka. Našlo se znetvořené dívčí tělo, tipy na pachatele postupně přibývají, ale žádný není správný. Až nakonec vedoucí vyšetřování Laura Linhartová a Adam Beneš zapeklitý případ vyřeší.
Detektivku jsem si přečetla na základě hodnocení mých oblíbených čtenářů tady na databázi a za to jim děkuji. Jinak totiž české detektivky moc nečtu.
Doporučím!

09.07.2022 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

81%
....Celé tělo se jí napjalo ve snaze vyprostit se z toho, co ji tak pevně svíralo. Nepovolilo to. Zaplavil ji adrenalin a cítila, jak se jí začíná zmocňovat panika. Zavrtěla se ještě víc a měla pocit, že se přitom párá břicho. Díky adrenalinu necítila bolest, ale ubývalo jí sil. Naposledy zabrala. Zkusila zařvat......

Výborný, uvěřitelně napsaný thriller. Příběh je svižný, má dostačující napětí a je velice čtivý. Oblíbila jsem si nesourodou dvojici detektiva seržanta Maddie Ivesovou a inspektora Harryho Blakera, který ji vezme na novém místě pod ochranná křídla. Maddie totiž vyniká tím, že vytáčí nadřízené k nepříčetnosti.
Zvrácený, rafinovaný a krutý vrah se vyskytuje v knize po celou dobu, ale teprve ke konci známe jeho identitu.
Já doufám, že s Maddie a Harrym se setkám v dalším díle a tento k přečtení určitě doporučím. Jen obálka byla taková nic neříkající.

05.12.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pěkná detektivka z oblasti Beskyd hodně blízká přírodě. Obsah bez brutálních a akčních scén je čtivý a docela uvěřitelný. Zápletka je chytře vymyšlená. Jenom mě zpočátku pořád mátly příbuzenské vztahy.
Ráda knížku doporučím k přečtení.

09.12.2019 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Moc milé a moudré čtení, nádherná čeština a inteligentní humor. Špatné není ani filmové zpracování (tedy první díl. druhý už mě tak nebral). A samotní Tři veteráni i film- nezapomenutelné.

05.07.2019 5 z 5